Rezultatele și marcatorii etapei a 6-a a Ligii 3. Ripensia a câștigat derby-ul Timiș-Arad. Craiova și Viitorul II au înregistrat scorurile rundei

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Oct. 2016, 16:52 Actualizat: 25 Oct. 2016, 17:36 Rezultate

Etapa a 6-a a Ligii 3 este prima în care se joacă integral de la ora 15:00, ora de desfășurare a partidelor în luna octombrie. Astăzi sunt programate să se dispute 19 dintre meciuri, altele 15 au loc sâmbătă, iar ultima, FCM Alexandria – ACSO Filiași, își are startul tocmai duminică, de la ora 13:00.

În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: CSM Pașcani (S1), Flacăra Moreni (S3) și CS Oșorhei (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: Atletico Vaslui (S1 – 12 pct.), Viitorul Constanța II (S2 – 13 pct.), SCM Pitești (S3 – 11 pct.), Național Sebiș (S4 – 15 pct,) și Sănătatea Cluj (S5 – 13 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

VEZI PROGRAMUL TURULUI celor cinci serii

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

7 octombrie, ora 15:00
CSM Roman – Atletico Vaslui    2-1
Mădălin Popa (7), Andrei Florean (10) / Hany Ragab (56)
Aerostar Bacău – AFC Hărman    1-1
Adrian Hurdubei (70) / Diego Alupoaie (35)
Olimpia Râmnicu Sărat – Metalosport Galați     3-0
Ionuț Roman (14, 18), Gabriel Tuca (59)
8 octombrie, ora 15:00
SC Bacău – Știința Miroslava    2-2
Radu Sascău (50, 69) / Andu Moisi (34), Petru Agrigoroaei (45)
Sporting Liești – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-0
Olimpic Cetate Râșnov – AFC Odorheiu Secuiesc    1-1

Nicolae Mariean (60) / Robert Balint (25)
Sportul Chiscani – Avântul Valea Mărului     3-2
Ionuț Huțu (2), Liviu Boariu (46), Iulian Bogoș (72) / Cristian Căldăraru (59), Dragoș Voicu (84)
CSM Pașcani stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

7 octombrie, ora 15:00
Petrolistul Boldești – Delta Dobrogea Tulcea    0-2
Silviu Moise (10, 48)
AFC Astra II – SC Popești Leordeni    1-2
Daniel Ciuică (43 – autogol) / Bogdan Oprea (51), Ionuț Fâșie (62)
Metaloglobus București – Unirea Slobozia     2-0
Valentin Ghenovici (63, 77 – pen.)
8 octombrie, ora 15:00
Viitorul Domnești – Dinamo București II    3-1
Vlad Bărbulescu (30), Mihai Olaru (52 – pen.), Alexandru Văduva (80) / Patrick Petre (15)
CS Tunari – Înainte Modelu    3-3
Mihai Bilciurescu (37), Hristu Chiacu (49), Adrian Luiceanu (89) / Vasile Bucă (32), Alexandru Burlacu (42), Ricardo Mihalache (58)
Viitorul Constanța II – Axiopolis Sport Cernavodă    5-0
Carlo Casap (17), Cristian Ene (19, 36, 73), Florin Cioablă (20 – pen.)
Arsenal Malu – CSM Oltenița     1-3
Bogdan Jelescu (90+3) / Radu Barbu (19), Silviu Rotaru (60), Alexandru Neculai (90+2)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

7 octombrie, ora 15:00
Concordia Chiajna II – CS Mioveni II    0-0
CS U Craiova II – CS Podari     6-0

Vladimir Screciu (13), Alexandru Popescu (40, 86), Andrei Burlacu (45, 53, 68)
8 octombrie, ora 15:00
Urban Titu – Atletic Bradu    2-2
Constantin Bărcănescu (16, 84) / Nicolae Ruță (50), Radu Păvăluță (75)
SCM Pitești – ACS Șirineasa    3-0
Dorinel Oancea (38), Mihai Șandru (41), George Cotigă (60)
FC Aninoasa – FC Voluntari II    1-0
Alin Ștefan (52)
9 octombrie, ora 13:00
FCM Alexandria – ACSO Filiași     2-1
Ionuț Drăgan (3), Cosmin Căpățînă (43) / Alexandru Fotescu (13)
Steaua București II – Sporting Roșiori     1-1
Rareș Enceanu (85 – pen.) / Ionel Lătea (74)
Flacăra Moreni stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

7 octombrie, ora 15:00
ACS Poli Timișoara II – Industria Galda    1-2
Sebastian Mailat (90) / Silviu Mureșan (3), Sinișa Sporin (71 – autogol)
Pandurii Târgu Jiu II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    4-0
Laurențiu Tudor (14), Gabriel Dodoi (39), Adelin Pârcălabu (83, 90+3)
Național Sebiș – Unirea 1924 Alba Iulia    0-1
Filip Morar (84)
Performanța Ighiu – Gloria Lunca Teuz Cermei    2-2
Romică David (40), Flavius Vlădia (44) / Abdoulaye Diarra (10), Alexandru Nistor (53 – pen.)
CSM Lugoj – CNS Cetate Deva    1-0
Sergiu Precupanu (62)
Millenium Giarmata – CSM Școlar Reșița     1-2
Patrian Trifu (35) / George Beloescu (9, 18)
8 octombrie, ora 15:00
Ripensia Timișoara – UTA Bătrâna Doamnă II     4-1
Marius Semeniuc (7), Adrian Zaluschi (27), Florin Nanu (41 – pen.), Ndiaye Mediop (64) / Denis Lazăr (33)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

7 octombrie, ora 15:00
Unirea Jucu – Metalurgistul Cugir    2-1
Răzvan Lupu (27, 67) / Constantin Cocină (25)
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin    3-0
Andrei Ceaca (23, 25), Adrian Lupu (45)
FC Zalău – Viitorul Ulmeni    3-2
Florin Istrate (54, 85 – pen.), Alberto Vălimăreanu (73) / Marius Feraru (20), Sorin Șerban (35 – pen.)
Gaz Metan Mediaș II – FC Bistrița    2-2
Alexandru Buziuc (88, 90) / Adrian Nalați (12), Paul Colța (76)
ASA Târgu Mureș II – Recolta Dorolț    3-1
Norbert Feketics (29), Ciprian Rus (38), Yasin Hamed (87) / Nandor Meșter (70)
8 octombrie, ora 15:00
ACS Comuna Recea – CS Iernut   4-0
Mihai Deac (22), Viorel Chinde (83, 87), Darian Sabadâș (90+2 – pen.)
AFC Hermannstadt – Unirea Dej     2-0
Răzvan Dâlbea (6), Radu Necșulescu (79)
CS Oșorhei stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Oct. 2016, 16:52 Actualizat: 25 Oct. 2016, 17:36 Rezultate
Pe aceeași temă