Rezultatele și marcatorii etapei a doua a Ligii 3. Steaua II și CS U Craiova II s-au întrecut în dat goluri

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 Sep. 2016, 21:01 Actualizat: 26 Sep. 2016, 12:30 Rezultate

Început weekendul trecut, campionatul Ligii 3, ediția 2016/2017, continuă la finalul acestei săptămâni cu etapa a doua. Vineri și sâmbătă, de la ora 17:00, sunt programate să se desfășoare 35 de meciuri, în timp ce Avântul Valea Mărului (Seria I), FCM Alexandria (Seria III) și Viitorul Ulmeni (Seria V) sunt nevoie să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe.

Înaintea desfășurării etapei a doua, liderii celor cinci serii sunt: SC Bacău (S1), Unirea Slobozia (S2), Sporting Roșiori (S3),      Național Sebiș (S4) și ASA Târgu Mureș II (S5).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

VEZI PROGRAMUL TURULUI celor cinci serii

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

9 septembrie, ora 17:00
Atletico Vaslui – AFC Hărman    2-1
Sebastian Țârțârău (67), Hany Ragab (84) / Alexandru Avram (23 – pen.)
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-2
George Sofroni (24) / Cătălin Savin (3), Barna Bajko (79)
Aerostar Bacău – Metalosport Galați    0-1
Marian Cîrjă (69)
Olimpia Râmnicu Sărat – Olimpic Cetate Râșnov         2-1
Ionuț Roman (13), Marius Tîrîlă (38) / Sorin Bogyor (35)
10 septembrie, ora 17:00
Știința Miroslava – CSM Pașcani    4-2
Alexandru Marin (12 – pen), Mădălin Crengăniș (56, 65), Ionuț Panțîru (76) / Ionuț Nuțescu (64), Adrian Viorică (85)
SC Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc    2-0
Adrian Gheorghiu (3, 56)
Sporting Liești – Sportul Chiscani    3-0
Ștefan Adamache (10, 29), Remus Sprânceană (60)
Avântul Valea Mărului stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

9 septembrie, ora 17:00
Dinamo București II – SC Popești Leordeni    0-0
AFC Astra II – Arsenal Malu     3-1

Marius Șumudică jr. (10, 40), Alin Gheorghe (90+4) / Alin Damian (50)
Metaloglobus București – Viitorul Constanța II     2-2
Andrei Voican (81), Angelo Anghilini (84) / Andrei Ciobanu (45), Cristian Ene (62)
10 septembrie, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu    1-1
Silviu Moise (17) / Levente Mitrea (83)
Viitorul Domnești – Axiopolis Sport Cernavodă    3-2
Daniel Cârjan (12), Cătălin Cârjan (23), Cătălin Găină (56 – pen.) / Daniel Buhuș (49), Nicolae Moise (74)
Petrolistul Boldești – CSM Oltenița    3-2
Alexandru Tudorie (36), Cristian Mihăiță (58), Mihai Micu (61 – pen.) / Alexandru Vasilescu (5), Răzvan Udrea (18)
CS Tunari – Unirea Slobozia     1-1
Hristu Chiacu (19) / Romeo Soare (75)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

9 septembrie, ora 17:00
CS Mioveni II – ACS Șirineasa    1-2
Alexandru Cioc (72 – pen.) / Robert Bloțu (2), Darius Preda (40)
Atletic Bradu – FC Voluntari II    2-1
Marian Marcu (23), Constantin Șerban (42) / Adrian Voicu (49)
Concordia Chiajna II – Sporting Roșiori    0-0
SCM Pitești – ACSO Filiași    4-0

David Andrei (4, 22 – pen.), Răzvan Istudor (18 – aut.), Ionuț Năstăsie (77)
CS U Craiova II – Steaua București II     3-3
Alexandru Popescu (17), Olivian Surugiu (45), Paul Hodea (75) / Sebastian Chitoșcă (21), Vlad Mihalcea (65), Cristian Raiciu (72)
10 septembrie, ora 17:00
Urban Titu – Flacăra Moreni    1-1
Constantin Negulescu (60) / Marius Ene (69)
FC Aninoasa – CS Podari     0-0
FCM Alexandria stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

9 septembrie, ora 17:00
ACS Poli Timișoara II – CNS Cetate Deva    5-1
Octavian Drăghici (3), Cristian Pădurariu (16), Sebastian Velcotă (50), Narcis Popan (82, 90+2) / Gelu Velici (17)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Unirea 1924 Alba Iulia    0-3
Ciprian Selagea (11 – pen.), Daniel Lăsconi (67), Sebastian Culda (81)
Național Sebiș – CSM Școlar Reșița        1-0
Cornel Suciu (40)
Pandurii Târgu Jiu II – UTA Bătrâna Doamnă II        0-3
Erich Wild (17), Teodor Ignea (31), Ovidiu Ghergar (60)
10 septembrie, ora 17:00
Millenium Giarmata – CSM Lugoj    0-2
Eugen Miculescu (34), Eduard Olariu (39)
Industria Galda – Gloria Lunca Teuz Cermei    0-1
Nichita Coșa (47)
Performanța Ighiu – Ripensia Timișoara    1-4
Cristian Poiană (87 – pen.) / Mediop Ndiaye (18), Adrian Zaluschi (32, 82), Adrian Ungureanu (52)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

9 septembrie, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – CS Iernut        1-0
Răzvan Negrescu (90+3)
CS Oșorhei – Avântul Reghin    1-2
Sergiu Ban (62 – pen.) / Bogdan Stavilă (8), Tudor Sbârcea (36)
Unirea Jucu – Unirea Dej    1-2
Paul Cubleșan (80) / Stephane Ferhaoui (50), Răzvan Muntean (77 – pen.)
Sănătatea Cluj – Recolta Dorolț    4-0
Raul Vitan (45+1), Andrei Ceaca (58), Adrian Lupu (79), Horațiu Rus (82)
FC Zalău – Gaz Metan Mediaș II    0-1
Răzvan Trif (35)
10 septembrie, ora 17:00
ACS Comuna Recea – FC Bistrița    3-1
Lorand Lang (28), Alin Cuc (71), Adrian Șter (78) / Bogdan Miholca (63 – pen.)
ASA Târgu Mureș II – AFC Hermannstadt      3-3
Ronaldo Deaconu (43, 65), Yasin Hamed (76) / Adrian Cîrstean (10), Radu Necșulescu (38), Alexandru Neacșa (49)
Viitorul Ulmeni stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 Sep. 2016, 21:01 Actualizat: 26 Sep. 2016, 12:30 Rezultate
Pe aceeași temă