Rezultatele și marcatorii etapei a 4-a a Ligii 3. SCM Pitești se împiedică de Flacăra Moreni, Dinamo II o umilește pe Delta

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 24 Sep. 2016, 19:14 Actualizat: 14 Oct. 2016, 14:25 Rezultate

Și în cea de-a patra etapă a Ligii 3 mare parte dintre meciuri se vor desfășura vineri, de la ora 17:00. 22 de jocuri au loc astăzi, restul până la 35 urmând a se desfășura mâine, de la aceeași oră, cu excepția partidei dintre Viitorul Domnești – Înainte Modelu, care începe la 11:00. În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1), ACSO Filiași (S3) și CS Iernut (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1), Viitorul Constanța II (S2), SCM Pitești (S3), Gloria Lunca Teuz Cermei (S4) și Sănătatea Cluj (S5).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

VEZI PROGRAMUL TURULUI celor cinci serii

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

23 septembrie, ora 17:00
Atletico Vaslui – Știința Miroslava    1-0
Hany Ragab (87)
CSM Roman – CSM Pașcani    3-4
Mădălin Popa (14), Cosmin Țapu (50), Sorin Dutciuc (87) / Andrian Viorică (11, 71), Cosmin Nemțanu (44), Mihai Macovei (56)
Aerostar Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc    5-1
Adrian Hurdubei (10), Tudorel Tudorache (16), Ionuț Chirilă (47), Alexandru Belecciu (66), Vladimir Scânteie (86) / Norbert Nagy (18)
Olimpia Râmnicu Sărat – Sportul Chiscani     1-1
Ionuț Drăghici (79) / Georgian Pîrlog (82)
24 septembrie, ora 17:00
SC Bacău – AFC Hărman    0-2
Alexandru Avram (34, 72)
Sporting Liești – Avântul Valea Mărului    3-0
Ștefan Adamache (14), Remus Sprânceană (33), Jurgen Dushkaj (90+2)
Olimpic Cetate Râșnov – Metalosport Galați    0-1
Cristian Bahnașu (85)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II

23 septembrie, ora 17:00
Dinamo București II – Delta Dobrogea Tulcea    5-2
Harlem Gnohere (48, 70 – pen., 82), Gabriel Cotoară (86, 89) / Silviu Moise (62), Daniel Iliescu (76)
AFC Astra II – CSM Oltenița        1-1
Ionuț Chiși (47) / Răzvan Udrea (2)
Metaloglobus București – Arsenal Malu     2-0
Alin Robu (31), Ciprian Stanciu (90+1)
24 septembrie, ora 11:00
Viitorul Domnești – Înainte Modelu     2-3
Leonard Dobre (2), Daniel Cîrjan (58 – pen.) / Alexandru Burlacu (14), Marian Ghiță (20), Ricardo Mihalache (90+2 – pen.)
24 septembrie, ora 17:00
Petrolistul Boldești – SC Popești Leordeni    1-0
Daniel Petre (33)
CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavodă    2-1
Mihai Bilciurescu (26), Alin Tene (84) / Denis Husein (58 – pen.)
Viitorul Constanța II – Unirea Slobozia     3-0
Adrian Neniță (26), Alexandru Margină (30), Cristian Ene (84)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III

23 septembrie, ora 17:00
Atletic Bradu – CS Mioveni II    1-0
Nicolae Ruță (1)
Concordia Chiajna II – FC Voluntari II    0-2
Adrian Voicu (73, 81)
SCM Pitești – Flacăra Moreni    1-1
George Cotigă (88) / Alexandru Negrea (81)
CS U Craiova II – FCM Alexandria     0-1
Cosmin Căpățînă (69)
24 septembrie, ora 17:00
Urban Titu – ACS Șirineasa    3-0
Ionuț Enache (65), Andrei Truță (75, 80)
FC Aninoasa – Sporting Roșiori    1-0
Marius Penescu (45 – pen.)
Steaua București II – CS Podari     4-3
Robert Vîlceanu (7), Vlad Mihalcea (8), Theodor Botă (62), Cristian Onțel (72) / Marius Avram (2), Ionuț Sîrmon (45), Claudiu Bălan (85)
ACSO Filiași stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV

23 septembrie, ora 17:00
ACS Poli Timișoara II – Unirea 1924 Alba Iulia    0-0
Pandurii Târgu Jiu II – Gloria Lunca Teuz Cermei    1-0

Roberto Dumitru (90+1)
Național Sebiș – CNS Cetate Deva    6-3
Marius Ion (1), Michel Rosenblum (50), Dragoș Săulescu (56, 65), Angelo Iuga (85), Daniel Clej (89) / Raul Lintaru (76), Iulian Tecsi (82), Gelu Velici
(90+2)
Performanța Ighiu – UTA Bătrâna Doamnă II    2-0
Szabolcs Szekely (37), Fabian Himcinschi (60)
CSM Lugoj – CSM Școlar Reșița    0-2
Claudiu Roșie (3 – autogol), Alin Liuba (77 – pen.)
Millenium Giarmata – Ripensia Timișoara     0-0
24 septembrie, ora 17:00
Industria Galda – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    3-2
Daniel Lupșan (29), Răzvan Frențiu (31), Alin Pricop (88) / Heriberto Jr. Ponce (54), Zoran Radu (57)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V

23 septembrie, ora 17:00
CS Oșorhei – Metalurgistul Cugir    0-4
Ovidiu Stoianof (30, 65), Mădălin Popa (45), Andrei Tăban (90+3)
Unirea Jucu – Avântul Reghin    2-0
Olimpiu Bucur (59), Paul Cubleșan (79)
Sănătatea Cluj – Unirea Dej    3-0
Adrian Lupu (6), Dan Matei (7), Andrei Ceaca (50)
FC Zalău – FC Bistrița    1-0
Marius Hosu (13)
ASA Târgu Mureș II – Gaz Metan Mediaș II         0-3
Alexandru Buziuc (21, 63), Sebastian Bucur (56 – autogol)
24 septembrie, ora 17:00
ACS Comuna Recea – Viitorul Ulmeni    1-2
Alin Bota (51 – pen.) / Marius Feraru (4), Călin Borota (32)
AFC Hermannstadt – Recolta Dorolț    3-1
Gabriel Oiță (27, 78), Daniel Tătar (65) / Daniel Pop (45)
CS Iernut stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 24 Sep. 2016, 19:14 Actualizat: 14 Oct. 2016, 14:25 Rezultate
Pe aceeași temă