Deva pierde, Reșița remizează la Ripensia. SCM Pitești a umilit-o pe FC Voluntari II, iar Miercurea Ciuc a obținut doar un egal cu Aerostar. Rezultatele și marcatorii etapelor 18 și 20

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 01 Apr. 2017, 21:15 Actualizat: 10 Apr. 2017, 16:42 Rezultate
Deva pierde, Reșița remizează la Ripensia. SCM Pitești a umilit-o pe FC Voluntari II, iar Miercurea Ciuc a obținut doar un egal cu Aerostar.  Rezultatele și marcatorii etapelor 18 și 20

Cu doi noi lideri după desfășurarea etapei din weekendul trecut, AFC Hărman în Seria 1 și CSM Școlar Reșița în Seria 4, campionatul Ligii 3 își continuă desfășurarea la finalul acestei săptămâni cu runda a 18-a pentru seriile 2 și 4 și a 20-a pentru seriile 1, 3 și 5. În celelalte trei serii lideri sunt în continuare, la mare distanță, Metaloglobus București (S2) și SCM Pitești (S3), în timp ce AFC Hermannstadt (S5) are un avantaj fragil față de Metalurgistul Cugir și ACS Comuna Recea.

Meciurile programate să aibă loc astăzi, 31 martie, 17 la număr, vor începe la ora 15:00, în timp ce restul (17), care se vor desfășura mâine, 1 aprilie, vor avea startul de la ora 17:00, deoarece se trece la ora de primăvară.

Printre cele mai interesante jocuri pe serii din acest final de săptămână se numără:

Seria 1: Aerostar Bacău (locul 4) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (locul 2)
Seria 2: Metaloglobus București (locul 1) – Dinamo București II (locul 9)
Seria 3: SCM Pitești (locul 1) – FC Voluntari II (locul 2) și FC Aninoasa (locul 4) – Flacăra Moreni (locul 5)
Seria 4: Ripensia Timișoara (locul 5) – CSM Școlar Reșița (locul 1)
Seria 5: ACS Comuna Recea (locul 3) – Avântul Reghin (locul 9)  

În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: AFC Hărman (S1), Sporting Roșiori (S3) și Metalurgistul Cugir (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: AFC Hărman (S1 – 40 pct.), Metaloglobus București (S2 – 45 pct.), SCM Pitești (S3 – 46 pct.), CSM Școlar Reșița (S4 – 32 pct.) și AFC Hermannstadt (S5 – 41 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 20

31 martie, ora 15:00
Olimpia Râmnicu Sărat – Atletico Vaslui     5-0
Bogdan Bălan (29, 35, 58), Alexandru Tudor Șaim (71 – pen.), Sebastian Cîrjan (90+2 – pen.)
CSM Roman – Știința Miroslava     2-3
Sorin Dutciuc (58), Andrei Florean (63 – pen.) / Cosmin Nemțanu (22), Alexandru Taciuc (29), Petru Agrigoroaei (80)
Aerostar Bacău – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc     1-1
Cătălin Oanea (22) / Jozsef Lorincz (20)
1 aprilie, ora 17:00
SC Bacău – CSM Pașcani     3-1
Bogdan Lupu (7, 43), Radu Sascău (68) / Adrian Viorică (41)
Sporting Liești – AFC Odorheiu Secuiesc  5-0
Bogdan Crihană (34), Eduard Dumitru (55, 87), Marius Coman (69), Remus Sprînceană (78)
Olimpic Cetate Râșnov – Avântul Valea Mărului     1-1
Nicolae Mariean (50 – pen.) / Ionuț Cristian (8)
Sportul Chiscani – Metalosport Galați    0-1
Daniel Munchiu (23)
AFC Hărman stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 18

31 martie, ora 15:00
Metaloglobus București – Dinamo București II    1-0
Valentin Ghenovici (44 – pen.)
AFC Astra II – Axiopolis Sport Cernavodă     1-2
Valentin Gheorghe (82) / Gheorghe Andrescu (50), Nicolae Moise (52)
1 aprilie, ora 17:00
Viitorul Domnești – Delta Dobrogea Tulcea    5-1
Cosmin Novac (24, 78, 90), Vlad Bărbulescu (51), Alexandru Văduva (60 – pen.) / Claudiu Dragu (14)
Petrolistul Boldești – Înainte Modelu    2-5
Mihai Micu (59), Mihai Ene (85) / Vasile Bucă (15, 26, 65), Daniel Gheorghe (71), George Dobre (90+2)
CS Tunari – SC Popești Leordeni    1-1
Andrei Luca (65) / Mădălin Mustață (88)
Viitorul Constanța II – CSM Oltenița    1-2
Alexandru Mățan (6) / Alexandru Vasilescu (7, 80)
Arsenal Malu – Unirea Slobozia     0-3
Echipa Arsenal Malu s-a retras din campionat în pauza de iarnă și va pierde la „masa verde” toate meciurile din retur.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 20

31 martie, ora 15:00
CS U Craiova II – Atletic Bradu    4-2
Remus Enache (3), Simon Măzărache (10), Lucian Buzan (18), Alexandru Popescu (78) / Nicolae Ruță (40), Marius Ion (90)
SCM Pitești – FC Voluntari II     4-1
Cosmin Căpățînă (4), Ionuț Năstasie (20), Robert Grecu (52 – pen.), Cătălin Barbu (90+1) / Constantin Clătinici (40)
1 aprilie, ora 17:00
Concordia Chiajna II – ACS Șirineasa    3-2
Marian Constantinescu (27 – pen.), Robert Răducanu (38), Cristian Flisc (75) / Ion Marian (9), Leonard Săraru (43 – pen.)
Urban Titu – CS Mioveni II    1-3
Andrei Truță (75) / Cristian Snagoveanu (30 – autogol), Adrian Iamandi (61 – pen.), Victor Mazilu (69)
FC Aninoasa – Flacăra Moreni    0-2
Laurențiu Plăcintă (13), Eduard Guță (83)
Steaua București II – ACSO Filiași    2-2
Alexandru Nicola (44), Vlad Mihalcea (45+1 – pen.) / Claudiu Bălan (64), Andrei Papa (69)
FCM Alexandria – CS Podari     3-3
Liviu Floricel (33, 79 – pen.), Florin Radu (39) / Adrian Cîrstea (63, 76), Alexandru Raicea (65)
Sporting Roșiori stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 18

31 martie, ora 15:00
Millenium Giarmata – Industria Galda    1-3
Ifeany Anagor (16) / Andrei Cernea (15 – pen.), Daniel Lupșan (80, 85)
ACS Poli Timișoara II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    2-0
Narcis Popan (44), Damir Totic (79)
Pandurii Târgu Jiu II – Unirea 1924 Alba Iulia    0-1
Ciprian Selagea (52 – pen.)
Național Sebiș – Gloria Lunca Teuz Cermei    4-0
Flavius Tulcan (55, 68), Dragoș Săulescu (73), Cristian Kilin (79)
CSM Lugoj – UTA Bătrâna Doamnă II     2-0
Bogdan Bozian (55), Dan Perju Silaghi (71)
1 aprilie, ora 17:00
Performanța Ighiu – CNS Cetate Deva    1-0
Marius Cristea (89 – pen.)
Ripensia Timișoara – CSM Școlar Reșița     1-1
Flavius Vlădia (27) / Alin Liuba (63 – pen.)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 20

31 martie, ora 15:00
ASA Târgu Mureș II – CS Oșorhei    0-2
Bogdan Mintaș (15), Andrei Ferik (85)
Unirea Jucu – CS Iernut    3-0
Alexandru Pop (23), Andrei Banyoi (88), Paul Cubleșan (89)
Sănătatea Cluj – Viitorul Ulmeni    1-1
Raul Ciupe (50) / Alexandru Moș (54)
FC Zalău – Unirea Dej    2-0
Cristian Tăbîrță (35), Alexandru Pop (79)
Gaz Metan Mediaș II – Recolta Dorolț     2-3
Cristian Gavra (30), Sebastian Iorga (65) / Zsolt Reszler (40, 45), Marius Pop (55)
1 aprilie, ora 17:00
ACS Comuna Recea – Avântul Reghin    4-2
Adrian Șter (19, 70, 89), Bogdan Pașca (61) / Ciprian Gliga (29), Iulian Sîplăcan (71)
AFC Hermannstadt – FC Bistrița     3-0
Daniel Tătar (25), Adrian Cîrstean (47), Alexandru Neacșa (82)
Metalurgistul Cugir stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 01 Apr. 2017, 21:15 Actualizat: 10 Apr. 2017, 16:42 Rezultate
Pe aceeași temă