Viitorul Constanța a remizat cu Unirea Slobozia

18 Jan. 2012, 18:31 Pregătiri, amicale
Viitorul Constanța a remizat** cu Unirea Slobozia

Miercuri s-a disputat un meci amical între liderul Seriei I din Liga a II-a, FC Viitorul Constanța, și ocupanta primei poziții a Seriei a II-a din Liga a III-a, Unirea Slobozia. Întâlnirea s-a disputat pe terenul sintetic al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” și s-a încheiat la egalitate, 1-1 (0-0).

Scorul l-au deschis gazdele în min.78 prin Romario Benzar (foto), care a finalizat elegant în situație de unu la unu cu portarul advers. Cu trei minute înaintea finalului Unirea Slobozia a reușit egalarea, când șutul lui Viorel Stanciu a fost deviat în proprie poartă de Mihai Bălașa.

Au evoluat formațiile – FC Viitorul (antrenor Cătălin Anghel) – Repriza I: Bolboașă – Păcuraru (31 Ninu), Larie, Behan Turcu – Lazăr, Onicaș – Chițu, Cristocea, Vînă – Rusu; Repriza a II-a: Buzbuchi (70 Șerban) – Ninu (70 Bălașa), Puțanu, L. Ștefan, Mitache – Benzar, Iacob – Târnovan, Iancu, Enache – Gavra;

Unirea Slobozia (antrenor Ion Ionescu): Dobre – Stan, Lazăr, Toma, Roșu – V. Gheorghe, Soare, Macare, Ivașcă – Drăguț, M. Ștefan. Au mai jucat: Oprea, D. Gheorghe, Emil, Cristea, Zevedei, Boghițoi, Ibrian, Stanciu, Patriancă.

Vineri, FC Viitorul va pleca în primul cantonament al acestui an în Antalya (la Belek), unde se va pregăti până pe 3 februarie. În acest interval formația pregătită de Cătălin Anghel va susține patru meciuri de verificare.

Sursa: Academia Hagi