Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 18 Sep. 2009, 19:00 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:08 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi și mâine, de la orele 17:00, se dispută partidele celei
de-a cincea etapă a Ligii a III – a. WWW. LIGA2.RO vă ține la
curent, în premieră, așa cum v-a obișnuit încă din returul
campionatului trecut cu rezultatele, marcatorii și clasamentele
tuturor partidelor din cele șase serii.

Etapa
V

Seria
I

POLI IAȘI II – CSM FOCȘANI 3-0

Știubei (61, 90+2), V. Frunză (82)

DUNĂ‚REA II – CETATEA TG. NEAMȚ 4-1

Șt. Oprea (15, 26, 31), Ghișman (90+3) / Cucoș (34)

AEROSTAR BACĂ‚U – CF BRĂ‚ILA 0-4

Necoară (7 – pen.), Gh. Badea (11), Ndigwe (20, 71)

POLI GALAȚI – SC VASLUI II 5-0

Chelaru (52, 78), Serian (60, 65), I. Cristian (86)

WILLY BACĂ‚U – CS GURA HUMORULUI 2-0

Neagoe (49 – aut.), Luncanu (51)

Ș.F. RĂ‚DĂ‚UȚI – PAMBAC BACĂ‚U 0-6

Cîmpanu (10, 60), Furtună (30), Sascău (55, 65), Pintilii
(87)

CEAHLĂ‚UL II – PETROTUB ROMAN 1-3

Gheorghiu (85) / Harbuzaru (13), Boghian (61), Menghia (83)

CSM PAȘCANI – OȚELUL GALAȚI II 0-1

Al. Chebac (23)

RAPID CFR SUCEAVA – CS PANCIU*

Seria
II

FARUL II – PETROLUL BERCA 0-1

D. Stan (30)

PARTIZANUL MEREI – DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI 1-0

A. Sandu (85)

CS DOMNEȘTI – CS VISCOFIL 2-1

D. Marin (48, 76) / Țiclea (60)

OIL TERMINAL – VIITORUL IANCA 4-3

Costache (7), Ciocănel (12), Chelariu (35), Tănase (80) / M.
Purică (28 – pen.), Durbacă (55, 67)

UNIREA SLOBOZIA – CS TUNARI 2-0

Avanu (26), Herțu (56)

ACS BERCENI – VIITORUL CONSTANȚA 0-0

CS EFORIE – VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI 2-0

L. Chirilă (3), Nedelea (14)

CSM MEDGIDIA – CALLATIS MANGALIA 0-2

Bardu (20), Henry (70)

UTCHIM GĂ‚EȘTI – VIITORUL CHIRNOGI*

Seria
III

COMPREST GIM – CF PREDEAL 2-0

Cr. Duca (5), Ad. Răduca (55)

ARGEȘUL MIHĂ‚ILEȘTI – CHIMIA BRAZI 1-0

Muscalu (49 – pen.)

CSM TÂRGOVIȘTE – UNIREA TĂ‚RLUNGENI 1-1

A. Filip (89), Stegaru (45)

CONPET PLOIEȘTI – RAPID II 4-1

Maria (6), Stăncescu (7), C. Ilie (14), Ilioiu (73) / Dobroiu
(76)

INTER CLINCENI – PETROLUL TELEAJEN 1-0

Budeanu (57 – pen.)

CS BUFTEA – ELECTROSID TITU 0-2

Ad. Popa (47), M. Ioniță (77)

ADUNAȚII COPĂ‚CENI – PETROLUL VIDELE 3-2

Zamfir (55), Pesaru (65), Lăscărache (70) / Ioniță (47 – aut.),
D. Nica (77)

JUVENTUS BUCUREȘTI – VIITORUL TOPORU 0-1

Ad. Adam (44)

KAPRONI BOLDEȘTI – AFC FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE 4-1

Arnăutu (28), Gherghe (34), Șandru (69 -aut.), Micu (75) / M.
Mihai (76 – pen.)

Seria
IV

VIȘINA NOUĂ‚ – U CRAIOVA II 3-1

Velica (6), Nica (56, 72) / Băloi (89)

FCM ALEXANDRIA – MINERUL MOTRU 2-2

Micu (37), Caibăr (58) / Butoi (40, 76)

FC ARGEȘ II – PROMETEU CRAIOVA 3-0

Panait (25), Kamara (70), Cotigă (80)

JUVENTUS BASCOV – GHECON LĂ‚PUȘATA 3-2

Niță (3), Collins (48), Rizea (74) / I. Roșoagă (68), N. Popescu
(78)

OLTCHIM RM. VÂLCEA – FCM TÂRGOVIȘTE 3-0

B. Preda (40), I. Stoica (60), C. Popescu (90, pen.)

TRIUMF BÂRCA – FC CARACAL 0-1

Aria (80)

ARMATA CRAIOVA – ALRO SLATINA 1-1

Sodoleanu (37) / Buciuman (49)

PROGRESUL CORABIA – RALBEX TURCINEȘTI 4-1

Bârlea (16), Vrăjitoarea (32), Milenovic (64), Bugiu (84) / M.
Butoi (65)

CS ALBOTA – MINERUL MĂ‚TĂ‚SARI*

Seria
V

BECICHERECU MIC – NAȚIONAL SEBIȘ 1-3

Coca (88) / Giorgiu (29), A. Mihai (37), Ignea (63)

FC ȘCOLAR REȘIȚA – FC TIMIȘOARA II 0-1

Fl. Sandu (65)

ACS RECAȘ – MUNCITORUL REȘIȚA 2-1

Călușeru (27), Feneș (70) / Avramovici (25)

SÂNNICOLAU MARE – RETEZATUL HAȚEG 2-0

Ciuciu (58), Radu (75)

CS SÂNANDREI – GLORIA ARAD 3-2

Staicu (23), Ungureanu (41, pen.), Solomon (90) / Enciu (57,
72)

MILLENIUM GIARMATA – PANDURII II 0-0

CS INEU – MARMOSIM SIMERIA 3-1

Maghici (17), Mitu (54), Muntean (60) / Stroe (37)

JIUL ROVINARI – PROGRESUL GĂ‚TAIA 2-0

Stanciu (36), Stoian (74)

ACU ARAD – MIN. MEHEDINȚI 2-1

Bota (63), Mițiți (73) / Dragotescu (36)

Seria
VI

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – BIHORUL BEIUȘ 1-0

Giura (85)

FC CISNĂ‚DIE – GLORIA II BISTRIȚA 1-0

Ivera (42)

CS ZLATNA – CSM SEBEȘ 3-0

S. Mureșan (35), Budean (50), Vl. Mureșan (54)

AFC OD. SECUIESC – AVÂNTUL REGHIN 4-2

Lazăr (20), Iorga (76), Rozenfeld (80, 85 – aut.) / Sichidiu
(60), Stoica (70)

FC ZALĂ‚U – UNIREA UNGHENI 5-3

P. Chiș (7), Vașvari (20), Bode (37pen., 59), Teglaș (85) / B.
Pop (21), Cozma (81 aut.), Bordea (89)

SESO CÂMPIA TURZII – SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ 3-1

Fertea (28), Sancira (59), Chifor (76) / Hoca (33)

MARMAȚIA SIGHET – GAZ METAN II MEDIAȘ 1-1

Filimon (18) / Semeghin (90+2)

VOINȚA LIVEZILE – VOINȚA SIBIU*

TURUL MICULA – UNIREA DEJ*

*se joacă mâine de la orele
17:00

Publicat: 18 Sep. 2009, 19:00 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:08 Rezultate
Pe aceeași temă