Rapid a „șters” pe jos cu Borcea, Csikszereda o sperie pe Dinamo cu victoria la scor de vineri. Craiova lui Mititelu reînvață gustul succesului. Rezultatele și marcatorii etapei a 10-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 27 Oct. 2018, 17:46 Actualizat: 13 Nov. 2018, 17:10 Rezultate
Rapid a „șters” pe jos cu Borcea, Csikszereda o sperie pe Dinamo cu victoria la scor de vineri. Craiova lui Mititelu reînvață gustul succesului.  Rezultatele și marcatorii etapei a 10-a

Campionatul Ligii 3 a ajuns la etapa a 10-a, una care se va desfășura pe durata a două zile. 19 jocuri sunt programate vineri, dintre care unul începe la ora 17:00, iar restul de la 15:00. Sâmbătă se dispută ultimele 20 de meciuri. În Seria a 2-a, liderul Unirea Slobozia stă, fiindcă i-ar fi fost rândul să o întâlnească pe CSO Bragadiru, echipă exclusă din competiție.

La ore diferite față de cea standard a lunii octombrie se joacă Turris Oltul Turnu Măgurele – AFC Astra 2, vineri, de la ora 17:00, și Suporter Club Oțelul Galați – CSM Roman, sâmbătă, de la ora 17:00.    

După desfășurarea primelor nouă etape ale noului sezon, liderii celor cinci serii sunt: ACS Suporter Club Oțelul Galați (23 pct., S1), Unirea Slobozia (25 pct., S2), Flacăra Horezu (20 pct., S3), Șoimii Lipova (22 pct., S4) și ACS Fotbal Comuna Recea (21 pct., S5).

Ceahlăul și Oțelul joacă acasă în această etapă, cu Botoșani 2, respectiv CSM Roman, Rapidul se deplasează la Agricola Borcea, în timp ce Craiova lui Mititelu și SR Brașov le întâlnesc pe teren propriu pe ACSO Filiași și U Craiova CS 2. În Seria a 5-a, Csikszereda primește vizita celor de la Gaz Metan Mediaș 2, iar Minau Baia Mare se deplasează la Turda.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit, cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA 1, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15:00
CSM Pașcani – CSM Focșani     0-2
Cosmin Pasăre (82, 90+2)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15:00
CSM Râmnicu Sărat – Metalul Buzău   0-2
Valentin Lungoci (45, 64)
Sporting Liești – KSE Târgu Secuiesc     2-0
Daniel Munchiu (63), Marius Manea (90+1)
Știința Miroslava – Foresta Suceava    4-0
Alexandru Marin (24, 58, 68), Sandu Iovu (63)
Sănătatea Darabani – Șomuz Fălticeni     2-3
Adrian Gheorghiciuc (49), Răzvan Cărăbuș (57) / Vasile Padovei (4, 62), Eduard Julei (76 – pen.)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamț – FC Botoșani 2     2-1
Cristian Copoț-Barb (90, 90+5) / Marian Târșa (31 – pen.)
SCM Gloria Buzău – Bucovina Rădăuți     2-0
Răzvan Cătană (10), Ciprian Petre (60)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 17:00
Suporter Club Oțelul Galați – CSM Roman     2-0
Andrei Antohi (8, 57)

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA 2, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15:00
Agricola Borcea – Fotbal Club Rapid        0-7
Alin Cârstocea (34 – pen., 85), Marian Vlada (40, 59), Sergiu Jurj (64, 74), Mircea Manole (87)
FC FCSB 2 – SC Popești Leordeni     4-1
Cristian Dumitru (13), Tudor Moldovan (42), Florin Chitaș (67), Laurențiu Ardelean (75) / Bogdan Ilie (47)
Unirea Slobozia stă.     

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15:00
ACSM Oltenița – Delta Dobrogea Tulcea    1-0
Adrian Dorobanțu (87)
Sportul Chiscani – Progresul Spartac    1-2
Bogdan Dumitru (85) / Marius Dițu (18), George Apostol (70)
CS Făurei – Axiopolis Sport Cernavodă    0-0
CS Medgidia – Înainte Modelu    1-2

Vasile Șicu (21) / Mihai Rădan (61), George Dobre (77 – pen.)
CS Afumați – CS Tunari     1-2
Mugurel Dedu (40) / Alexandru Ionescu (55), Florin Iordache (60)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA 3, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15:00
Flacăra Moreni – AFC Hermannstadt 2    2-0
Iulian Drăgan (28), Alexandru Negrea (63)
Atletic Bradu – Sporting Roșiori    0-2
Liviu Floricel (26 – pen., 81 – pen.)
FC Voluntari 2 – Unirea Bascov    2-2
George Buliga (19, 52) / Mihai Ișfan (4), Adelin Voinescu (21)
U Craiova 1948 SA – ACSO Filiași   1-0
Olivian Surugiu (24)
CSM Alexandria – Flacăra Horezu   0-1
Florin Cioablă (40)

vineri, 26 octombrie, ora 17:00
Turris Oltul Turnu Măgurele – AFC Astra 2    2-0
Claudiu Dragu (53, 68)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15:00
FC Pucioasa – Viitorul Domnești    7-0
Tiberiu Calofir (11, 65), Ionel Diță (47), Adrian Nedelea (69), Marian Lungeanu (75), Narcis Marina (79), Alexandru Codroiu (81)
ACS SR Municipal Brașov – U Craiova 1948 CS 2     2-4
Alexandru Avram (66), Cristian Cocan (90+4) / Dominik Glavina (26), Alexandru Vulpe (63, 90+3), Florin Dumbravă (73 – aut.)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA 4, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15:00
CNS Cetate Deva – FC Avrig     2-1
Albert Voinea (9), Răzvan Fetița (12) / Eduard Cornea (45)
CSC Ghiroda și Giarmata Vii – CSM Școlar Reșita     0-1
Marius Staicu (9)
Național Sebiș – Metalurgistul Cugir    2-1
Szabolcs Szekely (68, 71) / Brian Lemac (80)
Șoimii Lipova – Millenium Giarmata     4-1
Denis Rusu (22, 59), Kevin Trabalka (57), Cristian Poiană (65 – pen.) / Remi Ochea (80 – pen.)
ACS Dumbrăvița – CS Hunedoara     1-3
Laurențiu Telescu (90+2) / Andrei Kocsis (45+1), Iulian Tecsi (53), Vladimir Scânteie (90+3)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15:00
CS Ocna Mureș – Unirea Alba Iulia    1-3
Valentin Drăgan (33) / Paul Păcurar (30), Claudiu Oara (65), Alexandru Giurgiu (74)
Industria Galda – CSM Lugoj     5-1
Alexandru Cioară (12, 28), Alexandru Costea (51), Andrei Cernea (54, 82) / Beniamin Dobra (41)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Crișul Chișineu Criș     2-1
Ovidiu Vezan (26), Alexandru Nistor (40 – pen.) / Ionuț Ianc (90+2)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA 5, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Gaz Metan Mediaș 2    5-0
Szilárd Magyari (16, 29, 35), Szilard Mitra (54, 86)
Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc    2-0
Florin Truță (17, 32)
Sănătatea Cluj – Unirea Dej    3-1
Andrei Ceaca (23), Alexandru Gașpar (31), Dan Roman (64) / Daniel Hetea (40)
Sticla Arieșul Turda – Minaur Baia Mare    2-2
Sebastian Salcău (33 – pen.), Cristian Paleoca (44) / Lorand Kis (23), Bogdan Boje (65)
MSE Târgu Mureș – ACS Unu Fotbal Gloria     1-1
Mircea Ungur (90+3 – pen.) / Ovidiu Stoianof (90)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15:00
AFC Hărman – ACS Fotbal Comuna Recea    0-3
Ioan Opriș (16), Alin Bota (45 – pen.), Sergiu Ciocan (71)
Unirea Tășnad – CFR Cluj 2    2-2
Raul Silaghi (8), Pavel Nemeș (90) / Valentin Costache (40), Sebastian Mailat (81 – pen.)
Olimpic Cetate Râșnov – CS Iernut     3-0
Alin Damian (11, 15), Flavius Staicu (86)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 27 Oct. 2018, 17:46 Actualizat: 13 Nov. 2018, 17:10 Rezultate
Pe aceeași temă