Rezultatele și marcatorii etapelor 22 și 25 ale Ligii 3. ASU Poli a defilat în fața liderului și i-a luat locul. SCM Pitești pierde surprinzător la Aninoasa, dar are noroc

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 29 Apr. 2016, 20:33 Actualizat: 03 May. 2016, 11:12 Liga 3
Rezultatele și marcatorii etapelor 22 și 25 ale Ligii 3.  ASU Poli a defilat în fața liderului și i-a luat locul. SCM Pitești pierde surprinzător la Aninoasa, dar are noroc

Sărbătoarea Paștelui a produs schimbări în privința disputării etapei din acest weekend din Liga 3. După multe sezoane în care meciurile au fost împărțite pe durata a doua zile, în acest final de săptămână vom avea parte de jocuri din cel de-al treilea eșalon fotbalistic din România doar vineri. Astfel, jucătorii au posibilitatea să ajungă acasă din deplasări și să sărbătorească alături de familii.

Astăzi, 29 aprilie, se vor desfășura meciurile din etapa a 22-a (Seriile 1, 2, 3 și 5) și a 25-a (Seria 5). Primul joc va avea loc la Oșorhei, de la ora 15:00, acolo unde echipa din localitate o întâlnește pe CSM Sighetu Marmației. În rest, toate partidele din cele cinci serii vor începe de la ora 17:00.

În această etapă vor sta și câștiga la „masa verde” echipele Inter Dorohoi (Seria 1), Sporting Turnu Măgurele (Seria 3) și AFC Odorheiu Secuiesc (Seria 5), deoarece adversarii pe care urmau să-i întâlnească s-au retras din campionat în această iarnă. În același timp, Delta Dobrogea Tulcea (Seria 2) și ACSO Filiași (Seria 4) stau, fiindcă seriile din care fac parte sunt incomplete.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor și principalii urmăritori ai lor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 55 pct. / locul 2: Olimpia Râmnicu Sărat – 49 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 52 pct. / locul 2: Delta Dobrogea Tulcea – 50 pct.), SCM Pitești (Seria a III-a – 44 pct. / locul 2: CS Afumați – 44 pct.), Performanța Ighiu (Seria a IV-a – 50 pct. / locul 2: ASU Poli Timișoara – 49 pct.) și Luceafărul Oradea (Seria a V-a – 50 pct. / locul 2: Avântul Reghin – 46 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 22

29 aprilie, ora 17:00
Sporting Liești – Știința Miroslava        1-0
Ed. Dumitriu (43)
Petrotub Roman – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe    1-1
Al. Hărăguță (85 – pen.) / Al. Neculai (50)
Olimpia Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău    5-1
S. Tudor (5, 85), I. Roman (58), M. Vișan (70), S. Ghițulescu (75) / S. Ichim (66)
CS Panciu – Atletico Vaslui     4-1
Hany (23, 75), C. Pasăre (38 – pen., 90) / Tabără (73)
CSM Pașcani – Metalosport Galați     5-2
Azaharoaiei (15), Viorică (18), Giurgiuveanu (27), Maciu (75, 84) / Gâță (9), Cârjă (60 – pen.)

FC Zagon – Inter Dorohoi     0-3
FC Zagon s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Cetatea Târgu Neamț – Bucovina Rădăuți, nu se dispută
Cetatea a fost exclusă din competiție în această iarnă, iar Bucovina Rădăuți s-a retras din competiție tot în această iarnă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 22

29 aprilie, ora 17:00
Gloria Popești Leordeni – Dinamo II București    2-3
Vasilache (19), Boiangiu (41) / G. Răducan (16, 45), Cr. Vasile (80)
Juventus București – Metaloglobus București    3-0
Chipirliu (12, 22), Stoenac (35)
CS Tunari – Înainte Modelu    2-0
An. Luca (58), N. Bucă (69)
FC Viitorul II – Viitorul Domnești    0-2
P. Pațurcă (27 – pen.), Bg. Barbu (49)
Petrolistul Boldești – CSM Oltenița    4-1
I. Zamfir (10)), M. Micu (14, 45), M. Ene (56) / Ilie Dumitrescu (79)
Unirea Slobozia – Voința Snagov    4-1
Teodorescu (24), Bucurică (33), C. Toma (64), Alexe (90) / B. Vancea (71)
Delta Dobrogea Tulcea stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 22

29 aprilie, ora 17:00
Atletic Bradu – CS Afumați    2-1
Murineanu (65), Aria (72) / V. Gheorghe (25)
Sporting Roșiori – Urban Titu    4-0
Ov. Mihai (26, 45), C. Călin (60), Moșteanu (84 – pen.)
CS Ștefănești – Concordia Chiajna II    1-1
B. Năstase (40) / Odobeanu (83)
FC Aninoasa – SCM Pitești    1-0
Roșciugă (70)
CS Podari – FC Voluntari II    2-3
Vulpe (36), Cl. Bălan (69) / Voicu (77, 79 – pen.), Vasile Mihai (88)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – AFC Hărman     2-1
C. Ionescu (13), Dalu (90) / Neagu (45)

Inter Olt Slatina – Sporting Turnu Măgurele     0-3
Inter Olt s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 25

29 aprilie, ora 17:00
CSM Lugoj – Pandurii II Târgu Jiu     1-1
Pântea (70) / Cocină (90)
Metalurgistul Cugir – FC Hunedoara        4-0
Necșulescu (12, 68 – pen.), Cîrstean (80), Iovu (88)
Millenium Giarmata – Național Sebiș        1-3
Diarra (58) / Keita (22), Z. Radu (61), Avramescu (84)
ASU Poli Timișoara – Performanța Ighiu        5-1
Bădăuță (15, 30, 32, 47), Vucea (52) / Cl. Oară (70)
Măgura Cisnădie – CS Ineu    0-0
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CNS Cetate Deva    0-0
Minerul Motru – CS U Craiova II     0-7

Surugiu (2, 35), Scarlat (22, 85), Cârlig (27), Dinel Staicu (69), Iuga (88)
ACSO Filiași stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 22

29 aprilie, ora 15:00
CS Oșorhei – CSM Sighetu Marmației    3-0
Oaspeții nu s-au prezentat la meci, iar echipa din Oșorhei câștigă la „masa verde”.

29 aprilie, ora 17:00
Industria Galda – CS Iernut        0-1
Pastor (52)
FC Zalău – Sănătatea Cluj    2-2
Tăbârță (30), Popescu (60) / Ceaca (40 – pen.), Gașpar (80)
Avântul Reghin – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-2
Truță (25) / Ilyeș (4), Bajko (87)
ASF Comuna Recea – Luceafărul Oradea    0-1
Arnăutu (10 – pen.)
Unirea Jucu – Unirea Dej     1-0
Vlad Opriș (90+2)

AFC Odorheiu Secuiesc – Luceafărul Bălan     3-0
Luceafărul Bălan s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 29 Apr. 2016, 20:33 Actualizat: 03 May. 2016, 11:12 Liga 3
Pe aceeași temă