Rezultatele și marcatorii etapei 26

Publicat: 17 Apr. 2009, 20:00 Actualizat: 23 Apr. 2009, 11:51 Liga 3
Rezultatele și marcatorii  etapei 26

Vineri s-au disputat meciurile etapei a 26-a din Liga a III-a. Cel mai surprinzător rezultat s-a înregistrat la Craiova, unde liderul seriei a IV-a, Gaz Metan CFR Craiova a pierdut cu 1-0 în fața concitadinei Prometeu, formație care a părăsit ultima poziție retrogradabilă datorită acestui succes. În celelalte serii, formațiile fruntașe care au evoluat astăzi și-au respectat statutul și s-au impus în partidele pe care le-au disputat.

 

SERIA I

 

RAPID CFR SUCEAVA – LAMINORUL ROMAN    0-1
Vulpe (68)

RARĂ‚UL CÂMPULUNG – CS PANCIU    0-3
Echipa gazdă nu s-a prezentat la meci.

AEROSTAR – OȚELUL II    1-0
Ductciuc (75)

WILLY – CFR PAȘCANI    1-2
Pitaru (62) / Dăscălescu (70, 76)

PETROLUL BERCA – CETATEA TG. NEAMȚ    4-0
Șotrocan (20, 75), Bunică (56), Roman (68)

POLI II IAȘI – PAMBAC    0-1
Câmpeanu (26)

CSM FOCȘANI – ECOLOGISTUL    3-0
ECOLOGISTUL s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

FCM II BACĂ‚U – CEAHLĂ‚UL II    0-3
FCM II BACĂ‚U s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

CSM RM. SĂ‚RAT – FC BÂRLAD    3-0
FC BÂRLAD s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

SERIA A II-A


CALLATIS – CS EFORIE    0-0

CF BRĂ‚ILA – CĂ‚LĂ‚RAȘI    2-2
Chipciu (39), Pânzaru (79) / Gurguiatu (7), Marcaș (59)

SĂ‚GEATA – FARUL II    1-0
Costel Petre (88)

PORTUL – SLOBOZIA    1-4
Niță (28) / Tudor (22, 45,50), Stan (65)

MEDGIDIA – POLI GALAȚI    1-1
Florea (22) / Francis (21)

INTER GAZ – RAPID II    0-3
INTER GAZ s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

ROCAR – ÎNSURĂ‚ȚEI    0-3
Rocar nu a fost programată din cauza unor litigii financiare.

STEAUA II a stat deoarece FCM CÂMPINA s-a retras în tur.

CS OVIDIU a stat deoarece CS NĂ‚VODARI s-a retras în tur.

SERIA A III-A

ROYAL –VIDELE    0-0

ASC CLINCENI –BRAZI    0-3
Munteanu (24), C.Vlad (46, 65)

CONPET – TITU    1-0
V. Iacob (55)

CF PREDEAL – KAPRONI    2-1
Iorcic (60), Chervase (89) / Micu (35)

FILIPEȘTII – BREAZA    0-2
Vișan (54), Apostol (78)

BRĂ‚NEȘTI – ACS BERCENI    5-2
Oprea (22,51,62),  D. Stan (85), Răuță (89) / Fâșie (43), Manea (47)

PROGRESUL II – BOD    0-3
PROGRESUL II s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

FC SĂ‚CELE – JUVENTUS    0-3
FC SĂ‚CELE s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

TĂ‚RLUNGENI a stat deoarece PETROLUL II s-a retras în tur.

SERIA A IV-A

 

PUCIOASA – ARMATA    2-1
Enache (39), Ionică (56) / Geacă (61)

AD. COPĂ‚CENI – MIN. MĂ‚TĂ‚SARI    2-0
Anghel (22), Ghirie (71)

OLTCHIM – CORABIA    1-0
Preda (25)


SLATINA – JIUL ROVINARI    1-0

Martinescu (78)

PROMETEU – GAZ M. CRAIOVA    1-0
Șerban (50)

FC ARGEȘ II – FC CARACAL    1-0
Cârstea (32)

FC BALȘ – MUSCELUL    0-4
Drăghici (9), Pădurețu (21), Villand (67), C. Șerban (85 – pen.)

MIN. MOTRU – CHIMIA CRAIOVA    2-0
Șoo (40), Trifu (60 – pen.)

EN. ROVINARI stă deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.


SERIA A V-A

 

SÂNANDREI – ALTO ALBINA    1-0
Șandru (25)

ORĂ‚ȘTIE – SÂNNICOLAU    1-0
Danciu (34)


SIMERIA – GĂ‚TAIA    7-0

D. Dăscălescu (4, 63, 70, 86), Făgărășanu (14), Corodea (38), Ștef (67)

MIN. MEHEDINȚI – CS INEU    1-1
Petrovici (44) / F. Gâlcă (82)

FC TIMIȘOARA II – SEBIȘ    4-1
Leagu (48), Aldana (61), Gavriluță (66), Riviș (79) / Huțanu (11)

VÂNJU MARE – CS VULCAN    1-0
Nițu (18)


BECICHERECUL MIC – CALOR

Se dispută sâmbătă, ora 17:00.

GLORIA ARAD a stat deoarece CORVINUL s-a retras în tur.

COVACI a stat deoarece FCM REȘIȚA s-a retras în tur.

SERIA A VI-A

LIBERTY II – CSM SEBEȘ    0-4
Benga (22, 34), Ciucă (54 – pen.), Mureșan (77)   

FC ZALĂ‚U – BISTRIȚA II    5-1
Ignat (6), Gorga (16), Bode (32, 56), Chiorean (90) / Potra (76)

SĂ‚NĂ‚TATEA – CFR CLUJ II    2-2
Gașpar (11), Pâglișan (60 – pen.) / Bujor (7), Hotico (55)

FC BAIA MARE – CS IARA    3-2
Berki (20), Achim (70), Bota (90+3 – pen.) / Petrescu (56), Moțet (72)

REGHIN – SILVANIA    1-2
V. Stoica (85 – pen.) / Ulmeanu (36), Petcuț (52)

FC CISNĂ‚DIE – MARMAȚIA    3-0
Marmația Sighet nu s-a prezentat la joc

BEIUȘ – INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    1-1
Mangra (80) / Kajcsaracz (61)

UNGHENI – GAZ M. TG. MUREȘ    3-1
Moldovan (54, 79 – pen.), Kovacs (70) / Suciu (25)


FC BIHOR II – UNIREA DEJ    3-1

Ballay (23), Lukacs (41, 87) / Moldovan (48)

 

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

 

Publicat: 17 Apr. 2009, 20:00 Actualizat: 23 Apr. 2009, 11:51 Liga 3
Pe aceeași temă