Programul complet al turului Seriei 4 – Liga 3

Publicat: 02 Aug. 2010, 19:12 Actualizat: 24 Aug. 2010, 16:17 Special
Programul complet al turului  Seriei 4 – Liga 3

FRF a decis astăzi prin tragere la sorți programul Ligii a treia
pentru următorul sezon competițional 2010-2011. Cele 96 de echipe
au fost împărțite în șase serii a câte 16 echipe, astfel că în
următorul campionat vom avea 30 de etape. Liga2.ro vă oferă mai jos
programul turului pentru fiecare serie.

SERIA
IV

Oltchim Rm. Vâlcea (1)
Minerul Motru (3)
Pandurii II (4)
Prometeu Craiova (5)
Minerul Mătăsari (6)
Progresul Corabia (7)
CSM Slatina (8)
Ghecon Lăpușata (9)
Dunărea Turris Tr. Măgurele (10)
Vișina Nouă (11)
Jiul Rovinari (12)
FC Drobeta Tr. Severin (13)
Rapid Piatra Olt (14)
FC Caracal (15)
Triumf Bârca (16)

Iată programul
complet al meciurilor din tur al Seriei IV:

Etapa
I

Oltchim Rm. Vâlcea – Triumf Bârca
FC Caracal stă
Rapid Piatra Olt – Minerul Motru
FC Drobeta Tr. Severin – Pandurii II
Jiul Rovinari – Prometeu Craiova
Vișina Nouă – Minerul Mătăsari
Dunărea Turris Tr. Măgurele – Progresul Corabia
Ghecon Lăpușata – CSM Slatina

Etapa
II

Oltchim Rm. Vâlcea stă
Minerul Motru – FC Caracal
Pandurii II – Rapid Piatra Olt
Prometeu Craiova – FC Drobeta Tr. Severin
Minerul Mătăsari – Jiul Rovinari
Progresul Corabia – Vișina Nouă
CSM Slatina – Dunărea Turris Tr. Măgurele
Triumf Bârca – Ghecon Lăpușata

Etapa
III

Triumf Bârca stă
Oltchim Rm. Vâlcea – Minerul Motru
FC Caracal – Pandurii II
Rapid Piatra Olt – Prometeu Craiova
FC Drobeta Tr. Severin – Minerul Mătăsari
Jiul Rovinari – Progresul Corabia
Vișina Nouă – CSM Slatina
Dunărea Turris Tr. Măgurele – Ghecon Lăpușata

Etapa
VI

Minerul Motru stă
Pandurii II – Oltchim Rm. Vâlcea
Prometeu Craiova – FC Caracal
Minerul Mătăsari – Rapid Piatra Olt
Progresul Corabia – FC Drobeta Tr. Severin
CSM Slatina – Jiul Rovinari
Ghecon Lăpușata – Vișina Nouă
Triumf Bârca – Dunărea Turris Tr. Măgurele

Etapa
V

Minerul Motru – Triumf Bârca
Pandurii II stă
Oltchim Rm. Vâlcea – Prometeu Craiova
FC Caracal – Minerul Mătăsari
Rapid Piatra Olt – Progresul Corabia
FC Drobeta Tr. Severin – CSM Slatina
Jiul Rovinari – Ghecon Lăpușata
Vișina Nouă – Dunărea Turris Tr. Măgurele

Etapa
VI

Pandurii II – Minerul Motru
Prometeu Craiova stă
Minerul Mătăsari – Oltchim Rm. Vâlcea
Progresul Corabia – FC Caracal
CSM Slatina – Rapid Piatra Olt
Ghecon Lăpușata – FC Drobeta Tr. Severin
Dunărea Turris Tr. Măgurele – Jiul Rovinari
Triumf Bârca – Vișina Nouă

Etapa
VII

Pandurii II – Triumf Bârca
Minerul Motru – Prometeu Craiova
Minerul Mătăsari stă
Oltchim Rm. Vâlcea – Progresul Corabia
FC Caracal – CSM Slatina
Rapid Piatra Olt – Ghecon Lăpușata
FC Drobeta Tr. Severin – Dunărea Turris Tr. Măgurele
Jiul Rovinari – Vișina Nouă

Etapa
VIII

Prometeu Craiova – Pandurii II
Minerul Mătăsari – Minerul Motru
Progresul Corabia – stă
CSM Slatina – Oltchim Rm. Vâlcea
Ghecon Lăpușata – FC Caracal
Dunărea Turris Tr. Măgurele – Rapid Piatra Olt
Vișina Nouă – FC Drobeta Tr. Severin
Triumf Bârca – Jiul Rovinari

Etapa
IX

Triumf Bârca – Prometeu Craiova
Pandurii II – Minerul Mătăsari
Minerul Motru – Progresul Corabia
CSM Slatina stă
Oltchim Rm. Vâlcea – Ghecon Lăpușata
FC Caracal – Dunărea Turris Tr. Măgurele
Rapid Piatra Olt – Vișina Nouă
FC Drobeta Tr. Severin – Jiul Rovinari

Etapa
X

Minerul Mătăsari – Prometeu Craiova
Progresul Corabia – Pandurii II
CSM Slatina – Minerul Motru
Ghecon Lăpușata stă
Dunărea Turris Tr. Măgurele – Oltchim Rm. Vâlcea
Vișina Nouă – FC Caracal
Jiul Rovinari – Rapid Piatra Olt
FC Drobeta Tr. Severin – Triumf Bârca

Etapa
XI

Triumf Bârca – Minerul Mătăsari
Prometeu Craiova – Progresul Corabia
Pandurii II – CSM Slatina
Minerul Motru – Ghecon Lăpușata
Dunărea Turris Tr. Măgurele stă
Oltchim Rm. Vâlcea – Vișina Nouă
FC Caracal – Jiul Rovinari
Rapid Piatra Olt – FC Drobeta Tr. Severin

Etapa
XII

Progresul Corabia – Minerul Mătăsari
CSM Slatina – Prometeu Craiova
Ghecon Lăpușata – Pandurii II
Dunărea Turris Tr. Măgurele – Minerul Motru
Vișina Nouă stă
Jiul Rovinari – Oltchim Rm. Vâlcea
FC Drobeta Tr. Severin – FC Caracal
Rapid Piatra Olt – Triumf Bârca

Etapa
XIII

Triumf Bârca – Progresul Corabia
Minerul Mătăsari – CSM Slatina
Prometeu Craiova – Ghecon Lăpușata
Pandurii II – Dunărea Turris Tr. Măgurele
Minerul Motru – Vișina Nouă
Jiul Rovinari stă
Oltchim Rm. Vâlcea – FC Drobeta Tr. Severin
FC Caracal – Rapid Piatra Olt

Etapa
XIV

CSM Slatina – Progresul Corabia
Ghecon Lăpușata – Minerul Mătăsari
Dunărea Turris Tr. Măgurele – Prometeu Craiova
Vișina Nouă – Pandurii II
Jiul Rovinari – Minerul Motru
FC Drobeta Tr. Severin stă
Rapid Piatra Olt – Oltchim Rm. Vâlcea
FC Caracal – Triumf Bârca

Etapa
XV

Triumf Bârca – CSM Slatina
Progresul Corabia – Ghecon Lăpușata
Minerul Mătăsari – Dunărea Turris Tr. Măgurele
Prometeu Craiova – Vișina Nouă
Pandurii II – Jiul Rovinari
Minerul Motru – FC Drobeta Tr. Severin
Rapid Piatra Olt stă
Oltchim Rm. Vâlcea – FC Caracal


PROGRAMUL COMPLET AL
TURULUI SERIEI 5

Publicat: 02 Aug. 2010, 19:12 Actualizat: 24 Aug. 2010, 16:17 Special
Pe aceeași temă