Rezultatele și marcatorii etapei 15 – Liga a 3-a

Publicat: 25 Nov. 2011, 14:00 Actualizat: 25 Nov. 2011, 16:45 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 15 – Liga a 3-a

Liga a III-a își dispută astăzi și mâine ultimele meciurile ale turului. Majoritatea partidelor se vor juca astăzi, de la ora 14:00.

Alte cinci meciuri se desfășoară mâine, de la aceeași oră. În Seria a IV-a, Ghecon Lăpușata – Damila Măciuca încheie turul, în timp ce în Seria a V-a, jumătate din echipe și-au reprogramat disputele. Millenium Giarmata – FC Timișoara II, ACS Recaș – Gloria CTP Arad, Autocatania Caransebeș – CFR Simeria și Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Reșița se vor juca de la ora 14:00.

Numărul formațiilor care sunt nevoite să stea și în această rundă se mențin același. Astfel, lui Sporting Suceava (Seria I), CS Balotești (Seria II), Viitorul Domnești și FCM Alexandria (ambele din Seria III) le-a venit rândul dea sta în etapa a XV-a, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Rapid CFR Suceava – CSM Pașcani 4-2
Fl. Plămadă (45), Semeghin (62), I. Plămadă (69, 81) / Știubei (11), Caliniuc (23)
Oțelul II Galați – FCM Dorohoi 4-1
G. Butoi (17, 44), L. Buș (35), Gohoreanu (86) / Șt. Nicolae (80)
Petrotub Roman – SC Bacău 2-0
Țapu (12), Marin (59)
Ceahlăul II Piatra Neamț – CSM Râmnicu Sărat 0-1
Răpițeanu (74)
Aerostar Bacău – CS Panciu 0-1
Bg. Stoian (72)
CSM Focșani – Cetatea Târgu Neamț 0-0
ABC Stoicescu – Politehnica Galați 0-3
Ginghină (29), Munteanu (62), Agbleta (70)
Sporting Suceava
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

CS Tunari – Unirea Slobozia 0-1
G. Lazăr (90+2)
Viitorul Chirnogi – Eolica Baia 0-0
FC Voluntari – CS Eforie 2-0
Șt. Banu (30), Ct. Manea (65)
ACS Berceni – Viitorul Axintele 2-1
Funieru (27), Fâșie (72) / Cana (42)
Comprest GIM București – CS Ștefănești 0-2
Romanescu (4), Mega (75)
CS Afumați – Conpet Cireșu 3-1
Mogoș (18), Sabir (27), A. Zaharia (68 – pen.) / St. Nicoliță (44)
Dunărea Călărași – Rapid II București 0-1
Ciolacu (12)
CS Balotești
stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

CS Buftea – Chimia Brazi 0-4
Ct. Vlad (16), M. Vișan (49, 55), Bg. Năstase (83)
Concordia II Chiajna – CSO Plopeni 2-1
Fl. Răzdan (31, 50) / Paraschivoiu (20)
Conpet Ploiești – ACS Urban Titu 3-1
Ciocâlteu (4), Dobrinoiu 55, 66 / M. Ionică (73 – pen.)
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Inter Clinceni 0-1
M. Luca (40)
Argeșul Mihăilești – Sportul Studențesc II 3-1
Cr. Iancu (22, 25), Ciparidis (72) / Al. Nistor (41)
AFC Filipeștii de Pădure – Prahova Tomșani 1-0
Bociu (65 – pen.)
Viitorul Domnești
stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.
FCM Alexandria stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.

Seria IV

Pandurii II Tg. Jiu – Minerul Motru 1-1
Unguru (13) / Răduca (17 – pen.)
Metaloglobus București – Atletic Bradu 2-1
V. Popescu (27), M. Stan (55) / Păvăluță (70)
Gaz Metan II Mediaș – Oltchim Rm. Vâlcea 1-0
Hlinca (45)
Jiul Rovinari – Minerul Mătăsari 1-2
Stanciu (40) / Vlădoi (10), Mohora (75)
Prometeu Craiova – FC Cisnădie 0-0
Girom Albota – FC Caracal 1-3
Vintilă (61) / Tudor (20), Mitroi (55), C. Niculescu (70)
FCM Târgoviște – Vișina Nouă 2-0
A. Mihai (73), Lețu (82)
Ghecon Lăpușata – Damila Măciuca
, se dispută mâine, de la ora 14:00.

Seria V


Bihorul Beiuș – FC Hunedoara 0-1
T. Todea (17)
Școlar Reșița – Vladimirescu 2003 1-0
Ionaș (42)
Jiul Petroșani – Național Sebiș 1-0
Drăgoiescu (42)
Flacăra Făget – Valea lui Mihai 0-2
E. Popa (78), Al. Bârsan (86)
Millenium Giarmata – FC Timișoara II, se dispută mâine, de la ora 14:00.
ACS Recaș – Gloria CTP Arad, se dispută mâine, de la ora 14:00.
Autocatania Caransebeș – CFR Simeria, se dispută mâine, de la ora 14:00.
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Reșița, se dispută mâine, de la ora 14:00.

Seria VI

Unirea Tărlungeni – FC Zalău 2-1
L. Nicolae (22), Vlășeanu (30) / A. Bălan (55)
FCM Târgu Mureș II – Voința Livezile 3-2
Hodgyai (19), Eremia (38), Bungărdean (44) / Stan (59), Sigartău (90+2)
Seso – Olimpia Satu Mare 0-1
Zsiga (86)
Sănătatea – CSM Brașov 0-2
Vl. Munteanu (40), I. Chirciu (60)
CS Zlatna – CFR Cluj II 4-2
Rusu (9, 30), I. Marin (20), Anca (34) / Ayman (60), Mocanu (78 – pen.)
Avântul Reghin – Unirea Ungheni 1-3
Șorlea (90+1) / Fekete (43), Ronea (57), L. Pop (81)
Gloria Bistrița II – Unirea Dej 0-3
Florea (25), Faur (65), Rus (75)
U Cluj II – Unirea Florești 1-2
Balde (90) / M. Morar (7), Mândrușcă (28)

Publicat: 25 Nov. 2011, 14:00 Actualizat: 25 Nov. 2011, 16:45 Rezultate
Pe aceeași temă