LIGA a III-a Rezultatele și marcatorii etapei a 20-a

Publicat: 13 Mar. 2009, 19:30 Actualizat: 15 Mar. 2009, 18:11 Stiri
LIGA a III-a Rezultatele și marcatorii etapei a 20-a

Vineri s-a disputat meciuri contând pentru etapa a 20-a din Liga a 3-a, iar sâmbătă se vor ultimele partide ale rundei. Cea mai interesantă întâlnire s-a desfășurat în Ghencea, între Steaua II și Rapid II. Gazdele s-au impus clar cu scorul de 3-0. Iată toate rezultatele înregistrate astăzi:

 

SERIA I

CFR PAȘCANI – CS PANCIU    0-0

CSM FOCȘANI – RAPID SUCEAVA    4-1
V. Toader (1), Bucătaru (26-pen), M. Andrieș (61), Moise (88) / Zaremba (4)

PETROLUL BERCA – AEROSTAR    1-0
Șotrocan (35)

WILLY BACĂ‚U – OȚELUL II    1-1
Hodzurda (4 – aut) / Agache (30 – pen.)

POLI II IAȘI – CEAHLĂ‚UL II    3-0
Buhuși (21), Sărițanu (63), Despan (75)

CSM RM. SĂ‚RAT – CETATEA TG. NEAMȚ    0-0

PAMBAC – ECOLOGISTUL    3-0*

RARĂ‚UL – FCM II BACĂ‚U    3-0*

FC BÂRLAD – LAMINORUL    0-3*

 

CLASAMENT

    1.    CSM RM. SÂRAT    20    16    2    2    33-9    50
    2.    OȚELUL II    20    14    4    2    57-17    46
    3.    PAMBAC    20    13    4    3    34-20    43
    4.    CSM FOCȘANI 2007    20    12    5    3    51-20    41
    6.    BERCA    20    10    6    4    26-10    36
    5.    AEROSTAR    20    10    3    7    31-17    33
    8.    CS PANCIU    20    8    6    6    21-16    30
    7.    RAPID SUCEAVA    20    8    5    7    37-20    29
    9.    LAMINORUL    20    6    6    8    16-16    24
    12.    POLI II IAȘI    20    7    3    10    25-34    24
    10.    RARÂUL    20    6    6    8    19-49    24
    11.    WILLY BACÂU    20    6    5    9    27-34    23
    13.    CETATEA TG.N.    20    4    8    8    14-21    20
    14.    CFR PAȘCANI    20    6    2    12    16-47    20
    15.    FCM BACÂU II*    20    3    8    9    19-32    17
    16.    FC BÂRLAD*    20    5    2    13    17-33    17
    17.    ECOLOGISTUL*    20    3    4    13    11-35    13
    18.    CEAHLÂUL II    20    3    1    16    20-44    10

*Deoarece FCM Bacău II, FC Bârlad și Ecologistul s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
 

 

 

SERIA II

POLI GALAȚI – CS OVIDIU    1-2
Serian (9) / Evdochin (29), (80)

VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI – CS EFORIE    2-0
Paraschiv (41), Lupașcu (65)

CF BRĂ‚ILA – SĂ‚GEATA STEJARU    0-3
Pitu (18 – pen), Tigoianu (53), Șicu (85)

STEAUA II – RAPID II    3-0
Onicaș (18), V. Rusu (73, 81)

ROCAR BUCUREȘTI – FARUL II    1-3
P. Simion (89) / Nanu (40), Mansur (67), Gospodin (70)

CSM MEDGIDIA – UNIREA SLOBOZIA    1-4
Husein (14) / Cr. Panait (3), St. Stan (11), V. Gheorghe (18, 28)

PORTUL – INTER GAZ    3-0*

DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI și CALLATIS au stat

CLASAMENT

    1.    STEAUA II    18    14    3    1    42-9    45
    2.    RAPID II    18    12    2    4    46-25    38
    3.    SÂGEATA STEJARU    18    11    5    2    33-16    38
    4.    UNIREA SLOBOZIA    18    11    3    4    39-21    36
    5.    CS OVIDIU    17    10    6    1    27-10    36
    6.    DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI    17    10    4    3    30-10    34
    7.    FARUL II    18    9    3    6    36-25    30
    8.    CF BRÂILA    17    7    2    8    25-28    23
    9.    ROCAR    18    6    3    9    30-34    21
    10.    PORTUL    17    6    2    9    24-39    20
    11.    CS EFORIE    17    6    1    10    23-32    19
    12.    POLI GALAȚI    18    5    3    10    21-30    18
    13.    CALLATIS    17    3    5    9    13-26    14
    14.    ÎNSURĂ‚ȚEI    18    3    3    12    13-42    12
    15.    INTER GAZ*    18    3    1    14    23-54    10
    16.    CSM MEDGIDIA    18    1    2    15    20-44    5

*Deoarece Inter Gaz s-a retras după finalul turului, va pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA III

JUVENTUS – CHIMIA BRAZI    1-1
Grigore (25) / Cr. Nica (5)

ASC CLINCENI – ROYAL BRAȘOV    4-1
Nedelcu (33), Dedu (39), Al.Tudor (40, 44) / L. Nicolae (28)

FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE – KAPRONI    1-4
Ene (86) / Puchea (47, 68), Bridinel (48), G. Bociu (79)

UNIREA TĂ‚RLUNGENI – ACS BERCENI        2-1
Harap (32), Szabo (82) / Gheorghe (48)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – CF PREDEAL 2-1
B. Oprea (15), B. Ion (80) / (70)

TRICOLORUL BREAZA – ELECTROSID TITU 2-0
Vasilescu (12), Vișan (66 – pen.)

CONPET PLOIEȘTI – PROGRESUL II    3-0*

FC SĂ‚CELE – VICTORIA BOD    0-3*

PETROLUL VIDELE a stat

 

CLASAMENT

    1.    BRĂ‚NEȘTI    19    14    4    1    39-12    46
    2.    BREAZA    19    14    2    3    41-15    44
    3.    KAPRONI    18    10    6    2    32-8    36
    4.    JUVENTUS        19    9    7    3    20-12    34
    5.    CONPET    19    9    5    5    30-18    32
    6.    ASC CLINCENI    19    8    7    4    28-18    31
    7.    ACS BERCENI    19    7    3    9    19-27    24
    8.    VIDELE    18    6    5    7    16-19    23
    9.    VICTORIA BOD    18    6    5    7    22-26    23
    10.    TÂRLUNGENI    19    6    4    9    19-28    22
    11.    FILIPEȘTII    18    6    3    9    26-29    21
    12.    ELECTROSID TITU    19    4    7    8    16-20    19
    13.    FC SÂCELE**    19    6    5    8    19-30    16
    14.    CHIMIA BRAZI    19    3    6    10    12-24    15
    15.    CF PREDEAL    18    2    8    8    15-30    14
    16.    ROYAL BRAȘOV    19    3    5    11    20-37    14
    17.    PROGRESUL II*    19    3    4    12    11-32    13

* Deoarece Progresul II și FC Săcele s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
**echipă penalizată cu 7 puncte

SERIA IV

CHIMIA CRAIOVA – ARMATA CRAIOVA    0-0

FC CARACAL – PROGRESUL CORABIA        4-0
Ursu (18), Precup (48, 70), Bobonete (75)

OLTCHIM RM. VÂLCEA – PROMETEU    2-0
C. Vasile (20, 55)

FC BALȘ – ALRO SLATINA    1-2
Brădescu (28) / M. Niculescu (45, 77)

FC ARGEȘ II – JIUL ROVINARI    0-0

ENERGIA ROVINARI – GAZ METAN CFR    2-4
Zamfir (9), Rada (79) / N. Oprea (29), S. Chivu (50), Niță (59), Buzărnescu (70)

MIN. MOTRU – MUSCELUL    2-0
Trifu (15-pen.), Ad. Popescu (29)

AD. COPĂ‚CENI – VIITORUL PUCIOASA*
Se dispută sâmbătă de la ora 15

MINERUL MĂ‚TĂ‚SARI stă

CLASAMENT

    1.    GAZ METAN CFR    18    16    1    1    39-15    49
    2.    FC CARACAL    19    13    5    1    32-12    44
    3.    AD. COPÂCENI    17    11    3    3    36-20    36
    4.    PUCIOASA    18    9    5    4    27-20    32
    5.    MINERUL MOTRU    19    9    3    7    39-32    30
    6.    MUSCELUL    18    8    3    7    36-25    27
    7.    OLTCHIM    18    8    2    8    25-23    26
    8.    ARMATA CRAIOVA    18    8    2    8    19-22    26
    9.    ALRO SLATINA    19    7    4    8    19-23    25
    10.    JIUL ROVINARI    19    6    6    7    16-23    24
    11.    MIN. MÂTÂSARI        18    7    3    8    17-25    24
    12.    ENERGIA ROVINARI    19    6    4    9    22-32    22
    13.    FC ARGEȘ II    19    6    3    10    26-28    21
    14.    PROGR. CORABIA    19    5    2    12    15-31    17
    15.    PROMETEU    19    4    4    11    21-25    16
    16.    CHIMIA CRAIOVA    19    4    3    12    11-21    15
    17.    FC BALȘ    19    3    3    13    17-40    12

Seria V

CALOR – SÂNNICOLAU MARE    2-0
Staicu (7 – pen), Achimov (89)

CFR SIMERIA – FC TIMIȘOARA II    2-1
Suciu (47), Găceanu (89) / Ad. Popa (65)

DACIA ORĂ‚ȘTIE – CS SÂNANDREI    3-2
Goronea (8, 22), Ungureanu (38) / Asoltanei (62), Șandru (86)

BUILDING VJ. MARE – CS INEU    0-1
Fl. Pavel (5)

FORTUNA COVACI – GLORIA ARAD    2-0
Dârvaru (60), V. Miculescu (65)

CS VULCAN – PROGRESUL GĂ‚TAIA 0-0

BECICHERECU MIC – NAȚIONAL SEBIȘ 0-0

ALTO ALBINA și MIN. MEHEDINȚI au stat

CLASAMENT

1.    FORTUNA COVACI    18    10    5    3    28-13    35
2.    BUILDING    18    9    4    5    22-15    31    
3.    CS INEU    17    9    4    4    22-21    31    
4.    MIN. MEHEDINȚI    17    8    6    3    34-19    30    
5.    CS SÂNANDREI    17    8    5    4    27-20    29    
6.    ALTO ALBINA    17    8    4    5    18-17    28    
7.    CFR SIMERIA    18    8    1    9    26-23    25    
8.    GLORIA ARAD    18    7    4    7    26-26    25    
9.    BECICHERECU MIC    18    6    6    6    22-23    24    
10.    CS VULCAN    18    6    3    9    20-22    21
11.    CALOR TIM.    18    6    3    9    21-24    21    
12.    PROGR. GÂTAIA    18    5    6    7    20-25    21
13.    TIMIȘOARA II    17    6    2    9    20-21    20    
14.    NAȚIONAL SEBIȘ    17    5    3    9    23-28    18
15.    DACIA ORĂ‚ȘTIE    18    5    3    10    22-39    18    
16.    SÂNNICOLAU MARE    18    4    3    11    16-31    15

SERIA VI

GAZ M. TG. MUREȘ – CSM SEBEȘ    1-2
Pereș (59-pen) / Șuteu (42, 67)

UNIREA DEJ – GLORIA II BISTRIȚA    1-1
Bozdog (2) / Enescu (14)

CS MARMAȚIA – CFR CLUJ II    0-1
Boroștean (21)

SĂ‚NĂ‚TATEA CJ. – AVÂNTUL REGHIN    2-0
R. Sabo (10, 15)

BIHORUL BEIUȘ – FC BAIA MARE    0-0

FC CISNĂ‚DIE – SESO IARA    4-0
Corfar (3, 58), Piko (29), A. Popa (76)

UNIREA UNGHENI – INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    1-0
Borz (58)

FC ZALĂ‚U – LIBERTY II
nedisputat din cauza terenului impracticabil

FC BIHOR II – FC SILVANIA 0-0

CLASAMENT

    1.    FC BAIA MARE    20    16    4    0    39-5    52
    2.    CFR II CLUJ    20    12    3    5    44-25    39
    3.    SILVANIA    19    11    4    4    46-29    37
    4.    CSM SEBEȘ    20    10    5    5    27-17    35
    5.    BIHORUL BEIUȘ    20    9    6    5    29-18    33
    6.    UNIREA UNGHENI    20    9    6    5    25-27    33
    7.    SESO IARA    20    9    5    6    31-23    32
    8.    GLORIA II    20    8    6    6    43-27    30
    9.    AVÂNTUL REGHIN        20    7    8    5    35-28    29
    10.    FC CISNÂDIE    20    8    4    8    33-28    28
    11.    FC ZALÂU    19    8    4    7    33-31    28
    12.    GAZ METAN TG. M.    20    8    1    11    30-37    25
    13.    SÂNÂTATEA CLUJ    20    7    2    11    30-37    23
    14.    INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    20    5    3    12    30-56    18
    15.    FC BIHOR II    19    4    4    11    21-39    16
    16.    UNIREA DEJ    20    4    4    12    20-38    16
    17.    MARMAȚIA    20    3    4    13    22-49    13
    18.    LIBERTY II    19    2    3    14    14-38    9

 

Publicat: 13 Mar. 2009, 19:30 Actualizat: 15 Mar. 2009, 18:11 Stiri
Pe aceeași temă