Rezultatele și marcatorii etapei a 8-a a Ligii 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Oct. 2015, 12:00 Actualizat: 23 Oct. 2015, 16:35 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 8-a a Ligii 3

Etapa a 8-a a Ligii a 3-a, ediția 2015-2016, începe vineri, de la ora 15:00, cu nouă meciuri din totalul de 34. Restul se vor desfășura sâmbătă la aceeași oră. În această rundă avem parte de două echipe care vor fi nevoite să stea, deoarece nu au adversari. Dinamo II București (Seria 2) și Metalurgistul Cugir (Seria 4) au o minivacanță până în etapa viitoare.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

16 octombrie, ora 15:00
Olimpia Râmnicu Sărat – Atletico Vaslui 3-1
Nicola Vasile (2), Ionuț Roman (39, 70) / Alin Abuzătoaie (11)
CSM Pașcani – Bucovina Rădăuți 2-1
Petrică Maftei (21), Ionuț Nuțescu (71) / Radu Luțac (44)
17 octombrie, ora 15:00
Cetatea Târgu Neamț – Știința Miroslava 3-0
Alexandru Vavrița (26), Radu Miron (38 – pen.), Radu Ungurian (89)
Sporting Liești – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-2
Ștefan Adamache (68 – pen.) / Szilard Mitra (45), Barna Bajko (90+4)
Petrotub Roman – Aerostar Bacău 2-0
Sorin Dutciuc (21), Marius Alexandru (78)
CS Panciu – Inter Dorohoi 0-0
FC Zagon – Metalosport Galați 0-0

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

16 octombrie, ora 15:00
Juventus București – Înainte Modelu 1-0
Alin Ilin (78)
17 octombrie, ora 15:00
Gloria Popești Leordeni – Metaloglobus București 0-2
Alexandru Potecea (15), Valentin Ghenovici (83 – pen.)
CS Tunari – Viitorul Domnești 2-3
Ștefan Radu (33), Robert Anghel (47) / Daniel Cîrjan (14), Paul Pațurcă (31), Vlad Bărbulescu (56)
FC Viitorul II – CSM Oltenița 5-1
Cristian Munteanu (8), Ionuț Vînă (63), Florinel Coman (80, 87), Jean-Bryan Boukaka (83 – pen.) / Petrică Ungureanu (52)
Petrolistul Boldești – Voința Snagov 0-2
Dragoș Florea (36 – pen., 86)
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea Tulcea 1-1
Florinel Ibrian (60) / Denis Husein (78 – pen.)
Dinamo II București stă, deoarece Callatis Mangalia s-a retras.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

16 octombrie, ora 15:00
Atletic Bradu – Urban Titu 4-1
Ciprian Tănasă (5, 88), Gheorghe Aria (25), Adrian Iamandi (90+2) / Ionuț Rădescu (54)
17 octombrie, ora 15:00
Sporting Roșiori – Concordia Chiajna II 1-1
Dănuț Ciubuc (81) / Bogdan Petrescu (39)
CS Ștefănești – SCM Pitești 1-2
Marius Avram (44) / Andrei Panait (21), Andrei Mărgăritescu (36)
FC Aninoasa – FC Voluntari II 1-1
Ionuț Maican (2) / Vasile Mihai (40)
CS Podari – Sporting Turnu Măgurele 4-2
Florin Dreșcă (29), Olivian Surugiu (45 – pen., 47, 69) / Alexandru Popescu (18), Cristian Ilie (72)
Inter Olt Slatina – Înfrățirea Hărman 3-0
Claudiu Bălan (32), Bobi Verdeș (72), Marian Anghelina (76)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – CS Afumați 0-0

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

16 octombrie, ora 15:00
ACSO Filiași – CSM Lugoj 0-1
Mario Porcescu (88)
Pandurii II Târgu Jiu – Millenium Giarmata 2-0
Daniel Mărgărit (36), Răzvan Negrescu (90+3)
Național Sebiș – Măgura Cisnădie 4-0
Gelu Velici (24 – pen., 58, 81), Sebastian Susan (83)
17 octombrie, ora 15:00
FC Hunedoara – ASU Poli Timișoara 0-3
Daniel Birău (29, 44), Andrei Țugui (63)
Performanța Ighiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 0-0
CS Ineu – CS U Craiova II 2-1
Ewald Wild (63), Raul Stănaia (79) / Robert Petre (20)
Minerul Motru – CNS Cetate Deva 0-0
Metalurgistul Cugir stă

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

16 octombrie, ora 15:00
CS Oșorhei – CS Iernut 2-0
Sergiu Ban (54), Coriolan Chiș (90)
FC Zalău – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-3
Adrián Majzik (48 – pen.), Ervin Székely (57), Márton SzÅ‘llÅ‘si (78)
17 octombrie, ora 15:00
Industria Galda – Sănătatea Cluj 2-1
Andrei Cernea (2), Alin Câmpean (86 – pen.) / Sergiu Șos (23 – pen.)
Avântul Reghin – Luceafărul Bălan 3-0
Lorand Dezsi (7), Ciprian Gliga (12), Adrian Murar (83)
AFC Odorheiu Secuiesc – Luceafărul Oradea 0-1
Alin Floruț (9)
ASF Comuna Recea – Unirea Dej 2-1
Alin Cuc (35), Călin Popan (87) / Alexandru Bălțoi (46)
Unirea Jucu – CSM Sighetu Marmației 2-1
Patrik Pop (20), Lucian Turcu (75) / Stephane Ferhaoui (16)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Sursa: FRF

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Oct. 2015, 12:00 Actualizat: 23 Oct. 2015, 16:35 Rezultate
Pe aceeași temă