Rezultatele și marcatorii etapei a treia a Ligii 3. Steaua II pierde la Alexandria, Dinamo II, cu Gnohere în teren, nu a putut câștiga la Modelu. Scorul etapei a fost la Pașcani

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 17 Sep. 2016, 21:37 Actualizat: 26 Sep. 2016, 12:29 Rezultate
Rezultatele și marcatorii etapei a treia a Ligii 3.  Steaua II pierde la Alexandria, Dinamo II, cu Gnohere în teren, nu a putut câștiga la Modelu. Scorul etapei a fost la Pașcani

Campionatul Ligii 3, ediția 2016/2017, a ajuns deja la cea de-a treia etapă. Astăzi, 12 meciuri din totalul de 35 sunt programate să se desfășoare de la ora 17:00, restul urmând a se disputa mâine, cu începere de la aceeași oră. În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe sunt: AFC Odorheiu Secuiesc (S1), CS Podari (S3) și Avântul Reghin (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: SC Bacău (S1), Unirea Slobozia (S2), ACS Șirineasa (S3), ACS Poli Timișoara II (S4) și ACS Comuna Recea (S5).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

VEZI PROGRAMUL TURULUI celor cinci serii

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

16 septembrie, ora 17:00
CSM Pașcani – Atletico Vaslui    1-7
Ionuț Nuțescu (87) / Valentin Buhăceanu (25, 31, 32), Hany Ragab (36, 65, 73), Sebastian Țârțârău (69)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – SC Bacău    1-0
Bajko Barna (22)

17 septembrie, ora 17:00
Știința Miroslava – Olimpia Râmnicu Sărat        1-0
Alexandru Marin (76)
AFC Hărman – CSM Roman    4-0
Claudiu Ionescu (20), Alexandru Avram (75), Vlăduț Boția (80), Flavius Gheorghe (90+2)
Avântul Valea Mărului – Aerostar Bacău    2-1
Cosmin Gârleanu (31), Ionuț Cristian (57) / Adrian Hurdubei (64)
Metalosport Galați – Sporting Liești        2-0
Marian Cîrjă (14 – pen.), Ionuț Chiriac (90+2)
Sportul Chiscani – Olimpic Cetate Râșnov    0-1
Alecsandru Haidău (16)
AFC Odorheiu Secuiesc stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

16 septembrie, ora 17:00
Înainte Modelu – Dinamo București II    2-2
Ionuț Vasile (7), Ricardo Mihalache (21) / Andrei Nistor (35), Laurențiu Corbu (90+4)

17 septembrie, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus București    2-3
Tudor Țăranu (2), Valentin Apostol (64 – pen.) / Valentin Ghenovici (59, 78 – pen.), Alin Robu (69)
SC Popești Leordeni – Viitorul Domnești    0-0
Axiopolis Sport Cernavodă – Petrolistul Boldești    3-2

Daniel Dogaru (20), Marius Hristu (35), Daniel Zaharia (85) / Mihai Ene (36), Mihai Micu (53)
CSM Oltenița – CS Tunari    0-1
Mihai Bilciurescu (8)
Unirea Slobozia – AFC Astra II    0-1
Mădălin Răileanu (3)
Arsenal Malu – Viitorul Constanța II     1-3
Silviu Radu (55) / Alexandru Cicâldău (8), Cristian Ene (42), Adrian Vîlcea (90+2)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

16 septembrie, ora 17:00
ACS Șirineasa – Atletic Bradu    1-0
Marian Roșianu (30)
ACSO Filiași – FC Aninoasa    1-1
Alexandru Fotescu (21) / Tiberiu Calofir (34)
CS Mioveni II – CS U Craiova II  0-4
Robert Petre (27), Andrei Burlacu (55), Ionuț Cioinac (83 – pen.), Alexandru Popescu (90+2)

17 septembrie, ora 17:00
FC Voluntari II – Urban Titu    2-2
Daniel Ene (39), Adrian Voicu (83) / Andrei Truță (58), Viorel Ștefan (90+2)
Flacăra Moreni – Concordia Chiajna II    5-0
Laurențiu Plăcintă (2), Andrei Iliescu (21, 50, 74), Ciprian Rogojină (61)
Sporting Roșiori – SCM Pitești    0-1
Marius Albu (58)
FCM Alexandria – Steaua București II     1-0
Ionuț Dragu (87)
CS Podari stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

16 septembrie, ora 17:00
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata    3-0
Ioan Dumiter (26), Mihai Stancu (64), Ciprian Sturz (69 – pen.)
Unirea 1924 Alba Iulia – Industria Galda    0-2
Andrei Cernea (61), Răzvan Frențiu (90+1)
CNS Cetate Deva – Pandurii Târgu Jiu II    1-0
Robert Cristian (75)

17 septembrie, ora 17:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Poli Timișoara II    4-0
Alexandru Nistor (29 – pen.), Adrian Suslak (60), Abdoulaye Diarra (69), Petru Bulza (81)
UTA Bătrâna Doamnă II – Național Sebiș    1-2
Ovidiu Ghergar (72) / Dragoș Săulescu (14), Ionel Mihuța (69 – pen.)
CSM Școlar Reșița – Performanța Ighiu    3-4
Alin Liuba (11), Flavius Costescu (42), Răzvan Costachi (77 – pen.) / Szabolcs Szekely (7), Souleymane Keita (21, 46), Flavius Vlădia (90)
Ripensia Timișoara – CSM Lugoj     2-2
Claudiu Filip (65), Pavel Olărescu (90+3) / Răzvan Drăgoescu (17), Bogdan Bozian (54)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

16 septembrie, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – ASA Târgu Mureș II    4-0
Ovidiu Vezan (35), Claudiu Maftei (57, 66), Ovidiu Covaciu (88)
FC Bistrița – Sănătatea Cluj    0-1
Andrei Ceaca (80)
Gaz Metan Mediaș II – AFC Hermannstadt         2-3
Ovidiu Bic (41 – pen.), Darius Olaru (57) / Adrian Cîrstean (61, 86), Petrișor Petrescu (81)

17 septembrie, ora 17:00
CS Iernut – CS Oșorhei    2-1
Marius Pastor (6), Mircea Ungur (18) / Sergiu Ban (32 – pen.)
Viitorul Ulmeni – Unirea Jucu    4-1
Marius Feraru (11), Răzvan Ardelean (28, 45), Bogdan Hauși (90+3 – pen.) / Adrian Fertea (65)
Unirea Dej – ACS Comuna Recea    0-0
Recolta Dorolț – FC Zalău     0-1

Gabriel Coți (31)
Avântul Reghin stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 17 Sep. 2016, 21:37 Actualizat: 26 Sep. 2016, 12:29 Rezultate
Pe aceeași temă