FC Zalău are șanse reale la podium

Publicat: 08 May. 2012, 09:08 Actualizat: 08 May. 2012, 09:09 Stiri
FC Zalău are șanse reale la podium

După ce la un moment dat FC Zalău a căzut până pe locul zece, iată că ultimele rezultate pozitive, au dus echipa noastră până pe locul cinci. Un șir de șase victorii consecutive au dus echipa zălăuană pe un loc destul de onorabil, ținând cont de toate neajunsurile care au fost la echipă. Cu cinci etape înainte de finele sezonului, FC Zalău se află la două puncte de ultima treaptă a podimului, loc ocupat în momentul de față de Unirea Tărlungeni. „Alb – albaștrii” chiar pot atinge această poziție, care ar însemna cea mai bună performanță a echipei noastre de când este în Liga a III-a. În etapa de la finele săptămânii, FC Zalău urmează să întâlnească pe teren prorpriu Sănătatea Cluj. O nouă victorie a zălăuanilor, pe care cu toții o doresc, ar putea duce echipa și mai sus în clasament, mai ales că ocupantele locurilor trei și patru au meci direct. Din cinci etape câte au mai rămas, FC Zalău mai are de jucat pe teren propriu cu Sănătatea Cluj, Seso Câmpia Turzii și Unirea Tărlungeni, urmând a mai avea alte două deplasări pe terenul echipei secunde a Universității Cluj și a celor de la FCM II Tg. Mureș, grupare care este cu un picior și jumătate în Liga a IV-a. Așadar totul depinde de echipa noastră pe acest final de sezon, care are șansa să obțină cea mai bună performanță de când FC Zalău este în Liga a III-a. Până în momentul de față, cea mai bună clasare a echipei a venit în urmă cu două sezoane, când cu Călin Pop pe banca tehnică, FC Zalău termina pe locul patru în Seria a VI-a.

VEZI CE CREDE ANTRENORUL MARIUS PAȘCA DESPRE ȘANSELE ECHIPEI SALE DE A TERMINA PE PODIUM

Publicat: 08 May. 2012, 09:08 Actualizat: 08 May. 2012, 09:09 Stiri
Pe aceeași temă