Rezultatele și marcatorii etapei a 27-a – Liga 3

Publicat: 30 Apr. 2010, 18:30 Actualizat: 30 Apr. 2010, 21:11 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 27-a – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc majoritatea meciurile
celor șase serii ale etapei a XXVII a Ligii a III-a. Mâine, de la
ora 18:00, alte patru pardide vor avea loc. Farul II Constanța –
Viscofil Popești Leordeni a fost amânat pentru data de 25 mai, ora
18:00.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Dunărea II – Poli Galați 1-3
M. Neculai (90) /
M. Chiriac (15, 41), Velicu (25)
Poli Iași II – Willy Bacău 1-3
P. Tincu (63) /
Hurdubei (8), Luncanu (18), Curiliuc (40)
CSM Pașcani – Pambac Bacău 2-1
Ed. Sandu (32,
74) / Stratulat (90+3)
Oțelul II – Cetatea Tg. Neamț 6-0
Ochiroșii (36),
Negoescu (44), Cr. Frunză (67), Blănaru (73, 80), Tache
(89)
Ceahlăul II – CSM Focșani 1-1
Marcu (47) / Beșa
(85)
CF Brăila – CS Panciu 6-1
Stăncioiu (15 –
pen.), Moldoveanu (38), Bucă (43, 45, 49, 56) / Stan
(82)
Aerostar Bacău – CS Gura Humorului
3-0
Gura Humorului s-a retras și pierde meciurile
rămase cu 3-0
Rapid CFR Suceava – Sporting II Vaslui,
se dispută mâine de la ora
18:00

Petrotub Roman stă.

Seria
II

Unirea Slobozia – Viitorul Însurăței 1-0
Bogoș
(60)
CSM Medgidia – CS Tunari 3-2
Chiriac (30),
Pena (75), Ferenți (90+2) / Șt. Roșu (55), Al. Giugiumică
(80)
Callatis Mangalia – Victoria Chirnogi 0-0
CS Eforie – Viitorul Constanța 0-2
Rusu (27), Banoti
(69)
Dunărea Călărași – Petrolul Berca 1-1
M. Șerban (38) /
Zăinescu (55)
Utchim Găești – CS Domnești 0-3
ACS Berceni – Oil Terminal Constanța
3-0
Oil și Utchim s-au retras în
retur și pierd meciurile rămase cu 3-0
Partizanul Merei – Viitorul Ianca, se dispută mâine de la ora
18:00

Farul II Constanța – Viscofil Popești Leordeni,
amânat pentru data de 25
mai, ora 18:00

Seria
III

Comprest GIM București – Conpet Ploiești 0-4
Voinea (13), C.
Ilie (36), Ir. Dumitru (39), Cioc (86)
Argeșul Mihăilești – Rapid II București 0-0
CS Buftea – Viitorul Toporu 3-0
R. Ioniță (5), M.
Dorobanțu (7), Goșman (26)
Kaproni Boldești – Electrosid Titu 1-1
Lișiță (41) /
Coman (49)
Juventus București – Petrolul Videle 3-1
Fătu (48, 80),
Chița (52) / D. Chiriță (30)
Unirea Tărlungeni – Chimia Brazi 2-0
Vasiliu (7),
Airinei (40)
CSM Târgoviște – Petrolul Teleajen
3-0
Petrolul Teleajen nu a fost programat și pierde
meciul la masa verde
Victoria Adunații Copăceni – Inter Clinceni
0-3
Adunații Copăceni s-a retras și pierde meciurile
rămase cu 3-0
AFC Filipeștii de Pădure – CF Predeal, nu se
dispută, ambele echipe s-au retras.

Seria
IV

FCM Alexandria – Ghecon 4-0
D. Voicilă (43),
Dobrin (76), Micu (79, 86)
Vișina Nouă – Prometeu 1-0
Nica
(40)
Oltchim – Alro Slatina 0-1
Bărbuț (10 –
autogol)
Ralbex Turcinești – Min. Mătăsari 1-0
Gulioiu (85)

Minerul Motru – U Craiova II 3-0
Moraru (5), Ir.
Ioniță (7), Gugu (12 – aut.)
Armata Craiova – FC Caracal 0-3
Triumf Bârca – Juventus Bascov
3-0
Bascov și Armata s-au retras și
pierd meciurile rămase cu 3-0
Girom Albota – FC Argeș II Pitești, se dispută mâine de la ora
18:00

Progresul Corabia – FCM Târgoviște, se dispută mâine de la ora
18:00

Seria V

Mama Mia Becicherecu Mic – Muncitorul Reșița
0-0
Jiul Rovinari – FC Școlar Reșița 2-1
R. Rădoi (10), Șoșoi (75) / C. Suru (34)
ACU Arad – FC II Timișoara 1-0
Lintaru (48)
Unirea Sânnicolau Mare – Pandurii II Tg. Jiu
0-1
A. Voinea (55)
Milenium Giarmata – Gloria Arad 3-2
Z. Kovacs (30), Blănaru (65, 90+3) / Fl. Negru (60, 84)
Național Sebiș – Minerul Mehedinți 0-0
CS Ineu – Retezatul Hațeg 3-0
Retezatul Hațeg s-a retras și pierde meciurile
rămase cu 3-0
Marmosim Simeria și ACS Recaș
stau.

Seria
VI

CS Zlatna – Avântul Reghin 2-2
Man (80),
Dăscălescu (85) / I. Fulop (65, 75)
Luceafărul Oradea – Voința Livezile 4-1
Lupașcu (26,
80-pen, 90+1), Cura (65) / M. Ștefoi (62)
FC Cisnădie – Voința Sibiu 0-1
Vl. Peperigeanu
(15-pen)
FC Zalău – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
Bode (19), C.
Cosma (60)
CS Marmația – Unirea Dej 1-2
Lazăr (90) /
Găvruș (79, 90+1)
Gaz Metan II Mediaș – Bihorul Beiuș 3-2
Lup (1, 90),
Hlincă (72) / S. Ban (50), Mihoc (88)
FC Seso Câmpia Turzii – Unirea Ungheni 1-0
Fertea
(31)
CSM Sebeș – Gloria II Bistrița 2-1
Bălaș (14),
Cocoară (45) / Fizeșan (47)
Turul Micula – Sănătatea Cluj
0-3
Micula s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0

Publicat: 30 Apr. 2010, 18:30 Actualizat: 30 Apr. 2010, 21:11 Rezultate
Pe aceeași temă