Nemțenii au scăpat victoria printre degete în prelungiri!

Mihai Andries 01 Sep. 2013, 15:25 Stiri
Nemțenii au scăpat victoria** printre degete în prelungiri!

Cetatea Târgu Neamț a debutat vineri în campionatul ligii a III-a contra celor de la FCM Dorohoi. Târg-nemțenii au reușit să obțină un singur punct, după ce au intrat la cabine cu avantaj minim 1-0. Partida a început frumos, cu ocazii la ambele porți, însă cei care au deschis scorul au fost elevii lui Ovidiu Marc. Andrei Pavel a centrat perfect pentru căpitanul echipei Petrescu, acesta înscriind cu un șut superb la colțul lung la care portarul botoșănean Rohețki nu a putut interveni.

În repriză secundă, dorohoienii au trecut la conducerea partidei, reușind să înscrie în minutul 90+3 atunci când după un șut deviat, mingea a ajuns la Homneac care a înscris fără probleme. Așadar rezultat final 1-1 și în etapă viitoare târg-nemțenii joacă în deplasare la Ceahlăul 2 Piatra Neamț.

VEZI O AMPLĂ‚ GALERIE FOTO DE LA MECIUL CETATEA – FCM DOROHOI

Cetatea Târgu Neamț: Hărăguță – Apetrei, Sobariu, Zavate, Eudean – Gorea, Petrescu, Tudosă, Chirilă – Pavel, Bobric. Antrenor: Ovidiu Marc.
Dorohoi: Rohetki – Șt. Nicolaie (61 Vrabie), Cososchi, Halip, Gherman – Barabas (30 Atănăsoaie), Ghiviziu, M. Bordeianu, Edy Sandu (80 Mara Orășanu) – Grumezescu, Homneac. Antrenor: Vespazian Colban.