COMENTARIUL LIVE / Show în Berceni Progresul învinge cu 4-3!

Publicat: 24 Sep. 2009, 11:00 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:17 București

Progresul București s-a impus joi cu 4-3 în meciul vedetă al
etapei a doua pe terenul Romprimului. Gazdele au început mai bine,
au dominat, au deschis scorul prin Eneche, însă au primit două
goluri în ultimul sfert de oră al primei reprize. După pauză,
gazdele s-au aruncat în atac căutând egalarea, dar au lăsat spații
mari în defensivă speculate în ultimele zece minute de joc de
bancari, care au lovit încă de două ori pe contraatac.Romprim a
reușit să marcheze de două ori, dar prea puțin pentru a scoate
măcar un punct dintr-o partidă pe care au controlat-o în cea mai
mare parte.

COMENTARIUL LIVE

ROMPRIM – PROGRESUL

â–ºMin. 90 Fluier final. Progresul se impune pe terenul
Romprimului cu 4-3

â–ºMin. 89 3-4 Romprim dă replica prin Enache care reduce
încă o dată diferența

â–ºMin. 88 2-4 Lazăr scapă singur pe contraatacși nu
iartă

â–ºMin. 87 2-3 Romanescu reduce din diferență, executând
perfect o lovitură liberă de la 20 de metri

â–ºMin. 80 1-3 Gheorghiu majorează avantajul Progresului.
Scăpat singur spre poartă, atacantul a trimis elegant pe lângă
Dumitrache

â–ºMin. 73 Schimbare la Progresul. A ieșit
autorul golului a doilea și a intrat Bărțan. În prima repriza la
oaspeți a mai intrat Dumitrescu în locul lui Mihăiță.

â–ºMin. 70 Romanescu trece pe lângă egalare.
Pătruns în careu, decarul gazdelor a șutat puternic spre colțul
lung, însă nu a nimerit spațiul porții.

â–ºMin. 65 Dumitrescu încearcă o execuție
pretențioasă din interiorul careului și mingea trimisă din
semifoarfecă sterge transverala.

â–ºMin. 55 Enache trimite cu capul puțin pe lângă
bară din câțiva metri.

â–ºMin. 46 A început repriza
secundă

â–ºMin. 45+1 PAUZĂ‚

â–ºMin. 45 1-2 Astrenie aduce Progresul în avantaj cu un
șut din interiorul careului.

â–ºMin. 41 Enache irosește o bună situație pentru
echipa sa. Jucătorul Romprimului a trimis slab cu șpițul din 14
metri în brațele lui Marinescu

â–ºMin. 36 Petrișor Dedu șutează din unghi un pic
pe lângă vinclu

â–ºMin. 34 1-1 Iliuță restabilește egalitatea pe tabelă
după o eroare defensivă a gazdelor

â–ºMin. 30 Enache scapă singur spre poartă dar
șutează în Marinescu.

â–ºMin. 29 Reluare din 6 metri a lui Ladaru, însă
mingea trece puțin pe lângă vinclu.

Progresul este însoțit în Berceni de o inimoasă galerie formată
din 20 de suporteri, care nu încetează să își încurajeze echipa
nici după golul primit.

â–ºMin. 12 1-0 Enache profită de o respingere în față a
portarului Marinescu și înscrie din 2 metri.

â–ºMin. 1 A început partida.

Romprim: 1. Dumitrache – 2. Mihalache Adrian,
14. Moraru, 4. Cocicov, 5. Diculoiu – 6. Stoica Mihail, 7. Enache
Ionuț, 8. Stoica Alin, 9. Ladaru Alin – 10. Romanescu, 11. Dedu
Petrișor.

Rezerve: 23. Stoica Cristian, 15. Caprescu, 16.
Purice, 17. Patrascu Alin, 18. Panait Marian, 28. Hriscu Bogdan,
29. Mihalache Marian.

Progresul: 12. Marinescu Cristian – 2. Soare,
6. Lazăr, 32. Stoian, 3. Ionescu – 24. Iliuță, 20. Mihaiță, 25.
Ghiță, 19. Badea, 9. Astrenie, 18. Gheorghiu Sorin

Rezerve: 1. Alecu Victor, 11. Dumitrescu, 22.
Hârșu, 15 . Groner, 21. Niculae, 16. Dună Claudiu, 7. Bărțan
Daniel.

Iată programul complet al etapei a II-a

Seria I

ROMPRIM – FC PROGRESUL 3-4
24.09.2009 Ora 17.00
Teren:ROMPRIM

STEAUA – FC CHITILA 3-1
24.09.2009 Ora 17.00
Teren:STEAUA SINTETIC

MOGOȘOAIA – CS AVERSA 0-7
24.09.2009 Ora 17.00
Teren: LAROMET

SPORTUL II STUDENȚESC – SPIC DE GRÂU 1-1
25.09.2009 Ora 17.00
Teren: FRAȚIA (VULCAN)

CS ATLETICOS 2 – TRACȚIUNEA CRISTEXIM 1-3
25.09.2009 Ora 17.00
Teren:ELECTROAPARATAJ

CONCORDIA II CHIAJNA – INTER VOLUNTARI 4-0
25.09.2009 Ora 17.00
Teren:ROȘU


Clasament

POZ

ECHIPA

J

V

E

I

GM

GP

P

1

AFC PROGRESUL

2

2

0

0

7

4

6

2

AS SPIC DE GRAU

2

1

1

0

4

3

4

3

CS SPORTUL STUDENTESC

2

1

1

1

2

1

4

4

INTER VOLUNTARI

2

1

0

1

11

4

3

5

CS AVERSA

2

1

0

1

7

1

3

6

ROMPRIM

2

1

0

1

8

5

3

7

FC CHITILA

2

1

0

1

4

3

3

8

STEAUA BUCURESTI

2

1

0

1

5

4

3

9

CONCORDIA CHIAJNA

2

1

0

1

4

3

3

10

ACS TRACTIUNEA CRISTEXIM

2

1

0

1

4

6

3

11

MOGOSOAIA

2

0

0

2

1

10

0

12

CS ATLETICOS 2

2

0

0

2

1

14

0

POZ=pozitia in clasament;J=jocuri jucate;
V=meciuri catigate; E=meciuri egale; I= meciuri pierdute; GM=goluri
marcate, GP=goluri primite; P=puncte acumulate.

Seria II

CS ATLETICOS – CSO VOLUNTARI 7-1
24.09.2009 Ora 14.00
Teren:ELECTROAPARATAJ

ICSIM – VOINȚA 0-3
24.09.2009 Ora 17.00
Teren:ELECTROAPARATAJ

AS TERMO – AS CORESI 0-0
24.09.2009 Ora 17.00
Teren:TERMO

METALOGLOBUS – POLI TIMIȘOARA 4-0
25.09.2009 Ora 17.00
Teren:METALOGLOBUS

ASFA – CONCORDIA 2009 2-0
25.09.2009 Ora 17.00
Teren:BIRUINȚA

PETROLUL -MARIUS LĂ‚CĂ‚TUȘ 4-3
25.09.2009 Ora 17.00
Teren:LAROMET


Clasament

POZ

ECHIPA

J

V

E

I

GM

GP

P

1

METALOGLOBUS

2

2

0

0

5

0

6

2

CORESI

2

1

1

0

5

0

4

3

AS TERMO

2

1

1

0

3

1

4

4

ASFA

2

1

1

0

2

0

4

5

PETROLUL

2

1

1

0

4

3

4

6

VOINTA TEMERARI

2

1

1

0

3

0

4

7

CSO VOLUNTARI

2

1

0

1

4

7

3

8

CS ATLETICOS

2

1

0

1

7

6

3

9

MARIUS LACATUS

2

0

1

1

3

4

1

10

CONCORDIA 2009

2

0

0

2

0

3

0

11

POLI TIMISOARA

2

0

0

2

1

7

0

12

ACS. ICSIM

2

0

0

2

0

6

0

POZ=pozitia in clasament;J=jocuri jucate;
V=meciuri castigate; E=meciuri egale; I= meciuri pierdute;
GM=goluri marcate, GP=goluri primite; P=puncte acumulate.

Seria III

CSSU SPIRU HARET – ASC LONGEVITI 0-1
24.09.2009 Ora 14.30
Teren:FRAȚIA

SC FRAȚIA MS – MIRCEA ELIADE 5-3
24.09.2009 Ora 17.00
Teren:FRAȚIA

AFC CALCIO – CAUTIS 3-2
25.09.2009 Ora 14.30
Teren:FRAȚIA

COMPREST 2 – CS SMART IONESCU 3-2

25.09.2009 Ora 17.00
Teren:COMPREST

UNIREA TRICOLOR – CS LSM 9-0
26.09.2009 Ora 11.00
Teren:LAROMET

AFC FAIR PLAY – CS VIITORUL
REPROGRAMARE
Teren:JILAVA

Clasament

POZ

ECHIPA

J

V

E

I

GM

GP

P

1

AFC CALCIO

2

2

0

0

7

2

6

2

ASC LONGEVITI

2

2

0

0

2

0

6

3

SC FRATIA MS

2

1

1

0

6

4

4

4

ACS UNIREA TRICOLOR

2

1

0

1

9

1

3

5

CAUTIS

2

1

0

1

4

4

3

6

CSSU SPIRU HARET

2

1

0

1

1

1

3

7

FC COMPREST2

2

1

0

1

4

4

3

8

AFC FAIR PLAY

1

0

1

0

1

1

1

9

CSAT MIRCEA ELIADE

2

0

1

1

4

6

1

10

CS LUKY SPORT MANAGEMENT

2

0

1

1

1

10

1

11

CS SMART IONESCU

2

0

0

2

2

4

0

12

CS VIITORUL

1

0

0

1

0

4

0

POZ=pozitia in clasament;J=jocuri jucate;
V=meciuri catigate; E=meciuri egale; I= meciuri pierdute; GM=goluri
marcate, GP=goluri primite; P=puncte acumulate.

Rezultatele primei etape

Seria I

SPIC DE GRÂU – STEAUA 3 BUCUREȘTI 3-2
CS AVERSA – CS SPORTUL II STUDENȚESC 0-1
PROGRESUL – CS MOGOȘOAIA 3-1
INTER VOLUNTARI – CS ATLETICOS 2 11-0
FC CHITILA – CONCORDIA II CHIAJNA 3-0
TRACTIUNEA CRISTEXIM – ROMPRIM 1-5

Seria II

POLI TIMIȘOARA -AS TERMO 1-3
CONCORDIA 2009 – METALOGLOBUS 0-1
AS CORESI – CS ATLETICOS 5-0
MARIUS LĂ‚CĂ‚TUȘ – ASFA 0-0
VOINȚA – PETROLUL 0-0
CSO VOLUNTARI – ICSIM 3-0

Seria III

CS SMART I – CSSU SPIRU HARET 0-1
CAUTIS – COMPREST GIM 2 2-1
CS LSM – SC FRAȚIA 1-1
ASC LONGEVITI – UNIREA TRICOLOR 1-0
CS VIITORUL – AFC CALCIO 0-4
MIRCEA ELIADE – AFC FAIR PLAY 1-1

Publicat: 24 Sep. 2009, 11:00 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:17 București
Pe aceeași temă