![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
După un tur de campionat dezamăgitor, Chimia Brazi încearcă să găsească un tehnician cu nume, valoare și experiență, pentru a reforma o echipă la nivelul pretențiilor și condițiilor avute de formația prahoveană. Numele antrenorului aflat în pole-position pentru a-l înlocui pe Ștefan Preda este cel al tehnicianului brașovean Adrian Hârlab, antrenor ce a pregătit, în tur, formația Victoria Bod, colega de serie a Chimiei. Brașovenii au ceva probleme financiare, astfel că Hârlab este dispus săîncerce o nouă provocare.
Â
În CV-ul lui Hârlab apar echipe precum FC Brașov, în liga I, Forex Brașov, Dunărea Galați, în eșalonul secund, precum și o serie de cluburi brașovene, de liga a III-a, așa cum este și cazul celor de la Bod.
Tratativele pentru aducerea la Chimia a antrenorului brașovean au demarat de câteva zile, conducerea formației de lângă Combinatul Petrobrazi sperând ca discuțiile să se și concretizeze prin semnarea unui angajament ferm.
Â
Â
Articol scris de Marian DIMA
Â