„U” Cluj pierde surprinzător la Tășnad, Farul s-a impus lejer la Traian, iar Petrolul și Oțelul bifează noi succese. Metalul Buzău a făcut scorul etapei. Rezultatele și marcatorii etapei 4

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Sep. 2017, 20:12 Actualizat: 18 Sep. 2017, 15:01 Rezultate
„U” Cluj pierde surprinzător la Tășnad, Farul s-a impus lejer la Traian, iar Petrolul și Oțelul bifează noi succese.  Metalul Buzău a făcut scorul etapei. Rezultatele și marcatorii etapei 4

Etapa a 4-a a Ligii 3 debutează astăzi, vineri, de la ora 17:00, cu 14 meciuri din totalul de 35. Restul vor avea loc mâine, de la aceeași oră, în afară de partida Suporter Club Oțelul Galați – Bucovina Rădăuți, care are startul la ora 19:00. În această rundă vor sta, fiindcă nu au adversari, Avântul Valea Mărului (Seria 1), Centrul Național de Pregătire Timișoara (Seria 4) și Viitorul Ghimbav (Seria 5).

Lideri după primele trei etape sunt: CSM Roman (7 puncte, Seria 1), Progresul Spartac (9 puncte, Seria 2), ACS Petrolul 52 Ploiești (9 puncte, Seria 3), ACS Șirineasa (9 puncte, Seria 4) și Industria Galda (9 puncte, Seria 5). În Seria 1, conform rezultatelor obținute pe teren, lider ar trebui să fie Sporting Liești, singura echipă care și-a câștigat toate jocurile din acest sezon, însă gruparea gălățeană a primit o penalizare de 6 puncte din partea FRF, astfel că a rămas doar cu trei puncte și se află tocmai pe locul 9.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA 1, etapa 4

vineri, 15 septembrie, ora 17:00
Aerostar Bacău – CSM Pașcani     3-0
Dragoș Dima (15), Ionuț Artenie (38), Adrian Gheorghiu (83)

sâmbătă, 16 septembrie, ora 17:00
Metalosport Galați – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-3
Alexandru Misăilă (45) / Robert Jakab (39), Barna Bajko (49 – pen.), Laszlo Hodgyai (77)
Olimpic Cetate Râșnov – CSM Roman    3-0
Emanuel Popa (48, 70), Marius Manole (55)
Sporting Liești – KSE Târgu Secuiesc    2-2
Ionuț Iancu (14), Dragoș Voicu (25) / Alin Babei (55), Jozsef Gazda (90)
AFC Hărman – Sănătatea Darabani    4-0
Florin Stîngă (52, 79), Paul Mitrică (60), Cătălin Celmare (87)
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Focșani    2-1
Istvan Csifo (51), Roland Ribarics (61) / Cosmin Pasăre (8)
Avântul Valea Mărului stă.     

sâmbătă, 16 septembrie, ora 19:00
Suporter Club Oțelul Galați – Bucovina Rădăuți     2-0
Alexandru Muscă (20), Ruben Silvestre (85)

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA 2, etapa 4

vineri, 15 septembrie, ora 17:00
Sportul Chiscani – Metalul Buzău    2-6
Sorin Techiu (4), Liviu Boariu (55 – pen.) / Alin Iacob (15, 33), Dan Păun (40 – pen.), Patrick Benga (58), Valentin Lungoci (90+1, 90+4 – pen.)
FC Voluntari 2 – Progresul Spartac     2-2
Daniel Stoian (5 – autogol), Cezar Trandafirescu (65) / Marius Dițu (44), Alexandru Nichita (51)

sâmbătă, 16 septembrie, ora 17:00
Axiopolis Sport Cernavodă – FCSB 2    3-1
()
ACSM Oltenița – Înainte Modelu    1-5
Iulian Luca (70) / Alexandru Dobre (55), Daniel Gheorghe (65, 78, 81), Ionuț Vasile (72)
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea Tulcea    4-0
Mihăiță Năstase (2, 10), Adrian Răduca (44), Constantin Toma (55)
Agricola Borcea – CSM Râmnicu Sărat    1-3
Constantin Bumbac (76 – pen.) / Bogdan Bălan (44, 53, 71)
Victoria Traian – ASSCS Farul Constanța    0-3
Claudiu Dragu (25, 55), Costel Nițescu (78)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA 3, etapa 4

vineri, 15 septembrie, ora 17:00
Urban Titu – AFC Astra 2    0-4
Radu Chiriac (12 – pen., 33), Sebastian Culda (21), Ionuț Biceanu (85)
Viitorul Domnești – Atletic Bradu    0-1
Robert Tănăsescu (12)
CS Tunari – Petrolul Ploiești    0-1
Sergiu Arnăutu (44 – pen.)
Flacăra Moreni – Concordia Chiajna 2     1-1
Marius Oprea (87) / Daniel Rogoveanu (43)

sâmbătă, 16 septembrie, ora 17:00
SC Popești Leordeni – CS Mioveni 2    3-0
Viorel Dinu (54), Roberto Anghel (68), Nicușor Romanescu (80 – pen.)
Sporting Roșiori – Voința Turnu Măgurele    0-2
Bogdan Oprea (21), Mircea Mihaiu (90+3)
FC Aninoasa – AFCM Alexandria     0-1
Marius Mitran (55)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA 4, etapa 4

vineri, 15 septembrie, ora 17:00
ACSO Filiași – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    3-0
Ionuț Badea (6), Nicușor Neacșu (25 – pen., 30)
CSM Lugoj – CSM Școlar Reșita    1-0
Florin Lazea (20)
AFC Hermannstadt 2 – CS U Craiova 2    0-2
Alexandru Popescu (12 – pen., 62 – pen.)
Național Sebiș – Șoimii Lipova    1-0
Igor Basic (45+1)
CNS Cetate Deva – ACS Șirineasa     0-1
Octavian Vasile (25)

sâmbătă, 16 septembrie, ora 17:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Ghiroda    2-5
Flavius Brândușe (30), Buia (43) / Centea (6), Alexandru Baranyi (12), Pătrașcu (48), Hotca (58), Niță (87)
Internațional Bălești – Millenium Giarmata    2-0
Cristian Negrea (7), Eduard Frățilescu (85)
Centrul Național de Pregătire Timișoara stă.   

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA 5, etapa 4

vineri, 15 septembrie, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – Gaz Metan Mediaș 2    2-1
Alexandru Sorian (13), Andrei Făgărășanu (76) / Olivian Surugiu (23)
CFR Cluj 2 – FC Avrig     4-0
Antonio Giurgean (17, 90+3), Claudiu Petrila (50), Claudiu Petruș (72)

sâmbătă, 16 septembrie, ora 17:00
Performanța Ighiu – ACS Fotbal Comuna Recea    3-3
… () / Valer Giurgiu (25), Denis Topan (85, 90+2)
Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia    1-0
Cristian Merdariu (8)
Industria Galda – CS Iernut    1-1
Alexandru Cioară (45) / Istvan Fekete (71)
Unirea Dej – Sănătatea Cluj    0-1
Dan Matei (25)
Unirea Tășnad – Universitatea Cluj    2-0
Gabriel Cădar (13 – pen.), Zoltan Nagy (82)
Viitorul Ghimbav stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Sep. 2017, 20:12 Actualizat: 18 Sep. 2017, 15:01 Rezultate
Pe aceeași temă