Rezultatele etapei 28 din Liga 3

Publicat: 01 May. 2009, 20:57 Actualizat: 02 May. 2009, 19:05 Stiri
Rezultatele  etapei 28 din Liga 3

Joi și vineri s-au disputat meciuri contând pentru etapa a 28-a din Liga a III-a. Ieri, în seria a VI-a, FC Baia Mare s-a impus pe teren propriu cu scorul de 3-1 în partida cu CSM Sebeș și are matematic promovarea asigurată.  În această după-amiază, Steaua II a câștigat la limită, scor 2-1, confruntarea din Ghencea cu Politehnica Galați, liderul seriei a II-a contând și pe aportul lui Mihăiță Pleșan.

 

Mâine va avea loc ultima partidă a rundei, la Brănești, între Victoria și Juventus București.
 

 

SERIA I
 

 

AEROSTAR – LAMINORUL    1-1
Parfene (80) / Vulpe (25)

RAPID SUCEAVA – CS PANCIU    1-0
M. Ciobanu (82)

OȚELUL II – CEAHLĂ‚UL II    6-0
A. Avram (17), P. Dragoș (32, 35, 57), Negoescu (43), Tudosă (86)


RARĂ‚UL – CFR PAȘCANI    0-5

Ancuța (10, 41, 62), Dăscălescu (16, 87)


CSM FOCȘANI – TG. NEAMȚ    1-3

Moise (90+3 – pen.) / Patrichi (17, 50), Chiriac (43)

CSM RM. SĂ‚RAT – POLI II IAȘI    2-0
Nica (12), Ciorcău (50)

PETROLUL BERCA – PAMBAC    1-2
Tudor (40) / Sofronie (33), Câmpanu (65)

FCM II BACĂ‚U – ECOLOGISTUL
Nu s-a disputat deoarece ambele echipe s-au retras din campionat.

WILLY BACĂ‚U – FC BÂRLAD    3-0
FC BÂRLAD s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

SERIA II


SĂ‚GEATA – CS EFORIE    4-0

Șicu (15), Mihălcescu (26, 38), Zelencz (90)

RAPID II – FARUL II    1-0
Stoica (40)

CALLATIS -SLOBOZIA    3-2
Cogali (40), Chelu (75), Ene (89) / Stelian (15), V. Gheorghe (25)


CSM MEDGIDIA – ROCAR    4-2

Dodan (20, 57), Ferenți (50, 70) / Stanca (10), Stoica (82)

STEAUA II – POLI GALAȚI    2-1
I. Mihai (38), Muzac (80) / Velicu (90)

PORTUL – ÎNSURĂ‚ȚEI    4-0
Boritz (4), Poșircă (59), Niță (62), Lapa (79)


INTER GAZ – CS OVIDIU    0-3

INTER GAZ s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

CĂ‚LĂ‚RAȘI a stat deoarece CS NĂ‚VODARI s-a retras în tur.

CF BRĂ‚ILA a stat deoarece FCM CÂMPINA s-a retras în tur.

SERIA III

CF PREDEAL – VIDELE    2-1
Petcu (70), Adăscăliței (85) / Nicolau (21)

ROYAL BRAȘOV – TITU    0-0

KAPRONI – VICTORIA BOD    4-1
Căpățână (3 – autog.), G. Bociu (15), Bridinel (29), Văduva (68) / Marianciuc (44)

CONPET – BREAZA    1-0
M. Ivan (4)

ASC CLINCENI – ACS BERCENI    0-0

BRĂ‚NEȘTI – JUVENTUS
Se dispută sâmbătă, de la ora 18:00

PROGRESUL II – BRAZI    0-3
PROGRESUL II s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

TĂ‚RLUNGENI – FC SĂ‚CELE    3-0
FC SĂ‚CELE s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

FILIPEȘTII a stat deoarece PETROLUL II s-a retras în tur.

SERIA IV

SLATINA – ARMATA CRAIOVA    2-1
C. Niculescu (59), Ivan (90) / Burada (19)

PROMETEU – MIN. MĂ‚TĂ‚SARI    1-0
Neacșa (32)

PUCIOASA – CORABIA    5-1
Voinea (25), Ionică (30, 40), Câța (61), Pojer (90) / Dumitrescu (17)

JIUL ROVINARI – GAZ M. CRAIOVA    1-1
Mondescu (23) / Mitroi (47)


OLTCHIM – FC CARACAL    1-0

C. Popescu (63)


AD. COPĂ‚CEI – MUSCELUL    3-1

Roșu (10, 83), Anghel (17) / Crăciun (32)

MIN. MOTRU – EN. ROVINARI    2-0
Dedu (27), Ad. Popescu (49)

FC ARGEȘ II – CHIMIA CRAIOVA    3-1
Cârstea (44), Cotigă (57), Bălălău (90) / Coancă (67)

FC BALȘ a stat deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.

SERIA V

MIN. MEHEDINȚI – ALTO ALBINA    1-0
Bârsan (35)

FC TIMIȘOARA II – SÂNNICOLAU    1-2
Riviș (90 – pen.) / Tombaye (39), Dragoman (55)

SÂNANDREI – GĂ‚TAIA    2-1
I. Cătălin (63), Șandru (77) / Pobega (32)

CS INEU – SEBIȘ    0-1
Toseschi (73)

SIMERIA – CS VULCAN    2-1
Suciu (13), Dăscălescu (76 – pen.) / David (86)

ORĂ‚ȘTIE – GLORIA ARAD    2-1
Damian (45), Goronea (90) / Gligor (74)


COVACI – BECICHERECU MIC    6-0

Miheț (23), R. Trandu (37), Brazovan (58), B. Steop (64), Rosenblum (71, 86)

VÂNJU MARE a stat deoarece FCM REȘIȚA s-a retras în tur.

CALOR a stat deoarece CORVINUL s-a retras în tur.

SERIA VI

FC BAIA MARE – CSM SEBEȘ     3-1*
Ernszt (58), Ardelean (62), Bota (90) / Șuteu (31)

REGHIN – BISTRIȚA II    3-1
V. Stoica (42 – pen., 73), D. Răzvan (80) / Borbely (28)

LIBERTY II – CFR CLUJ II    1-3
Cârmaci (76) / Ronea (47), Cucuruzan (60), Bujor (63)

FC IARA – SILVANIA    1-0
D. Ilea (54)

SĂ‚NĂ‚TATEA – MARMAȚIA    2-0
R. Sabo (60), Chețan (80)

FC ZALĂ‚U – INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    3-2
Chiorean (45, 80), Gorga (72) / Negoiță (60), Streza (85)

UNGHENI – FC BIHOR II    2-1
Budean (78), B. Pop (90+8) / Filip (9)

CISNĂ‚DIE – GAZ M. TG. MUREȘ    4-0
Tarcea (27, 70), Țăran (44), Gombar (88)

BEIUȘ – UNIREA DEJ    2-1
Tăut (43 – pen.), Pescar (90) / Aștilean (41)

 

* Meci disputant joi seara.

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

 

 

Publicat: 01 May. 2009, 20:57 Actualizat: 02 May. 2009, 19:05 Stiri
Pe aceeași temă