Rezultatele și marcatorii etapei a 5-a a Ligii 3. Steaua II și Dinamo II au fost umilite, echipa lui Nicolae Dică s-a împiedicat din nou

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 01 Oct. 2016, 18:38 Actualizat: 14 Oct. 2016, 14:51 Rezultate
Rezultatele și marcatorii etapei a 5-a a Ligii 3.  Steaua II și Dinamo II au fost umilite, echipa lui Nicolae Dică s-a împiedicat din nou

În etapa a 5-a a Ligii 3 meciurile care se vor desfășura vineri vor avea startul cu două ore mai târziu față de cele care sunt programare să se dispute sâmbătă. Trecerea de la septembrie la octombrie schimbă oficial și ora de desfășurare a partidelor din cel de-al treilea eșalon.

Runda a cincea debutează la Voluntari, de la ora 16:00, acolo unde satelitul echipei din Liga 1 primește vizita liderului Seriei a III-a, SCM Pitești. Restul de 15 jocuri vor avea startul de la ora 17:00. Sâmbătă se joacă începând cu ora 15:00, atunci când sunt programate ultimele 19 partide ale rundei.

În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: AFC Hărman (S1), Sporting Roșiori (S3) și Metalurgistul Cugir (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: Atletico Vaslui (S1), Viitorul Constanța II (S2), SCM Pitești (S3), Național Sebiș (S4) și Sănătatea Cluj (S5).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

VEZI PROGRAMUL TURULUI celor cinci serii

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

30 septembrie, ora 17:00
Atletico Vaslui – Olimpia Râmnicu Sărat    3-1
Sebastian Țârțârău (41), Florin Macovei (60), George Agache (90+2) / Ionuț Roman (85 – pen.)
CSM Pașcani – SC Bacău    3-3
Cosmin Nemțanu (17 – pen.), Adrian Viorică (31, 59) / Bogdan Lupu (21, 49), Radu Sascău (75)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău     0-0
1 octombrie, ora 15:00
Știința Miroslava – CSM Roman    2-1
Dănuț Munteanu jr. (26, 83) / Cătălin Lupușoru (76)
AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Liești    0-3
Marius Manea (30), Jurgen Dushkaj (47), Ștefan Adamache (58)
Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râșnov    3-3
Ionuț Cristian (31 – pen.), Emanoil Dodan (60, 85) / Alecsandru Haidău (43), Nicolae Mariean (87 – pen.), Sorin Bogyor (90+4)
Metalosport Galați – Sportul Chiscani     0-0
AFC Hărman stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

30 septembrie, ora 17:00
Înainte Modelu – Petrolistul Boldești    4-3
Vasile Bucă (38), Dorin Istrate (50), Costel Nițescu (66), Ricardo Mihalache (78) / Alexandru Puchea (13), Mihai Ene (23, 51)
Dinamo București II – Metaloglobus București     1-3
Robert Moldoveanu (82 – pen.) / Valentin Ghenovici (2), Victor Militaru (33), Andrei Dragomir (55)
1 octombrie, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnești    2-1
Silviu Moise (22, 29) / Mihai Olaru (55 – pen.)
SC Popești Leordeni – CS Tunari    2-0
Alexandru Mărgărit (33), Alin Angelescu (53)
Axiopolis Sport Cernavodă – AFC Astra II    2-3
Daniel Dogaru (36), Gheorghe Andreescu (48) / Silviu Balaure (14, 19), Marius Șumudică jr. (16)
CSM Oltenița – Viitorul Constanța II    2-3
Cosmin Ionică (5), Alexandru Vasilescu (39) / Alexandru Cicâldău (48, 63), Cristian Ene (55)
Unirea Slobozia – Arsenal Malu     4-1
Adrian Răduca (24, 32), Constantin Toma (52), Victor Călin (83) / Ionuț Danciu (62)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

30 septembrie, ora 16:00
FC Voluntari II – SCM Pitești     1-1
Raphael Stănescu (62) / Ionuț Năstăsie (54)
30 septembrie, ora 17:00
CS Mioveni II – Urban Titu    4-1
Eduard Neacșu (32, 41, 76), Sebastian Ivan (58) / Gabriel Ion (74)
ACS Șirineasa – Concordia Chiajna II    0-1
Alessandro Celin (51)
Atletic Bradu – CS U Craiova II    4-0
Marian Marcu (8), Gabriel Jenaru (73), Alexandru Golban (81), Florin Păun (84)
ACSO Filiași – Steaua București II     4-2
Nicușor Neacșu (9 – pen.), Alexandru Fotescu (31, 45), Marius Duriță (58) / Vlad Mihalcea (69 – pen.), Petruț Vlad (72)
1 octombrie, ora 15:00
Flacăra Moreni – FC Aninoasa    1-0
Andrei Iliescu (2)
CS Podari – FCM Alexandria    3-1
Florin Aria (19, 58), Claudiu Bălan (45 – pen.) / Marian Popescu (51)
Sporting Roșiori stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

30 septembrie, ora 17:00
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Poli Timișoara II    2-5
Claudiu Matiș (18), Dinu Rebenciuc (45) / Cosmin Bîrnoi (34 – pen.), Sebastian Velcotă (57), Cristian Pădurariu (62, 74), Emanuel Vasi (85)
Unirea 1924 Alba Iulia – Pandurii Târgu Jiu II    1-2
Sebastian Culda (34 – pen.) / Alexandru Ioani (89 – autogol), George Pirtea (90+2)
CNS Cetate Deva – Performanța Ighiu     2-1
Janos Vajda (7), Iulian Tecsi (34) / Alexandru Gîț (19)
1 octombrie, ora 15:00
Industria Galda – Millenium Giarmata    3-1
Cristian Bodea (13), Răzvan Frențiu (58), Alin Cîmpean (87 – pen.) / Marius Călin (48)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Național Sebiș    1-2
Adrian Suslak (39) / Angelo Iuga (23), Dragoș Săulescu (28)
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Lugoj    0-1
Răzvan Drăgoescu (50)
CSM Școlar Reșița – Ripensia Timișoara     1-3
Răzvan Costachi (51 – pen.) / Florin Nanu (30 – pen.), Mediop Ndiaye (61, 79)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

30 septembrie, ora 17:00
CS Oșorhei – ASA Târgu Mureș II    1-2
Răzvan Pop (68) / Ronaldo Deaconu (15 – pen.), Norbert Feketics (89)
FC Bistrița – AFC Hermannstadt    1-2
Dumitru Negruț (81) / Răzvan Dâlbea (51), Daniel Tătar (55)
Viitorul Ulmeni – Sănătatea Cluj     1-2
Alexandru Ignat (90) / Raul Vitan (28 – pen., 39)
1 octombrie, ora 15:00
CS Iernut – Unirea Jucu    1-2
Andrei Balea (76) / Florin Dan (75), Claudiu Rogozan (90+3)
Avântul Reghin – ACS Comuna Recea    2-0
Adrian Murar (43, 83 – pen.)
Unirea Dej – FC Zalău    1-1
Răzvan Muntean (90) / Paul Mateciuc (68)
Recolta Dorolț – Gaz Metan Mediaș II     1-4
Thomas Goț (38) / Alexandru Buziuc (8, 64), Alexandru Zaharia (32), Malik Pușcatu (41)
Metalurgistul Cugir stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 01 Oct. 2016, 18:38 Actualizat: 14 Oct. 2016, 14:51 Rezultate
Pe aceeași temă