Rezultatele și marcatorii etapei a 7-a a Ligii 3. Steaua II pierde cu Flacăra Moreni, Ripensia obține doar un punct la Deva

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 15 Oct. 2016, 17:50 Actualizat: 03 Nov. 2016, 12:47 Rezultate

Echipele din campionatul Ligii a 3-a își desfășoară în acest weekend meciurile din etapa a 7-a. Vineri, începând cu ora 15:00, sunt programate să se desfășoare 18 partide, iar sâmbătă, de la aceeași oră, vor avea loc altele 16. Singurul joc care nu se va disputa și care va fi reprogramat este Avântul Valea Mărului – Metalosport Galați. În județul Galați sunt inundații, iar terenul de la Valea Mărului este impracticabil.

În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: Știința Miroslava (S1), FC Voluntari II (S3) și ASA Târgu Mureș II (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: Sporting Liești (S1 – 13 pct.), Viitorul Constanța II (S2 – 16 pct.), SCM Pitești (S3 – 14 pct.), Național Sebiș (S4 – 15 pct,) și Sănătatea Cluj (S5 – 16 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

VEZI PROGRAMUL TURULUI celor cinci serii

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

14 octombrie, ora 15:00
CSM Roman – Olimpia Râmnicu Sărat    2-0
Gabriel Tuca (6 – autogol), Daniel Marin (60 – pen.)
Atletico Vaslui – SC Bacău    4-2
Valentin Buhăcianu (16, 27, 47, 73) / Bogdan Lupu (56, 69 – pen.)
CSM Pașcani – Aerostar Bacău    0-4
Adrian Hurdubei (11, 14, 81), Cosmin Blănaru (15)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Râșnov     2-1
Barna Bajko (9, 49 – pen.) / Sorin Bogyor (8)
15 Octombrie, ora 15:00
AFC Hărman – Sporting Liești    4-1
Marius Ioniță (19), Vlad Boția (24,  57), Alexandru Avram (64) / George Bârlădeanu (14)
AFC Odorheiu Secuiesc – Sportul Chiscani    4-1
Norbert  Demeny (26 – pen.), Fodie Sambake (39), Rajmond  Balint (78), Tamas Fodor (90+1) / Liviu Boariu (67)
Avântul Valea Mărului – Metalosport Galați     3-0
Cosmin Gârleanu (25 – pen., 45+1), Dragoș Voicu (52)
Știința Miroslava stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

14 octombrie, ora 15:00
Metaloglobus București – Viitorul Domnești    1-0
Ciprian Stanciu (88)
Dinamo București II – Petrolistul Boldești    2-0
Andrei Tîrcoveanu (56), Daniel Popa (62)
Înainte Modelu – AFC Astra II     0-0
15 Octombrie, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari    1-2
Marius Moroianu (65) / Robert Dumitru (23), Bogdan Rotaru (35)
SC Popești Leordeni – Viitorul Constanța II    2-1
Nicușor Romanescu (31, 57) / Andrei Rusu (90+3)
Axiopolis Sport Cernavodă – Arsenal Malu    4-1
Denis Husein (10), Marius Fotescu (35, 47), Marian Metcher (75) / Bogdan Jelescu (79)
CSM Oltenița – Unirea Slobozia     2-3
Bogdan Constantin (32), Alexandru Vasilescu (56) / Bogdan Topor (25), Mihai Adăscăliței (48, 57)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

14 octombrie, ora 15:00
Atletic Bradu – Concordia Chiajna II    0-2
Cristian Ciobanu (23), Robert Bolozan (79)
CS Mioveni II – SCM Pitești    0-3
Ionuț Șerban (16, 89), Robert Grecu (17)
ACS Șirineasa – FC Aninoasa   1-0
Laurențiu Nicolăescu (25)
ACSO Filiași – CS Podari    0-0
15 Octombrie, ora 15:00
Urban Titu – CS U Craiova II    5-0
Ionuț Enache (14), George Manole (32), Andrei Truță (52), Constantin Bărcănescu (60), Gabriel Ion (85)
Flacăra Moreni – Steaua București II    3-1
Andrei Iliescu (69), Denis Iliescu (73), Iulian Drăgan (74) / Sebastian Chitoșcă (60)
Sporting Roșiori – FCM Alexandria     2-1
Cosmin Călin (34), Silviu Pîslaru (67) / Giani Paraschiv (46)
FC Voluntari II stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

14 octombrie, ora 15:00
Millenium Giarmata – ACS Poli Timișoara II    4-4
Patrian Trifu (37, 43), Dorin Codrea (56), Florin Olariu (90+2) / Sebastian Mailat (7), Cătălin Vraciu (64), Lucian Oprea (74), Eduard Codrean (81)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Național Sebiș    2-1
Zoran Radu (21), Andrei Dumiter (52) / Sebastian Susan (59)
Unirea 1924 Alba Iulia – Performanța Ighiu    0-2
Fabian Himcinschi (55), Silviu Turuș (89)
CNS Cetate Deva – Ripensia Timișoara    0-0
15 Octombrie, ora 15:00
Industria Galda – Pandurii Târgu Jiu II    4-1
Andrei Cernea (30 – pen., 65), Silviu Mureșan (58), Flaviu Baghiu (90+1) / Cătălin Hlistei (55)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Lugoj    1-2
Petru Bulza (75) / Bogdan Bozian (8 – pen., 66)
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Școlar Reșița     0-3
Milorad Banac (11), Răzvan Costachi (16 – pen.), George Beloescu (75)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

14 octombrie, ora 15:00
CS Oșorhei – Unirea Jucu    0-2
Marius Ionescu (15), Andrei Gal (27 – autogol)
Metalurgistul Cugir – ACS Comuna Recea    3-3
Ovidiu Covaciu (36), Lucian Itu (41), Constantin Cocină (54) / Adrian Șter (27, 90+1), Andrei David (39)
FC Bistrița – Recolta Dorolț     2-1
Roberto Hasnăș (22), Alin Chibulcutean (63) / Andrei Mureșan (84)
15 Octombrie, ora 15:00
CS Iernut – Sănătatea Cluj    0-3
Bogdan Cristea (5 – pen.), Răzvan Ititesc (14), Andrei Ceaca (23)
Avântul Reghin – FC Zalău    0-2
Ionuț Țîrlea (22), Raul Stanciu (80)
Viitorul Ulmeni – AFC Hermannstadt    1-3
Răzvan Ardelean (57) / Daniel Tătar (41), Adrian Cîrstean (43, 61)
Unirea Dej – Gaz Metan Mediaș II     0-0
ASA Târgu Mureș II stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 15 Oct. 2016, 17:50 Actualizat: 03 Nov. 2016, 12:47 Rezultate
Pe aceeași temă