Rezultatele și marcatorii etapei a 5-a a Ligii 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 26 Sep. 2015, 20:20 Actualizat: 20 Oct. 2015, 12:04 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 5-a a Ligii 3

Etapa a 5-a a Ligii a 3-a, ediția 2015-2016, începe vineri, de la ora 17:00, cu nouă meciuri din totalul de 34. Printre aceastea nu se regăsesc și cele două echipe ce au un parcurs perfect în acest campionat. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I) și CN Dinicu Golescu Câmpulung (Seria III) sunt singurele formații care au înregistrat numai victorii în cele patru etape desfășurate până acum. Ambele vor juca abia sâmbătă, de la ora 17:00. Atunci se vor desfășura și restul meciurilor.

Altfel, și în această rundă avem parte de două echipe care vor fi nevoite să stea, deoarece nu au adversari. Viitorul Domnești (Seria 2) și Măgura Cisnădie (Seria 4) au o minivacanță până în etapa viitoare.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

25 septembrie, ora 17:00
Aerostar Bacău – Știința Miroslava  1-0
Cr. Matei (53 – pen.)
CSM Pașcani – Olimpia Râmnicu Sărat  1-3
Atănăsoaie (90+2) / Burghelea (11), M. Vișan (34), Ghițulescu (80 – pen.)
26 septembrie, ora 17:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Bucovina Rădăuți   1-0
Stângă (84 – pen.)
Atletico Vaslui – Cetatea Târgu Neamț   0-2
I. Cojocariu (33), I. Chirilă (85)
Inter Dorohoi – Sporting Liești   0-1
Al. Balaban (35)
Metalosport Galați – Petrotub Roman   2-2
Gâță (20), Bahnașu (32) / Brăescu (14 – pen.), M. Popa (62)
FC Zagon – CS Panciu   1-1
Cocan (57) / Negoescu (32 – pen.)
 

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

25 septembrie, ora 17:00
Metaloglobus București – Delta Dobrogea Tulcea  0-1
Tigoianu (33)
Voința Snagov – Juventus București   0-2
Stoienac (27), Bustea (29)
Petrolistul Boldești – FC Viitorul II  2-0
M. Ene (10, 45)
26 septembrie, ora 17:00
Înainte Modelu – Dinamo II București   4-0
R. Mihalache (35, 69, 77), Polocoseri (54)
CSM Oltenița – Gloria Popești Leordeni  0-6
Lalciu (29), Romanescu (46, 85), Ad. Cristea (65), Vincene (70, 77)
Unirea Slobozia – CS Tunari   6-1
C. Toma (7), Ibrian (12), Teodorescu (60, 68), Macare (80), V. Popescu (90) / Mocanu (62)
Viitorul Domnești stă, deoarece Callatis Mangalia s-a retras.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

26 septembrie, ora 17:00
Concordia Chiajna II – CS Afumați   1-2
Pencea (59) / Petculescu (29 – pen.), Vlada (46)
SCM Pitești – Urban Titu   1-2
Voinescu (21) / T. Calofir (34, 47)
FC Voluntari II – Atletic Bradu   0-0
Sporting Turnu Măgurele – Sporting Roșiori  0-2

Bocănete (21), Turcin (38)
Înfrățirea Hărman – CS Ștefănești   2-2
Marius I. Popa (9), Alin Damian (64) / Denis Dobra (36), Ionuț Zaina (70)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – FC Aninoasa  0-0
Inter Olt Slatina – CS Podari   3-1

Verdeș (34 – pen., 65), Anghelina (75) / Badea (44 – pen.)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

25 septembrie, ora 17:00
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Pandurii II Târgu Jiu  3-1
Telescu (23 – pen.), Bârzâ (53, 62) / Celea (29)
CNS Cetate Deva – Național Sebiș  1-3
Boloș (90+4) / Velici (31), Unguru (36), Călin (86)
26 septembrie, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – Minerul Motru  3-0
Șt. Radu (16), Cîrstean (64), I. Radu (70)
Millenium Giarmata – CSM Lugoj   0-2
Stoichescu (32), Precupanu (65)
ASU Poli Timișoara – ACSO Filiași  3-1
Tulcan (34), Giuricici (67), D. Codrea (75) / Neacșu (44)
CS U Craiova II – FC Hunedoara  0-2
Drăgoescu (25), Simionov (57)
CS Ineu – Performanța Ighiu  0-4
R. David (13, 84 – penalty), Ov. Turuș (16), S. Turuș (23)
Măgura Cisnădie stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

25 septembrie, ora 17:00
Sănătatea Cluj – CSM Sighetu Marmației  1-2
Ceaca (1) / Ad. Bedea (8), D. Lemac (82)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Iernut   0-0
26 septembrie, ora 17:00
Luceafărul Bălan – CS Oșorhei  2-3
Maior Istvan (58), Bobe (60) / M. Trip (26), C. Chiș (37), Fl. Bărnuțiu (52 – autog.)
Luceafărul Oradea – Industria Galda  3-0
Z. Lukacs (16), R. Lukacs (44), Modan (88)
Unirea Dej – FC Zalău  3-1
Lv. Chețan (44), Bălțoi (85, 87 – pen.) / Kovacs Sabolcs (35)
Unirea Jucu – Avântul Reghin   0-0
ASF Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc  2-1

A. Cuc (19), Taraczkozi (87) / Doltea (48)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 26 Sep. 2015, 20:20 Actualizat: 20 Oct. 2015, 12:04 Rezultate
Pe aceeași temă