Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 04 Sep. 2009, 17:56 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:12 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi și mâine, de la orele 17:00, se dispută partidele celei
de-a treia etapă a Ligii a III – a. WWW. LIGA2.RO vă ține la
curent, în premieră, așa cum v-a obișnuit încă din returul
campionatului trecut cu rezultatele și marcatorii tuturor
partidelor de la acest nivel.

Seria I

DUNĂ‚REA II GALAȚI – CF BRĂ‚ILA 0-4

Cr. Panait (35, 42), Ndigwe (44, 82)

AEROSTAR BACĂ‚U – CEAHLĂ‚UL II PIATRA NEAMȚ

Nedisputat din cauza întârzierii salvării la stadion

POLITEHNICA GALAȚI – PAMBAC BACĂ‚U 2-1

I. Cristian (1), A. Roman (15) / Câmpanu (2)

SPORTING II VASLUI – CS GURA HUMORULUI
2-0

Buhăescu (29), I. Balaur (80)

WILLZ BACĂ‚U – CSM FOCȘANI 2-0

Curiliuc (52), Andrei Întuneric (58)

ȘCOALA DE FOTBAL RĂ‚DĂ‚UȚI – CETATEA TÂRGU NEAMȚ
0-4

Leonte (10), Chiriac (35), Cucoș (70), Dăscălescu (75)

POLITEHNICA II IAȘI – CS PANCIU 2-2

Despan (43), Știubei (80) / Costin (30), Predoiu (52)

CSM PAȘCANI – PETROTUB ROMAN 1-4

Dandu (67) / Ghidarcia (63), Boghian (78), Vulpe (86), Pătrașcu
(90)

Mâine

RAPID CFR SUCEAVA – OȚELUL II GALAȚI

Seria II

FARUL II CONSTANȚA – CALLATIS MANGALIA
0-0

PARTIZANUL MEREI – CS EFORIE 4-1

Bărăgoi (7), Tofan (24), Jaber (42), Bădicu (80) / Niță (60)

CS DOMNEȘTI – CS TUNARI 2-2

A. Dumitru (22), Zaharia (28) / Simion (1), Chirilă (85)

VISCOFIL POPEȘTI LEORDENI – VIITORUL IANCA
6-1

Șt. Alexandru (7, 15), V. Toma (23), C. Petre (39 – pen., 60),
Fluturică (46) / A. Crăciun (40)

OIL TERMINAL CONSTANȚA – VIITORUL CONSTANȚA 1-1

Chelariu (83) / Chițu (6)

UNIREA SLOBOZIA – VIITORUL CHIRNOGI
2-1

V. Gheorghe (3), V. Toma (5) / Iordache (22)

ACS BERCENI – PETROLUL BERCA 1-0

Nedelcu (88)

CSM MEDGIDIA – VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI 1-0

Ferenți (70)

Mâine

UTCHIM GĂ‚EȘTI – DUNĂ‚REA CĂ‚ȘĂ‚RAȘI

Seria III

COMPREST BUCUREȘTI – UNIREA TĂ‚RLUNGENI
2-0

C. Duca (41), Răduca (67)

VEZI
AICI GALERIA FOTO DE LA MECI

ARGEȘUL MIHĂ‚ILEȘTI – AFC FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE
3-0

Lefter (61), Manea (70), Muscalu (82 – pen)

CSM TÂRGOVIȘTE – JUVENTUS BUCUREȘTI
0-2

Călințaru (20), Rotaru (41)

CONPET PLOIEȘTI – ELECTROSID TITU 3-2

Stăncescu (51, 53), Lungu (90+3) / G. Ioniță (28), Neagu (73 –
pen)

RAPID II BUCUREȘTI – PETROLUL TELEAJEN
2-2

Coman (37), Al. Bogdan (57) / Ene (29), A. Andrei (72 – pen)

INTER CLINCENI – PETROLUL VIDELE 2-1

Dunca (75, 90) / Zaharia (15)

CS BUFTEA – CF PREDEAL 6-1

Tutunaru (5), Gârlescu (11, 47), Păun (52, 73), C. Petrescu (65)
/ Al. Lăcătuș (85)

VICTORIA ADUNAȚII COPĂ‚CENI – CHIMIA BRAZI
2-2

S. Petre (52 – pen, 62 – pen) / Vlad (8), R. Gheorghe (86)

KAPRONI BOLDEȘTI – VIITORUL TOPORU 2-1

Dobrinoiu (11), D. Nae (63) / Ghirie (75 – pen)

Seria IV

CS VIȘINA NOUĂ‚ – RALBEX TURCINEȘTI 3-0

A. Dumitrescu (7 pen.), M. Matei (21), E. Rădulescu (64)

FCM ALEXANDRIA – ARMATA CRAIOVA 0-0

FC ARGEȘ II PITEȘTI – FCM TÂRGOVIȘTE

Echipa gazdă nu a asigurat asistența medicală

PROMETEU CRAIOVA – GHECON LĂ‚PUȘATA 0-0

JUVENTUS BASCOV – FC CARACAL 0-4

D. Ene (30), D. Mihai (37), Aria (76, 80)

OLTCHIM RÂMNICU VÂLCEA – MINERUL MĂ‚TĂ‚SARI
2-0

Marinescu (40), I. Stoica (80)

PROGRESUL CORABIA – ALRO SLATINA 0-2

Anghelina (41), Bârsan (68)

Mâine

GIROM ALBOTA – MINERUL MOTRU

Marți, 22 Septembrie

TRIUMF BÂRCA – PRIMAVERA CRAIOVA

Seria V

JIUL ROVINARI – NAȚIONAL SEBIȘ 0-1

A. Mihai (25)

ACU ARAD – MARMOSIM SIMERIA 2-2

Găldeanu (27), E. Miculescu (70) / D. Dăscălescu (14, 30)

NUOVA MAMA MIA – MILLENIUM GIARMATA
3-1

Coca (45), I. Dragu (54), M. Panduru (63) / V. Miculescu
(57)

FC ȘCOLAR REȘIȚA – RETEZATUL HAȚEG 2-0

C. Suru (43), Loba (80)

FC II TIMIȘOARA – MUNCITORUL REȘIȚA
2-2

Ad. Ganea (pen – 55), Gălan (83) / Cl. Cărăgin (19), Măruță
(82)

ACS RECAȘ – GLORIA ARAD 1-0

Vlad Purece (40)

UNIREA SÂNNICOLAU MARE – PROGRESUL GĂ‚TAIA
1-1

Ad. Bura (58) / Al. Kovacs (57)

VIITORUL SÂNANDREI – MINERUL MEHEDINȚI
0-6

Mihart (27, 56), Lățea (39), Mihăescu (54), I. Ivan (80, 89)

CS INEU – PANDURII II TÂRGU JIU 2-0

Gherghel (52), Teodorescu (pen – 57)

Seria VI

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – CSM SEBEȘ 2-3

Dumiter (34), Ianc (76) / Benga (14), Bălaș (42), Dragomir (69 –
pen.)

FC CISNĂ‚DIE – GAZ METAN II MEDIAȘ 1-2

Piko (85) / Muntean (25), Vidakovic (60)

CS ZLATNA – FC SESO CÂMPIA TURZII 0-0

VOINȚA SIBIU – AVÂNTUL REGHIN 1-0

Dâmbean (49)

AFC ODORHEIU SECUIESC – UNIREA UNGHENI
1-2

Ballo (38) / Bordea (7), Boitoș (33)

FC ZALĂ‚U – GLORIA II BISTRIȚA 1-0

Gorga (50)

CS MARMAȚIA – SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ 1-1

Ghindă (20) / Șoș (78)

Mâine

VOINȚA LIVEZILOR – UNIREA DEJ

TURUL MICULA – BIHORUL BEIUȘ

Publicat: 04 Sep. 2009, 17:56 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:12 Rezultate
Pe aceeași temă