Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 02 Oct. 2009, 17:56 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:04 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi și mâine, de la orele 15:00, s-au disputat partidele
celei de-a șaptea etapă a Ligii a III – a. WWW. LIGA2.RO vă ține la
curent, în premieră, așa cum v-a obișnuit încă din returul
campionatului trecut cu rezultatele, marcatorii și clasamentele
tuturor partidelor din cele șase serii.

VEZI CLASAMENTELE SERIILOR
LIGII A III-A

Seria
I

Dunărea II Gl. – Pambac Bacău 2-3
Adamache (35), State (56) / Furtună (7), Dornescu (10), Căpușă
(77)
Aerostar – Cetatea Târgu Neamț 0-0
Willy Bacău – Poli Galați 2-0
Întuneric (6), Hurdubei (15)
Ș.F. Rădăuți – SC Vaslui II
Meciul nu s-a disputat deoarece gazdele nu s-au prezentat la
teren
Poli Iași II – CS Gura Humorului 3-0
P. Tincu (25, 41), Buhuși (69)
Ceahlăul II – CF Brăila 1-2
Ad. Apetri (21) / Gh. Badea (60), Bosoi (76)
CSM Pașcani – CS Panciu 0-2
Duțu (6), Chivu (74 – pen.)
Oțelul Galați II – Petrotub Roman 0-2
Chiriac (23, 55)
Rapid CFR Suceava – CSM Focșani
Se dispută azi de la ora 15:00

Seria
II

Farul II – Viitorul Constanța 0-1
Chițu (60)
Partizanul Merei – Viitorul Chirnogi 5-2
Sandu (10, 15, 30, 60, 61) / Moga (43), Bucuroaia (72)
Oil Terminal – AS Domnești 0-5
Zaharia (29), L. Nicolae (30), I. Voicu (34), D. Marin (44), M.
Alexandru (88)
Unirea 04 Slobozia – CS Viscofil 0-0
ACS Berceni – Viitorul Ianca
6-0
Frangu (26), Fâșie (44, 77, 86), Pivniceru (68, 80)
CS Eforie – Dunărea Călărași 3-2
Chirilă (24 – pen.), Nedelea (43 – pen.), N. Niță (60) / D.
Gheorghe (20 – pen.), M. Ștefan (35)
CSM Medgidia – Petrolul Berca 1-2
Ferenți (12) / G. Ion (60), Lungoci (73)
Callatis Mangalia – Viitorul Însurăței
1-0

A. Mihai (50)
Utchim Găești – CS Tunari
Se dispută azi de la ora 15:00

Seria
III

Comprest București – Electrosid Titu
0-0
Argeșul Mihăilești – Petrolul Videle 0-2
D. Nica (25, 65)
CSM Târgoviște – CF Predeal 6-1
B. Matei (17), A. Filip (42, 51), V. Vasile (56), Maican (73), M.
Matei (79)/ Andronache (58)
Inter Clinceni – Conpet Ploiești 1-1
Oșca (89), Stăncescu (39)
CS Buftea – Rapid II București 2-0
Girlescu (52), Negrea (81)
Victoria Adunații Copăceni – Petrolul Teleajen
5-0
Iamandi (8), Lincu (10), Pescaru (57), Bogorodiță (80), M. Zamfir
(90+2)
Juventus București – Unirea Tărlungeni
2-1

Călințaru (46), Raphael (85) / S. Marin (44)
Kaproni Boldești – Chimia Brazi 2-0
Bociu (7, 63)
AFC Filipeștii de Pădure – Viitorul Toporu
2-1
Budileanu (31), Bădoiu (46) / Adam (61)

Seria
IV

CS Albota – FCM Târgoviște 0-2
B. Popescu (35), Negoescu (85)
Vișina Nouă – FC Caracal 0-2
Abiodun Kalejaye (70), Aria (85)
FCM Alexandria – Minerul Jilț Mătăsari 0-0
Oltchim Rm. Vâlcea – Prometeu Craiova
2-0
Bărbuț (75), Creangă (83)
Triumf Bârca – Ghecon Lăpușata 4-1
A. Luță (25, 67, 79. pen), Afrem (37) / Nica (41)
Armata Craiova – Minerul Motru 2-1
Turcilă (20), Niță (75) / Moraru (80)
Progresul Corabia – U Craiova II 3-0
Z. Milenovic (45), Bârlea (72), Bocănete (81)
Ralbex Turcinești – ALRO Slatina 0-4
Corneanu (32), Bârsan (47), Militaru (72), Fl. Șerban (77)
Juventus Bascov – FC Argeș II
Se dispută astăzi de la ora 15:00

Seria
V

Jiul Rovinari – Retezatul Hațeg 2-0
R. Rădoi (80), Al. Stanciu (87)
ACU Arad – Gloria Arad 2-0
Găldeanu (12), B. Aldea (69)
ACS Recaș – FC Școlar Reșița 1-0
Andronic (7)
Sânnicolau Mare – FC Timișoara II 1-1
Tulcan (65) / Rusic (23)
CS Sânandrei – Muncitorul Reșița 5-1
Boldea (41, 45), Ungureanu (67, 84), I. Ștefan (61) / Dănăilă
(19)
Giarmata – Național Sebiș 5-2
V. Miculescu (5, 10, 65, 85), Moisuc (15) / A. Gligor (39), Neamțu
(90)
CS Ineu – Min. Mehedinți 0-0
CFR Simeria – Pandurii II 1-1
D. Dăscălescu (44) / Vlăduți (39)
Becicherecu Mic a stat deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras

Seria
VI

Luceafărul Or. – Unirea Dej 0-0
FC Cisnădie – Unirea Ungheni
2-0
Tarcea (65), Rău (89)
CS Zlatna – Bihorul Beiuș 0-1
P. Luca (27)
AFC Od. Secuiesc – Voința Livezile 2-2
N. Iorga (12), T. Szerghely (90) / Bugnar (75, 90+3-pen)
FC Zalău – Avântul Reghin 1-1
Bucin (52-aut.) / Bucin (33)
Seso C. Turzii – CSM Sebeș 1-0
Sancira (80)
Marmația Sighet – Gloria Bistrița II 1-5
Filimon (60) / Curtuiuș (12, 53, 68), Târnăvean (74), Pădurariu
(86)
Gaz Metan II Mediaș – Sănătatea Cluj 2-0
M. Voicu (47, 90)
Turul Micula – Voința Sibiu 0-1
Ghindaru (42-pen)

Publicat: 02 Oct. 2009, 17:56 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:04 Rezultate
Pe aceeași temă