Rezultatele și marcatorii etapelor 8 și 9. Scor halucinant la Dej, cu Bistrița umilită în ultimul hal. Deva continuă picajul și în Valea Domanului

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Oct. 2016, 02:11 Actualizat: 18 Nov. 2016, 18:36 Rezultate

După o primă etapă intermediară desfășurată în această săptămână, marți și miercuri, însă doar în cele trei serii care au în alcătuire câte 15 echipe, respectiv seriile 1, 3 și 5, campionatul Ligii 3 continuă în acest weekend cu meciuri din etapele 9, pentru seriile 1, 3 și 5, respectiv 8, pentru seriile 2 și 4. Vineri, începând cu ora 15:00, sunt programate să se desfășoare 15 partide, iar sâmbătă, de la aceeași oră, vor avea loc restul jocurilor, 20 la număr.

În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: CSM Roman (S1), CS Mioveni II (S3) și ACS Comuna Recea (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1 – 17 pct.), Metaloglobus București (S2 – 19 pct.), SCM Pitești (S3 – 20 pct.), Industria Galda (S4 – 18 pct.) și AFC Hermannstadt (S5 – 22 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 9

21 octombrie, ora 15:00
Olimpia Râmnicu Sărat – SC Bacău    5-2
Ionuț Drăghici (4), Ionuț Roman (13 – pen.), Alexandru Tudor Șaim (24, 57), Cosmin Crețu (75) / Constantin Antim (56), Bogdan Lupu (87)
Atletico Vaslui – Aerostar Bacău    6-2
Valentin Buhăcianu (10 – pen., 34, 52), Cristi Timiș (17), Hany Ragab (32, 55) / Răzvan Istrate (54), Tudorel Tudorache (66)
CSM Pașcani – Olimpic Cetate Râșnov    0-1
George Vlăsceanu (17)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galați     1-0
Barna Bajko (74)
22 Octombrie, ora 15:00
Știința Miroslava – Sporting Liești    2-0
Alexandru Marin (62 – pen.), Andu Moisii (80)
AFC Hărman – Sportul Chiscani   3-0
Vlad Boția (37), Mugurul Buga (55), Diego Alupoaie (81)
AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Valea Mărului     1-2
Alexandre Sambu-Niati (11) / Ionuț Cristian (17 – pen.), Cosmin Gârleanu (26)
CSM Roman stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 8

21 octombrie, ora 15:00
Petrolistul Boldești – Viitorul Domnești    0-1
Bogdan Barbu (42)
AFC Astra II – Delta Dobrogea Tulcea     1-2
Mădălin Răileanu (58 – pen.) / Vișan Crețu (11), Silviu Moise (74 – pen.)
22 octombrie, ora 15:00
CS Tunari – Dinamo București II    3-3
Hristu Chiacu (45 – pen.), Mihai Bilciurescu (48, 90+2) / Vlad Olteanu (29), Andrei Tîrcoveanu (35), Daniel Popa (50)
Viitorul Constanța II – Înainte Modelu    3-0
Alexandru Cicâldău (25 – pen.), Tudor Băluță (48), Ionuț Vînă (90+3)
Arsenal Malu – SC Popești Leordeni    0-6
Jamal Amer (10), Leonard Boiangiu (18) Bogdan Oprea (23, 34), Nicușor Romanescu (61-  pen.), Alin Angelescu (69)
Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă    1-1
Adrian Răduca (38) / Daniel Dogaru (60)
CSM Oltenița – Metaloglobus București     2-3
Cosmin Ionică (9, 66) / Alin Robu (70), Abdul Gafaru Nasiru (77), Remus Diaconu (81)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 9

21 octombrie, ora 15:00
CS U Craiova II – Concordia Chiajna II    1-0
Vasile Constantin (58)
Atletic Bradu – FC Aninoasa    1-1
Alexandru Golban (13) / Alin Neguț (37)
ACS Șirineasa – Steaua București II     1-4
Raul Horumbă (75) / Robert Vîlceanu (24), Cristian Onțel (28, 46, 90+1)
22 octombrie, ora 15:00
Urban Titu – SCM Pitești    0-5
Ciprian Tănasă (14, 54), Robert Grecu (15 – pen.), Andrei Panait (30), Marius Albu (40)
FC Voluntari II – FCM Alexandria    2-0
Adrian Voicu (89), Raphael Stănescu (90+4)
Flacăra Moreni – CS Podari    1-1
Andrei Iliescu (68) / Ionuț Sîrmon (28)
Sporting Roșiori – ACSO Filiași     1-0
Silviu Pîslaru (55)
CS Mioveni II stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 8

21 octombrie, ora 15:00
Pandurii Târgu Jiu II – ACS Poli Timișoara II    1-2
Roberto Dumitru (76) / Sebastian Velcotă (63), Cosmin Bîrnoi (78)
Național Sebiș – Industria Galda    3-2
Alexandru Avramescu (30), Gabriel Siminic (77), Marius Ion (83) / Andrei Cernea (55, 56)
CSM Lugoj – Unirea 1924 Alba Iulia     2-2
Mădălin Livan (28), Bogdan Bozian (76) / Andrei Sulea (21), Ciprian Selagea (88)
22 octombrie, ora 15:00
Performanța Ighiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    0-1
Zoran Radu (37 – pen.)
Ripensia Timișoara – Gloria Lunca Teuz Cermei    1-1
Denis Golda (13) / Alexandru Nistor (39)
CSM Școlar Reșița – CNS Cetate Deva    3-0
Răzvan Costachi (10), Flavius Costescu (45+1), George Beloescu (62)
UTA Bătrâna Doamnă II – Millenium Giarmata     0-2
Marius Călin (13), Dorin Codrea (76)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 9

21 octombrie, ora 15:00
ASA Târgu Mureș II – Unirea Jucu    1-2
Ronaldo Deaconu (57) / Paul Cubleșan (64), Alexandru Pop (70)
CS Oșorhei – Sănătatea Cluj    1-3
Sergiu Ban (23) / Alexandru Flueraș (14), Andrei Ceaca (45), Bogdan Cristea (74)
Metalurgistul Cugir – FC Zalău     1-3
Constantin Cocină (44) / Florin Istrate (17), Raul Stanciu (69), Cristian Tăbîrță (80)
22 octombrie, ora 15:00
CS Iernut – AFC Hermannstadt    2-4
Mircea Ungur (72), George Marian (85) / Gabriel Oiță (28, 50), Adrian Cîrstean (52), Ionuț Petrescu (61)
Avântul Reghin – Gaz Metan Mediaș II    3-1
Lorand Dezsi (34), Florin Truță (35), Bogdan Stavilă (37) / Răzvan Trif (39)
Viitorul Ulmeni – Recolta Dorolț    4-2
Răzvan Ardeleanu (30, 43), Vlad Vanca (73), Bogdan Hauși (84) / Andrei Mureșan (65, 75)
Unirea Dej – FC Bistrița     11-0
Florin Blaj (19, 43), Szabolcs Kovacs (23), Sandu Iovu (50, 53), Alexandru Bălțoi (65, 82), Stephane Ferhaoui (72, 78, 88), Raul Pop (80 – autogol)
ACS Comuna Recea stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Foto: Sorin PANĂ‚

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Oct. 2016, 02:11 Actualizat: 18 Nov. 2016, 18:36 Rezultate
Pe aceeași temă