Muscelul a pierdut la Vâlcea

11 Feb. 2009, 18:18 Liga 3

Muscelul Câmpulung a jucat astăzi primul meci amical de la revenirea din cantonamentul montan efectuat la Bușteni, și a întâlnit în deplasare, la Rm. Vâlcea, formația locală Oltchim, parteneră în Seria a IV-a din Liga a III-a. Gazdele s-au impus cu 2-1 (0-0), prin golurile lui Răcăreanu (min.60) și Preda (min.75), respective Craioveanu (min.66). Ca și în meciurile cu Dacia Mioveni sau Petrolul Ploiești, antrenorul muscelenilor, Contantin Stancu, a folosit două formule diferite de echipă, câte una pentru fiecare repriză.

În prima parte, când scorul a și fost egal, 0-0, Muscelul a evoluat pe teren cu: Stancu (min.30 Popescu) – Ștefanovici, Miulescu, Gâțu, Stan – Drăghici, Șerban, Nistor, Nilă – Coman, Nica.

După pauză s-a jucat în formula: O. Popescu (min.60 Tănase) – Sârbu (Morcoană), Miulescu, C. Șerban, I. Bucuroaia – Ghiță, Villand (Slobozeanu), Drăghici (Sandu), Neacșu – Bălan, Craioveanu.

Atacantul Adrian Crăciun și mijlocașul Răzvan Huzuneanu, ușor accidentați, nu au fost folosiți.