:format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F03%2Fsc-popesti-leordeni-liga-3-seria-3-e1741180891180-1024x635.jpg)
Atacantul Paul Batin a sosit la Arad în noaptea de marți spre miercuri, în jurul orei 3, iar astăzi va intra în programul formației antrenate de Ionuț Popa. Clubul CFR Cluj și-a dat acordul pentru un împrumut pe un sezon, la UTA, al fostului golgeter al echipei FC Baia Mare.
De câteva minute, Paul Batin a semnat pentru UTA, fiind convins cu dificultate să accepte contractul. „N-a fost deloc ușor de convins, deși aveam actele semnate de CFR Cluj. S-au făcut presiuni mari ca Batin să meargă înapoi la Baia Mare și chiar la Universitatea Cluj, dar l-am convins și a semnat cu UTA”, a declarat Giovanni Catanzariti, președintele FCM UTA Arad.
Â