Rezultatele și marcatorii etapei a XV-a

Publicat: 17 Nov. 2009, 15:33 Actualizat: 18 Nov. 2009, 12:05 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XV-a

În liga a treia a avut loc astăzi o etapă interimară. Cu
excepția meciului dintre Primăvara Craiova și Ghecon Lăpușata,
toate meciurile s-au disputat azi de la 14.00, iar liga2.ro vă ține
la curent cu rezultatele și marcatorii.

VEZI CLASAMENTUL CELOR ȘASE
SERII

Iată programul complet al meciurilor:

Seria
I:

Rapid CFR Suceava – Dunărea II Galați 1-0
Moldovan
(27)
Aerostar Bacău – Poli II Iași 0-1
Știbei
(42)
Ceahlăul II Piatra Neamț – Willy Bacău 2-1
Sofronie (55),
Tudose (86) / Hurdubei (11)
Petrotub Roman – Csm Focșani 1-1
Boghian (24) /
Mândrescu (4)
Cetatea Târgu Neamț – Pambac Bacău 0-1
R. Ciobanu
(44)
CS Panciu – CS Gura Humorului 6-0
Stoian (51),
Covaci (57, 69) Costin (60), Dobrescu (73), E Ștefan
(87)
CF Brăila – Vaslui II 7-1

Gh Badea (25 pen), I Șerban (53), Stâncioiu (54, 70 pen), Dingwe
(55), Panait (80), Pânzaru (88) / Mihăilă (62)
Oțelul II Galați – Politehnica Galați 0-1
Cuelaru
(40)
CSM Pașcani
stă deoarece CS Rădăuți s-a
retras din campionat.

Seria
II:

Dunărea Călărași – Viscofil 3-2
V. Petre (50), M.
Ștefan (54), Marciuc (69 – autogol) / S. Cucu (52), G. Tudor
(56)
Farul II – Utchim Găești 6-1
Tudorache (5), L.
Mihai (21, 22), Forminte (26, 83), Șt. Sandu (77)/ Dragotă (89 –
11m)
Partizanul Merei – ACS Berceni 0-5
Müller (36),
Pivniceru (48), Mocanu (50, 61), Nedelea (80 –
autogol)
Viitorul Chirnogi – CS Tunari 1-2
Moga (60 – 11m) /
D. Chirilă (15, 87)
CSM Medgidia – Unirea Slobozia 2-1
Comănași (5), Pena (30) / S. Stan (40)
Petrolul Berca – Viitorul Ianca 1-1
V. Popa (13) / Ghiviciu (89)
Viitorul Însurăței – Viitorul Constanța
0-1
Posteucă (86 – 11m)
CS Eforie – Oil Terminal 2-1
Fl. Nedelea (62), Buciumeață (78) / Chelariu (87)
Callatis Mangalia – CS Domnești 1-2
B. Bucur (40) / Al. Ioniță (10), I. Voicu (60)

Seria
III:

Argeșul Mihăilești – Comprest GIM București 1-0
M. Puiu
(58)
CSM Târgoviște – Victoria Adunații Copăceni 2-1
M. Anghel (69,
90+3) / Niculescu (52)
Juventus București – Inter Clinceni 0-0
Petrolistul Kaproni Boldești – CS Buftea 6-1
Cr. Nica (23, 35,
53), G. Bociu (56, 73), Bridinel (69) / Surugiu (13)
Viitorul Toporu – Petrolul Videle 2-0
Ghirie (12),
C-tin Ilie (30)
CF Predeal – Electrosid Titu 1-3
M. Anghel (90+3)
/ Dumitru (35), Marin (70), Niță (90+1)
Chimia Brazi – Petrolul Teleajen 5-1
Irimescu (11), C.
Vlad (28), Coțan (52), Stana (55, 70) / L. Costache (77 –
pen.)
Unirea Tărlungeni – Rapid II București 1-0
Ghe. Vlăsceanu
(83)
AFC Filipeștii de Pădure – Conpet Ploiești 0-5
V. Iacob (14,
24), M.Ivan (44, 65), Stăncescu (53)

Seria
IV:

Vișina Nouă – CS Albota 0-0
FCM Alexandria – Triumf Bârca 0-1
A. Luță (87)
Armata Craiova – Juventus Bascov 8-1
Dănaca (1, 20, 36), Burada (25, 47), Telea (14), M. Preda (70),
Niță (88) – Collins (87 pen.)
Progresul Corabia – Oltchim Rm. Vâlcea
1-2

Vrăjitoarea (45) – Bărbuț (30), Dănuleț (73)
Alro Slatina – FC Caracal 1-0
Cr. Niculescu (5 pen.)
Minerul Jilț Mătăsari – FCM Târgoviște
2-1

Murdărea (38), Clipici (80) / B. Popescu (21)
Minerul Motru – Prometeu Craiova 3-2
Lungu (18), Șoo (64), Nueleanu (73) / Bică (43), Gae (75)
Ralbex Turcinești – FC Argeș II 3-1
Roncea (58, 81), Butoi (84) / R. Cârstea
(37)
Primăvara Craiova – Ghecon
Lăpușata, se dispută pe 4
decembrie

Seria
V:

ACU Arad – Jiul Rovinari 0-0
Milenium Giarmata – ACS Recaș 0-0
CS Ineu – Unirea Sânnicolau Mare 3-2
B. Aldea (10),
Bebe Mitu (20), Gornic (48) / Cr. Radu (49), M. Sârbu
(79)
Pandurii II – Gloria Arad 2-1
I. Constantin
(23), Șt. Fărcășanu (90) / Negru (82)
Minerul Mehedinți – Muncitorul Reșița 2-0
I. Lătea (58),
Cărăgin (87 – aut)
Național Sebiș – FC Timișoara II 2-0
A. Pavel (58), A.
Mihai (83)
Marmosim Simeria – FC Școlar Reșița 1-1
D. Dăscălescu
(70) / Al. Kovacs (85)
Becichirecul Mic
și Retezatul Hațeg stau
deoarece Progresul Gătaia și Viitorul
Sânandrei
s-au retras din campionat.

Seria
VI:

FC Cisnădie – Luceafărul Oradea 1-0
Lăcoviște
(75)
CS Zlatna – FC Zalău 0-0
Seso C. Turzii – AFC Od. Secuiesc 2-0
Petrescu (35-pen,
49)
Marmația Sighet – Turul Micula 3-1
Ignat (38), Popan
(61,70) / Feher (17)
Sănătatea Cluj – Unirea Ungheni 2-2
Hoca (48), Kis
(80)/ S. Popa (44), Boitoș (85)
Bihorul Beiuș – Unirea Dej 1-1
Fl. Popa
(90+4)/Găbruș (40)
Gloria Bistrița II – Avântul Reghin
4-1
Curtuiuș (37, 90+1), Vagner (41), Rob (79)/Șorlea
(89)
CSM Sebeș – Voința Sibiu
2-2
Benga (31), (77) / Neguț (42), Foro (70)
Gaz Metan II Mediaș – Voința Livezile 1-0
Mut
(80)

Publicat: 17 Nov. 2009, 15:33 Actualizat: 18 Nov. 2009, 12:05 Rezultate
Pe aceeași temă