Timișoara învinge Severinul și urcă pe 2!

25 Sep. 2011, 10:20 LIVE-TEXT
Timișoara învinge Severinul** și urcă pe 2!

FC Timișoara a reușit să înscrie de două ori în prima repriză și chiar dacă oaspeții au încercat să revină în joc în partea a doua nu au putut să înscrie decât o singură dată prin Boroiban, intrat din postura de rezervă, care a și ratat o ocazie imensă de egalare. Din minutul 22, la scorul de 0-0, Gaz Metan Sevenin a rămas în zece, după eliminarea lui Trifu pentru cumul de cartonașe galbene.

COMENTARIUL LIVE

â–ºMin.90+3 Final de meci

â–ºMin.90 Trei minute de prelungire

â–ºMin.87 Schimbare la Gaz Metan. Iese Șaim și intră Mitriță

â–ºMin.85 Ocazie mare de egalare pentru oaspeți. Boroiban lobează peste Lepmets, dar mingea trece pe lângă poarta goală. Atacantul a cerut lovitură de pedeapsă pentru intervenția portarului asupra sa, dar apucase deja să lovescă mingea

â–ºMin.81 Schimbare la Gaz Metan. IeseMitic și intră Moutinho

â–ºMin.81 Schimbare la FC Timișoara. Iese Curtean și intră Rocha

â–ºMin.77 Schimbare la FC Timișoara. Iese Ricketts și intră Pătraș

â–ºMin.72 Scutaru vede galben

â–ºMin.70 2-1 Boroiban execută perfect o lovitură liberă de la 22 de metri, mingea lovind bara înainte de a intra în poartă

â–ºMin.68 Axente încearcă o execuție spectaculoasă de la 7 metri, dar trimite complet aiurea

â–ºMin.42 2-0 Ricketts majorează scorul cu o lovitură de cap din 6 metri

â–ºMin.40 Goga trimite în plasă, dar timișoreanul plecase din poziție de offside și golul nu este validat

â–ºMin.37 Ștețca respinge în corner centrarea lui Ricketts

â–ºMin.33 Curtean șutează slab și Ștețca reține

â–ºMin.26 1-0 Goga execută o lovitură liberă de la 23 de metri lateral stângă, acordată ușor de Teodor Crăciunescu, trimite la colțul lung, Vigariu, în zid, deviază ușor mingea și Severinul primește primul gol din acest campionat

â–ºMin.22 Trifu simulează la marginea careului timișorean și primește al doilea cartonaș galben. Gaz Metan Severin va juca timp de 70 de minute în zece oameni

â–ºMin.10 Ricketts reia spectaculos, dar ineficient

â–ºMin.9 Ocazie mare de gol pentru gazde. Șut-centrare a lui Goga, Zăgrean deviază cu capul, iar Ștețca respinge în corner

â–ºMin.7 Mitic primește primul cartonaș galben

â–ºMin.6 Șaim execută direct spre poartă o lovitură liberă de pe partea dreaptă, Lepmets este surprins, dar are noroc pentru că mingea a prins prea mult efect și a ieșit în afara terenului

â–ºMin.5 Cosmin Bodea surpeinde. Echipa sa nu a venit la Timișoara și în primele minute s-a aflat în jumătatea gazdelor

â–ºMin.1 Partida a început

FC Timișoara: Lepmets – Dăruială, Fl. Ilie, Scutaru, Sepsi – Goga, Poparadu, Tameș (cpt), Curtean – Ricketts, Zăgrean
Rezerve: Kirev, Popovici, Pătraș, Rocha, Sava, Axente, Mera
Antrenor: Valentin Velcea

Gaz Metan: Ștețca – Vigariu (cpt), Bălău, Crușoveanu, L. Rusu – Mirescu, Vârtic, Mitic, Șaim – Vancea, Trifu
Rezerve: Iordan, Firoiu, Moutinho, Boroiban, Bițiș, Irimescu, Mitriță
Antrenor: Cosmin Bodea