Rezultatele și marcatorii etapei a 9-a a Ligii 3. ASU Poli câștigă cu Sebiș, Inter Olt pierde la Turnu Măgurele

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 24 Oct. 2015, 18:00 Actualizat: 29 Oct. 2015, 16:25 Rezultate
Rezultatele și marcatorii etapei a 9-a a Ligii 3.  ASU Poli câștigă cu Sebiș, Inter Olt pierde la Turnu Măgurele

Etapa a 9-a a Ligii a 3-a debutează astăzi, începând cu ora 15:00, cu zece meciuri din patru serii. Restul partidelor se vor desfășura sâmbătă, de la aceeași oră. În această rundă avem parte de două echipe care vor fi nevoite să stea, deoarece nu au adversari. Delta Dobrogea Tulcea (Seria 2) și CSM Lugoj (Seria 4) au o minivacanță până în etapa viitoare.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

23 octombrie, ora 15:00
Bucovina Rădăuți – Cetatea Târgu Neamț  3-0
Ionesi (58 – pen.), Luțac (64), I. Plămadă (80)
Aerostar Bacău – Olimpia Râmnicu Sărat 1-3
Cr. Matei (11) / D. Oprea (5), M. Vișan (51), Drăghici (78)
24 octombrie, ora 15:00
Știința Miroslava – Sporting Liești  4-0
Strungariu (17), Vl. Gheorghiu (65), Tudorache (76, 85 – pen.)
Sepsi OSK Sfântul Gheorghe – Petrotub Roman   2-1
Stoianof (8), Iakab (31) / Sofroni (90)
Atletico Vaslui – CS Panciu   0-0
Inter Dorohoi – FC Zagon  1-2
Netbai (14 – pen.) / G. Paraschiv (71), A. Militaru (90+3)
Metalosport Galați – CSM Pașcani   3-0
Bahnașu (10, 35), Fl. Istrate (76)

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

23 octombrie, ora 15:00
Dinamo II București – Gloria Popești Leordeni   4-0
Krausz (3), Târcoveanu (6), Ct. Măgureanu (76), Fl. Vasile (86)
Metaloglobus București – Juventus București  1-2
Rol. Stănescu (22) / Bustea (12), Ov. Morariu (50)
Voința Snagov – Unirea Slobozia   0-3
Khalil Marc (20), Ibrian (34), C-tin. Toma (76)
24 octombrie, ora 15:00
Înainte Modelu – CS Tunari   3-1
Beșleagă (22), Nițescu (60), Tene (63) / Cr. Panait (81)
Viitorul Domnești – FC Viitorul II   1-2
Pațurcă (7) / Gavra (22, 62)
CSM Oltenița – Petrolistul Boldești  1-0
Ilie Dumitrescu (16)
Delta Dobrogea Tulcea stă, deoarece Callatis Mangalia s-a retras

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

24 octombrie, ora 15:00
CS Afumați – Atletic Bradu    2-3
Buzea (13), Pivniceru (71) / Aria (28), Ghe. Constantinescu (39, 79)
Urban Titu – Sporting Roșiori  0-2
Turcin (68), V. Iorga (83)
Concordia Chiajna II – CS Ștefănești   2-1
Burnea (28), Fl. Răsdan (58) / R. Mihai (86)
SCM Pitești – FC Aninoasa  3-0
R. Neagoe (65), Al. Ștefănescu (74), M. Cârstea (86)
FC Voluntari II – CS Podari   3-2
Clătinici (23), I. Voicu (87), Tudorică (90) / G. Neacșu (52), Surugiu (68)
Sporting Turnu Măgurele – Inter Olt Slatina  3-1
A. Sălcianu (24, 45), Teleoacă (86) / Al. Popescu (71 – autogol)
Înfrățirea Hărman – CN Dinicu Golescu Câmpulung    0-3
Miloși (15, 38), Oancea (77)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

23 octombrie, ora 15:00
Măgura Cisnădie – Performanța Ighiu  1-0
R. Neguț (63 – pen.)
Nuova Mama Mia Becicherecul Mic – CS Ineu  0-1
Ciocan (20)
CS U Craiova II – CNS Cetate Deva  2-2
Jurj (29), Mazarache (49) / Șaucă (69, 84)
24 octombrie, ora 15:00
Minerul Motru – ACSO Filiași   1-1
Ghighilicea (11) / Colareza (43 – autogol)
Metalurgistul Cugir – Pandurii II Târgu Jiu 2-0
L. Itu (24), I. Radu (90+1)
Millenium Giarmata – FC Hunedoara  1-5
Molcuț (86) / Tecsi (12, 62), Bozian (19), Creciunesc (45), D. Grigore (90)
ASU Poli Timișoara – Național Sebiș  3-1
Tulcan (3), Ghinescu (11), Bilia (53) / Cherecheș (51)
CSM Lugoj stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

23 octombrie, ora 15:00
Sănătatea Cluj – FC Zalău   2-2
Ad. Lupu (48 – pen.), R. Stanciu (90 – autog.) / Lv. Chețan (44), R. Stanciu (75)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Avântul Reghin   0-2
Lorand Dezsi (5), Cip. Gliga (49)
24 octombrie, ora 15:00
CSM Sighetu Marmației – CS Oșorhei 1-2
D. Lemac (43) / Sg. Ban (20), D. Costea (88)
CS Iernut – Industria Galda  3-4
M. Ungur (20, 82 – pen.), Balea (88) / Cr. Bodea (33, 52, 90+3), Cernea (63)
Luceafărul Bălan – AFC Odorheiu Secuiesc  1-3
Brândușe (68) / Dolțea (51, 71), Janko (85)
Luceafărul Oradea – ASF Comuna Recea  2-0
Cigan (20), Mihuță (87)
Unirea Dej – Unirea Jucu  0-2
Al. D. Pop (34), P. Chiș (90+2)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 24 Oct. 2015, 18:00 Actualizat: 29 Oct. 2015, 16:25 Rezultate
Pe aceeași temă