AS Roma face senzație

29 Mar. 2009, 17:15 Liga 3

Meciul de la Roma a început cu o întârziere de 30 de minute, asta pentru că oaspeții au întârziat cel mai probabil din cauza schimbării orei.

AS Roma a câștigat fără emoții partida de astăzi. Deși oaspeții au marcat primii cu capul după ce au executat un corner în minutul 5, romanii și-au revenit și au înscris 13 goluri. Mai întâi Andrei Ciornea în min 7, apoi Ciprian Orasanu înscrie două goluri în min 12 și 27. În minutele 40 și 42 , căpitanul Bogdan Chimir înscrie și el două goluri, iar scorul la pauză a fost 5-1.

În repriza a doua, în locul portarului gazdelor care s-a accidentat, a intrat un jucător de câmp. În minutul 47, Daniel Talancă înscrie și el pentru 6-1 , iar 3 minute mai târziu, același Talancă profită de faptul că portarul oaspeților era ieșit și înscrie de la 45 de m. Peste doar 1 min, tot Talancă înscrie pentru 8-1 și reușește hattrick-ul. În minutul 70, fundașul Andrei Ciornea marcheaza și el al doilea gol, iar în minutul 73, Bogdan Chimir marchează un gol superb de la 25 de m și reușește și el hattrick-ul.

În timp ce antrenorul Ioan Asftei strga la jucatorii săi sa nu mai marcheze, jucătorii romani au mai marcat înca 3 goluri, prin Sandu (min 75, 80) și Boscu (min 82).

Ca să pună capăt măcelului, intregul staff tehnic de la AS Roma a cerut centralului să pună capăt meciului, ceea ce s-a și întâmplat.

AS Roma: Tărăbuță – Ghinea(’67 Dascălu), Ciornea(‘70Olaeriu), Basarab, Luca – Apatie, Patache(’52 Sandu), Chimir, Boscu – Orașanu, Talancă

Au  marcat: Ciornea (min 7, 60), Orașanu (min 12, 27), Chimir (min 40, 42, 65), Talancă (min 47, 50, 51), Sandu (min 75, 80) și Boscu (min 82)