Rezultatele și marcatorii etapelor 10 și 11. Robert Ilyes a înscris în victoria cu 8-0 a Csikszeredei. Steaua II, umilită la Bradu, SCM Pitești a trecut de „satelitul” Craiovei

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Nov. 2016, 16:49 Actualizat: 18 Nov. 2016, 18:53 Rezultate
Rezultatele și marcatorii etapelor 10 și 11.  Robert Ilyes a înscris în victoria cu 8-0 a Csikszeredei. Steaua II, umilită la Bradu, SCM Pitești a trecut de „satelitul” Craiovei

Începută încă de ieri cu meciul de la Șiria dintre echipele arădene UTA Bătrâna Doamnă II și Gloria Lunca Teuz Cermei, confruntare încheiată la egalitate, scor 0-0, etapa din Liga 3 de la finalul acestei săptămâni continuă astăzi, 4 noiembrie, începând cu ora 14:00, cu alte 19 partide. Sâmbătă, de la aceeași oră, sunt programate să se desfășoare ultimele 15 meciuri ale etapelor 10 sau 11, în funcție de seriile din care fac parte. Pentru echipele din seriile 1, 3 și 5 se desfășoară runda a 11-a, în timp ce pentru cele din seriile 2 și 4, e etapa a 10-a.

În altă ordine de idei, în această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: Olimpia Râmnicu Sărat (S1), Urban Titu (S3) și FC Zalău (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii încep să se contureze și să își păstreze pozițiile. Aceștia sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1 – 23 pct.), Metaloglobus București (S2 – 25 pct.), SCM Pitești (S3 – 26 pct.), Național Sebiș (S4 – 21 pct.) și AFC Hermannstadt (S5 – 28 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 11

4 noiembrie, ora 14:00
CSM Roman – Sporting Liești    1-1
Bogdan Brăescu (9) / Ștefan Adamache (73 – pen.)
Atletico Vaslui – Olimpic Cetate Râșnov    0-0
CSM Pașcani – Metalosport Galați    0-1

Cristian Bahnașu (36 – pen.)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc     8-0
Arthur Györgyi (11, 49), Barna Bajkó (26, 48), József LÅ‘rincz (45), Adrián Majzik (52 – pen.), Alexandre Sambu-Niati (61 – autogol), Róbert Ilyés (68)
5 noiembrie, ora 14:00
SC Bacău – Aerostar Bacău    1-1
Constantin Antim (28) / Ionuț Artenie (41)
Știința Miroslava – Sportul Chiscani    3-1
Alexandru Taciuc (13), Mădălin Crengăniș (22, 46) / Ionuț Bogdan (38)
AFC Hărman – Avântul Valea Mărului    5-0
Florin Stângă (44, 90), Vlăduț Boția (52), Alexandru Avram (55), Petre Plumb (57)
Olimpia Râmnicu Sărat stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 10

4 noiembrie, ora 14:00
AFC Astra II – Viitorul Domnești    2-1
Valentin Gheorghe (84), Bogdan Barbu (90+2 – autogol) / Alexandru Văduva (72)
Unirea Slobozia – Înainte Modelu     4-0
Adrian Răduca (17), Marc Khalil (24), Constantin Toma (69), Eduard Dumitru (83)
5 noiembrie, ora 14:00
CS Tunari – Petrolistul Boldești    2-2
Robert Dumitru (71), George Popică (90+2) / Alexandru Puchea (14), Cătălin Cotolan (23)
Viitorul Constanța II – Dinamo București II    0-0
Arsenal Malu – Delta Dobrogea Tulcea    3-4

Alexandru Jelescu (13, 88), Alin Damian (50) / Claudiu Dragu (9), Robert Pîslaru (64, 73, 81)
CSM Oltenița – SC Popești Leordeni    1-2
Mihai Tontea (90+2) / Alexandru Mărgărit (52), Bogdan Oprea (69)
Axiopolis Sport Cernavodă – Metaloglobus București     1-1
Gheorghe Andreescu (90+3) / Angelo Anghelini (43)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 11

4 noiembrie, ora 14:00
CS U Craiova II – SCM Pitești    0-2
Ionuț Năstăsie (71), Mihai Deaconescu (73)
Concordia Chiajna II – FC Aninoasa    2-1
Cristian Ciobanu (53, 90 – pen.) / Ionuț Maican (90+2)
Atletic Bradu – Steaua București II    5-1
Radu Păvăluță (5), Iulian Tameș (53 – pen., 57), Adelin Voinescu (83), Alexandru Trașcă (88) / Rareș Enceanu (13 – pen.)
CS Mioveni II – FCM Alexandria    1-0
Laurențiu Boșneag (42)
ACS Șirineasa – CS Podari    0-1
George Neacșu (54)
FC Voluntari II – ACSO Filiași     0-0
5 noiembrie, ora 14:00
Flacăra Moreni – Sporting Roșiori     0-2
Ion Sitaru (19), Viorel Vâlcică (41)
Urban Titu stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 10

3 noiembrie, ora 14:00
UTA Bătrâna Doamnă II – Gloria Lunca Teuz Cermei     0-0
4 noiembrie, ora 14:00
Național Sebiș – Pandurii Târgu Jiu II    1-0
Angelo Iuga (56)
CSM Lugoj – Industria Galda    1-0
Răzvan Rus (85)
CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata   2-0
Ousmane N’Doye (42), Alexandru Sahru (50)
5 noiembrie, ora 14:00
Performanța Ighiu – ACS Poli Timișoara II    6-0
Mario Boldea (25), Romică David (31, 88), Souleymane Keita (57), Călin Tiuț (73 – pen.), Emanuel Vasi (79 – autogol)
Ripensia Timișoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    3-0
Jucătorii echipei oaspete au refuzat să intre pe teren.
CSM Școlar Reșița – Unirea 1924 Alba Iulia     2-1
George Beloescu (11, 73) / Sebastian Culda (46)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 11

4 noiembrie, ora 14:00
ASA Târgu Mureș II – ACS Comuna Recea    0-2
Milian Urs (24), Alin Bota (66 – pen.)
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj    1-1
Răzvan Lupu (86) / Bogdan Cristea (14)
CS Oșorhei – AFC Hermannstadt    1-2
Andrei Șumălan (59) / Răzvan Dâlbea (69), Daniel Tătar (75)
Metalurgistul Cugir – Gaz Metan Mediaș II     3-0
Andrei Tăban (41, 55), Ștefan Iovănescu (87)
5 noiembrie, ora 14:00
CS Iernut – Recolta Dorolț    4-1
Liviu Chețan (7), Istvan Fekete (61), Mircea Ungur (80), Ilie Roman (90+2) / Ciprian Rebegea (41)
Avântul Reghin – FC Bistrița    4-0
Loránd Dézsi (20, 52), András Fülöp (43), Adrian Murar (90)
Viitorul Ulmeni – Unirea Dej     1-1
Tudor Balmoș (28) / Sandu Iovu (21)
FC Zalău stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Nov. 2016, 16:49 Actualizat: 18 Nov. 2016, 18:53 Rezultate
Pe aceeași temă