Rezultatele și marcatorii etapei a 8-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Oct. 2014, 16:59 Actualizat: 19 Oct. 2014, 13:17 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 8-a

Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, prima parte a meciurilor etapei a 8-a. Restul jocurilor acestei runde se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta Petrotub Roman (S1) și ACSVM Craiova (S4), echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au câte o formație mai puțin.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Ceahlăul II Piatra Neamț – Cetatea Târgu Neamț 1-3
R. Ungureanu (80) / Homneac (14), R. Miron (60 – pen., 85 – pen.)
CSM Pașcani – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe   0-1
V. Șaim (46)
FC Păpăuți – Sporting Liești 0-7
Bahnașu (10, 39, 65, 74), Filimon (80), Adamache (83), Bogoș (89)
Bucovina Rădăuți – FC Zagon 1-1
Zaremba (80 – pen.) / Ciupitu (34)
Bucovina Pojorâta – Aerostar Bacău 3-0
Prundean (37), Pădurariu (72), M. Cherariu (81)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Știința Miroslava 1-2
Bajko (90+2) / Ghiarasim (22), Talpan (76)
Petrotub Roman stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Dunărea Călărași – Metaloglobus București 5-0
Kanda (5), M. Șerban (26), Botea (56), M. Ștefan (82), Stavilă (85)
Dinamo II București – Gloria Popești Leordeni 0-1
Romanescu (21)
Înainte Modelu – Delta Dobrogea Tulcea 2-2
Peniță (10, 22) / N. Crețu (19 – pen.), R. Chelaru (30)
CS Tunari – Callatis 2012 Mangalia 5-0
Ilin (22, 64), Cr. Panait (25), I. Mocanu (53), Vleoangă (71)
Viitorul Axintele – Juventus București  1-1
M. Luca (90+4 – pen.) / Goge (90+1)
Voința Snagov – Metalosport Galați   5-5
Slv. Radu (17, 85), D. Florea (32), I. Mihai (40), D. Matei (80) / Mihu (12), Negoescu (47, 54), Tache (48), C. Blănaru (74)
Viitorul Domnești – Oțelul II Galați 1-1
M. Olaru (65 – pen.) / Adăscăliței (10)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

SCM Argeș Pitești – CS Afumați  2-1
A. David (2), Iamandi (60 – pen.) / Chirilă (41)
Concordia II Chiajna – ACS Urban Titu  1-2
Val. Savu (75) / Ivașcu (33), Rădescu (90)
AFC Astra II – CS Podari  4-0
Jipa (62, 72), Cr. Preda (90+1 – autogol), Al. Ioniță II (90+4)
Inter Clinceni – FCM Târgoviște  7-0
Fluerică (8, 37, 56, 70), D. Popa (78), M. Iordache (83, 90)
CS Vișina Nouă – Atletic Bradu 4-2
Aria (13, 60), Dumbravă (47), Căpraru (85) / Murineanu (63 – pen.), Velianu (83)
Sporting Roșiori – Chindia Târgoviște 2-1
L. Floricel (30), V. Rada (77 – pen.) / D. Pătru (65 – pen.)
CS Ștefănești – CSȘ Dinicu Golescu Câmpulung 1-1
Cr. Iancu (79 – pen.) / Cr. Anghelina (62)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Pandurii II Târgu Jiu – FC Hunedoara 2-0
Dănăricu (38), A. Predescu (67)
Millenium Giarmata – Știința Turceni  2-0
Anagor (36), Fuchs (79)
Minerul Mehedinți – Minerul Motru 2-1
Dragotescu (20), Inclănzan (81 – autog.) / Vrâncuți (69)
Național Sebiș – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-1
I. Radu (89) / Zurbagiu (44)
ACSO Filiași – CS Ineu 3-1
Celea (4), Hrelea (35), Băla (40) / Capătă (61)
UTA Bătrâna Doamnă – Vulturii Lugoj 3-0
O. Gueye (33), Strătilă (59), Ad. Voicu (77)
ACSVM Craiova stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir    1-5
Țene (12) / S. Mureșan (2), Avramescu (11), Cîrstean (71), Șuteu (79), Tăban (88)
Unirea Dej – FC Municipal Baia Mare 0-1
V. Pop (29)
FCM Avântul Reghin – CS Oșorhei 0-1
Magda (90 – pen.)
FC Gloria Progresul – CS Iernut 3-2

Al. Pop (8), Jarda (11), O. Bucur (85) / I. Chețan (30), Balea (90)
CSC Sânmartin – FC Arieșul 1907 Turda 3-2
A. Grosu (17), Cura (72), S. Zadori (85) / Tilincă (65), M. Ionescu (82)
CSM Sighetu Marmației – Unirea Jucu 2-0
A. Pușcaș (48), L. Chețan (88)
Industria Galda – FC Zalău 1-1
Frențiu (13) / Băican (85 – pen.)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Oct. 2014, 16:59 Actualizat: 19 Oct. 2014, 13:17 Rezultate
Pe aceeași temă