![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Echipa a doua a Stelei, aflată în cantonament în Antalya, a remizat sambata, scor 0-0, într-o partidă disputată împotriva divizionarei secunde din Rusia FC Nosta Novotroitsk. Rușii au încheiat sezonul trecut pe poziția a cincea în campionat și iși propun ca, în sezonul viitor, să promoveze pe prima scena a fotbalului din țara lor.
Antrenorul Leo Strizu a folosit următoarea formula de echipa: Lungu – Mustață, Achiței, Mihai, Lupu – Strătilă, Lazăr, Muzac, Abuzătoaie – V. Badea, Rusu. În repriza a doua au intrat, pe rând, toți jucătorii din lotul roș-albaștrilor.
Â