Reșița și Hărman urcă pe primul loc în seriile lor, SCM Pitești pierde primele puncte în 2017. Rezultatele și marcatorii etapelor 17 și 19

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Mar. 2017, 18:11 Actualizat: 12 Apr. 2017, 11:01 Rezultate
Reșița și Hărman urcă pe primul loc în seriile lor, SCM Pitești pierde primele puncte în 2017.  Rezultatele și marcatorii etapelor 17 și 19

Doar 10 meciuri sunt programate să aibă loc astăzi, de la ora 15:00, în cele cinci serii ale campionatului Ligii 3. Altele 19 se vor desfășura sâmbătă, de la aceeași oră, în timp ce rezultatul unui joc va fi stabilit la „masa verde”, iar un altul a fost reprogramat. Toate aceste partide contează pentru etapa a 17-a pentru seriile 2 și 4 și a 19-a pentru seriile 1, 3 și 5.

Liderul Seriei a 2-a, Metaloglobus București, se va alege cu trei puncte obținute la „masa verde” în această etapă, fiindcă ar fi trebuit să o întâlnească pe Arsenal Malu, echipă retrasă din campionat la finalul turului.

Tot în Seria a 2-a nu se va desfășura nici meciul Unirea Slobozia – Viitorul Constanța II, după ce clubul lui Gheorghe Hagi a cerut amânarea și a obținut-o pentru că are 8 jucători la loturile naționale. În schimb, Unirea va disputa, sâmbătă, de la ora 11:00, pe unul din terenurile Complexului Academiei Hagi, un amical cu prima echipă a Viitorului.

În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1), ACSO Filiași (S3) și CS Iernut (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1 – 40 pct.), Metaloglobus București (S2 – 42 pct.), SCM Pitești (S3 – 45 pct.), Național Sebiș (S4 – 31 pct.) și AFC Hermannstadt (S5 – 38 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 19

24 martie, ora 15:00
CSM Pașcani – CSM Roman     4-3
Adrian Viorică (2 – pen., 30), David Bălașa (60), Cosmin Corniciuc (79) / Andrei Florean (34 – pen.), Sorin Dutciuc (85), Alexandru Hărăguță (90+4)
25 martie, ora 15:00
Știința Miroslava – Atletico Vaslui    5-0
Ovidiu Tăcuțanu (24), Denis Botezatu (60), Robert Ambrosie (69), Eduard Sandu (84), Alexandru Marin (90)
AFC Hărman – SC Bacău    3-0
Echipa oaspete nu s-a prezentat la meci, iar arbitrul a fluierat finalul după 15 minute de așteptat.
AFC Odorheiu Secuiesc – Aerostar Bacău    0-1
Ionuț Chirilă (85)
Avântul Valea Mărului – Sporting Liești    3-2
Cosmin Gîrleanu (22, 83), Ionuț Ciochină (48) / Marius Coman (40), Ștefan Adamache (67 – pen.)
Metalosport Galați – Olimpic Cetate Râșnov    1-1
Daniel Munchiu (38) / Nicolae Mariean (15)
Sportul Chiscani – Olimpia Râmnicu Sărat     2-1
Claudiu Boariu (61), Gigel Costache (88) / Florin Sava (12)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 17

24 martie, ora 15:00
Înainte Modelu – Viitorul Domnești     0-1
Leonard Dobre (16)
25 martie, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – Dinamo București II    3-0
Claudiu Dragu (41), Silviu Moise (69), Alexandru Chebac (75)
SC Popești Leordeni – Petrolistul Boldești    2-1
Nicușor Romanescu (41 – pen.), Alexandru Mărgărit (86) / Ionuț Zamfir (33)
Axiopolis Sport Cernavodă – CS Tunari    0-1
Andrei Luca (47)
CSM Oltenița – AFC Astra II    1-1
Robert Tontea (48) / Mircea Popescu (31)
Arsenal Malu – Metaloglobus București     0-3
Echipa Arsenal Malu s-a retras din campionat în pauza de iarnă și va pierde la „masa verde” toate meciurile din retur.
Unirea Slobozia – Viitorul Constanța II     3-1
Mihai Adăscăliței (6), Adrian Răduca (13), Marc Khalil (30) / Adrian Neniță (57)
Meciul a fost reprogramat pe data de 11 aprilie, de la ora 17:00, după ce Viitorul a cerut amânarea, deoarece are 8 jucători la loturile naționale. În schimb, Unirea Slobozia va juca sâmbătă, de la ora 11:00, pe unul din terenurile Complexului Academiei Hagi, un amical cu prima echipă a Viitorului.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 19

24 martie, ora 15:00
CS Mioveni II – Atletic Bradu    0-1
Alexandru Trașcă (66)
ACS Șirineasa – Urban Titu    1-1
Raul Horumbă (61) / Andrei Truță (20)
25 martie, ora 15:00
FC Voluntari II – Concordia Chiajna II    2-1
Vasile Mihai (63), Constantin Clătinici (87) / Ronaldo Deaconu (37)
Flacăra Moreni – SCM Pitești     0-0
Sporting Roșiori – FC Aninoasa    0-1

Alin Neguț (45+1)
CS Podari – Steaua București II    1-0
Alexandru Raicea (75)
FCM Alexandria – CS U Craiova II    1-1
Liviu Floricel (52) / Alexandru Popescu (15 – pen.)
ACSO Filiași stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 17

24 martie, ora 15:00
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Industria Galda    0-2
Ioan Boancă (60), Andrei Cernea (90+2 – pen.)
Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Poli Timișoara II    5-2
Andrei David (11), Filip Morar (18), Alexandru Giurgiu (34), Sebastian Culda (49), Ciprian Selagea (90+1) / Emanuel Vasi (6), Cristian Pădurariu (74)
CNS Cetate Deva – Național Sebiș     1-0
Iulian Tecsi (63 – pen.)
25 martie, ora 15:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – Pandurii Târgu Jiu II    2-2
Alexandru Nistor (41), Petru Bulza (71) / Roberto Dumitru (35), Marius Cioiu (46)
UTA Bătrâna Doamnă II – Performanța Ighiu    2-2
Michel Vlad (17), Ovidiu Ghergar (72) / Răzvan Fetița (66 – pen.), Adrian Potopea (82)
CSM Școlar Reșița – CSM Lugoj    3-0
Alin Liuba (40 – pen., 45+1 – pen.), Roberto Muselin (78)
Ripensia Timișoara – Millenium Giarmata     3-2
Andrei Dumiter (13, 40), Claudiu Matiș (88) / Eduard Soare (63), Cristian Simionov (86)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 19

24 martie, ora 15:00
Metalurgistul Cugir – CS Oșorhei    3-1
Ovidiu Stoianof (49, 67), Tudor Șaucă (86) / Mădălin Bercea (48)
FC Bistrița – FC Zalău    1-3
Daniel Șoimușan (57) / Marius Hosu (60, 64), Florin Istrate (89)
Gaz Metan Mediaș II – ASA Târgu Mureș II     5-2
Valentin Coșereanu (20), Răzvan Trif (21, 26), Darius Olaru (33, 65) / Răzvan Stoica (42), Alexandru Vlăescu (45+1)
25 martie, ora 15:00
Avântul Reghin – Unirea Jucu    0-0
Viitorul Ulmeni – ACS Comuna Recea    1-1

Marius Feraru (70) / Paul Achim (90+2)
Unirea Dej – Sănătatea Cluj    1-1
Stephane Ferhaoui (58) / Daniel Bria (80)
Recolta Dorolț – AFC Hermannstadt      1-3
Adrian Micaș (63) / Alexandru Neacșa (8), Cătălin Pîrvulescu (29), Adrian Cîrstean (78)
CS Iernut stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Mar. 2017, 18:11 Actualizat: 12 Apr. 2017, 11:01 Rezultate
Pe aceeași temă