Rezultatele și marcatorii penultimei etape a turului Ligii 3. 8-0 a fost scorul record al acestei runde

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Nov. 2015, 16:47 Actualizat: 17 Nov. 2015, 13:58 Rezultate

Penultima etapă a turului campionatului Ligii 3, ediția 2015-2016, începe astăzi, de la ora 14:00, cu 11 partide din cele cinci serii. Restul meciurilor se vor desfășura sâmbătă, de la aceeași oră. În această rundă a 12-a avem parte de două echipe care vor fi nevoite să stea, deoarece nu au adversari. Acum le-a venit rândul formațiilor CS Tunari (Seria 2) și Pandurii II Târgu Jiu (Seria 4).

Runda trecută am avut parte de întreruperea unui record înregistrat până în acel moment de echipa CN Dinicu Golescu Câmpulung. Gruparea argeșeană a pierdut pentru prima dată în acest sezon, după zece rezultate pozitive, scor 1-2, pe terenul celor de la FC Voluntari II. Astfel, singurele echipe neînvinse până în acest moment rămân Juventus București și Delta Dobrogea Tulcea (ambele din Seria a II-a).

Înaintea desfășurării etapei a 12-a liderii celor cinci serii sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 27 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 26 pct.), Inter Olt Slatina (Seria a III-a – 26 pct.), ASU Poli Timișoara (Seria a IV-a – 25 pct.) și FCM Avântul Reghin (Seria a V-a – 25 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

13 noiembrie, ora 14:00
Olimpia Râmnicu Sărat – Cetatea Târgu Neamț 2-1
M. Vișan (55, 79) / R. Miron (42)
CSM Pașcani – Aerostar Bacău  3-2
Azaharioaei (9, 80, 90+1) / Buhălniceanu (42 – autogol), Belecciu (54)
Metalosport Galați – Atletico Vaslui  8-0
Fl. Istrate (12, 46), Sevastian (16), Munchiu (28), Bahnașu (42), Mihu (76), Gohoreanu (84, 85) 

14 noiembrie, ora 14:00
Petrotub Roman – Sporting Liești  3-0
Dutciuc (6, 35), D. Marin (19 – pen.)
CS Panciu – Știința Miroslava 1-1
V. Ion (47 – pen.) / Tudorache (38)
FC Zagon – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe    0-3
R. Damian (63), Fl. Stângă (67), Bajko (83)
Inter Dorohoi – Bucovina Rădăuți   2-2
Netbai (15, 25) / Vișinari (19), Amariei (28)

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

13 noiembrie, ora 14:00
Juventus București – Gloria Popești Leordeni  4-0
Bustea (30), A. Ilin (39), Birciulescu (77), Stoenac (82)
Voința Snagov – Viitorul Domnești  5-0
E. Matei (19), Bg. Oancea (43, 54, 83), Dr. Florea (85)

14 noiembrie, ora 14:00
FC Viitorul II – Dinamo II București  1-2
M. Manole (56) / Văduva (51, 59)
Petrolistul Boldești – Metaloglobus București 0-1
A. Dragomir (66)
Unirea Slobozia – Înainte Modelu  2-2
Ibrian (48, 75 – pen.) / Tene (14 – pen.), Polocoșeri (69)
CSM Oltenița – Delta Dobrogea Tulcea  0-2
Cioplântă (57), Jianu (60)
CS Tunari stă, deoarece Callatis Mangalia s-a retras.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

13 noiembrie, ora 14:00
Inter Olt Slatina – Concordia Chiajna II  2-1
Verdeș (4, 22) / Zanfir (78)

14 noiembrie, ora 14:00
CS Ștefănești – Sporting Roșiori  0-0
FC Aninoasa – Atletic Bradu  2-1

Moțoi (3), Rosciugă (60) / Iamandi (43)
CS Podari – Urban Titu  3-0
D. Preda (17), Neacșu (44), I. Badea (69)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – SCM Pitești  3-0
Bg. Stancu (35), Cotigă (45), Mahu (86)
Înfrățirea Hărman – FC Voluntari II  1-5
Boția (90) / Lateș (13), Călințaru (17, 46 – pen.), Ene (64, 85)
Sporting Turnu Măgurele – CS Afumați  1-0
Fodor (89)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

13 noiembrie, ora 14:00
Național Sebiș – CSM Lugoj  2-0
Avramescu (50), Velici (73)
CNS Cetate Deva – ASU Poli Timișoara  2-3
Făgărășanu (70), Lintaru (82) / Vucea (33), Ghinescu (49), Tulcan (89)
CS U Craiova II – Măgura Cisnădie  3-0
Băluță (61), Herghelegiu (72 – pen.), Ionuț Vladu (77 – autogol)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Motru 4-1
Bârza (47), Zurbagiu (58), Z. Radu (71 – pen.), Niță (87) / Artimon (45+2 – autogol)

14 noiembrie, ora 14:00
FC Hunedoara – ACSO Filiași 2-0
Tecsi (13 – pen., 40)
Performanța Ighiu – Metalurgistul Cugir  2-0
R. Moga (20), R. David (35)
CS Ineu – Millenium Giarmata  1-0
Ciocan (68)
Pandurii II Târgu Jiu stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

13 noiembrie, ora 14:00
FC Zalău – Industria Galda  0-2
Cernea (13 – pen.), Frențiu (44)

14 noiembrie, ora 14:00
Avântul Reghin – CS Oșorhei  4-0
Șaim (2), Menzariu (30), Murar (38 – pen.), Truță (90+1)
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Iernut  1-4
Szocs (33) / Balea (11), R. Stoica (37), Ungur (83, 89)
ASF Comuna Recea – Sănătatea Cluj 4-2
Cuc (15), Ciuntu (35), Aseujan (60), Popan (85) / Gașpar (2), B. Cristea (87)
Unirea Jucu – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  2-0
D. Gavrilescu (62), G. Luca (74)
Unirea Dej – Luceafărul Bălan  3-0
Fl. Alexandru (65, 80 – pen.), K. Szabolcs (71)
Luceafărul Oradea – CSM Sighetu Marmației  1-1
Sg. Ciucu (51) / R. Novoselenszki (14)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Nov. 2015, 16:47 Actualizat: 17 Nov. 2015, 13:58 Rezultate
Pe aceeași temă