Coincidență stranie în prima etapă a play-off-ului Seriei a II-a a Ligii 2. Ce s-a întâmplat aproape concomitent la trei meciuri

Marius ANGHEL 12 Apr. 2016, 16:20 Seria 2
Coincidență stranie în prima etapă a play-off-ului Seriei a II-a a Ligii 2.** Ce s-a întâmplat aproape concomitent la trei meciuri

Weekendul trecut s-a desfășurat prima etapă din play-off-ul și play-out-ul campionatului Ligii 2, sezonul 2015-2016. Dintre cele 12 meciuri ce au avut loc vineri, sâmbătă sau duminică, trei dintre ele au atras atenția în mod deosebit dacă luăm în calcul modul în care au decurs aceste jocuri. Coincidență bizară sau nu, toate cele trei meciuri s-au desfășurat în play-off-ul Seriei a II-a, la Târgoviște, Arad și Mediaș.

Mai jos vă punctăm elementele stranii care s-au petrecut aproape concomitent la cele trei meciuri:

• gazdele au condus cu 1-0 destul de repede (minutele 24, 13 sau 22)
  • oaspeții au egalat la 1
  • la pauză, în meciurile de la Târgoviște și Mediaș, gazdele au condus la limită. La Arad, UTA avea deja 3-1
  • în repriza a doua s-au înscris trei goluri la Târgoviște și Mediaș, față de Arad, unde toate goluri s-au dat în prima repriză
  • în toate cele trei meciuri, golurile de 2-1 și 3-1 s-au înscris într-un interval de două minute (60, 62 – 41, 43 – 68, 70)
  • toate echipele gazdă au câștigat cu 3-1