ACS Buftea – Sportul 1-2! Otopeniul și Sportul, lideri la egalitate perfectă

Mihai Andries 17 Sep. 2012, 17:05 LIVE-TEXT
ACS Buftea - Sportul 1-2!** Otopeniul și Sportul, lideri la egalitate perfectă

Ultimul meci al etapei a treia, are loc la pe terenul din cadrul bazei FRF de la Buftea. Acolo, două echipe greu încercate, ACS Buftea și Sportul se duelează în epilogul etapei, azi de la ora 17:00. Studenții au rămas fără antrenor principal, pentru a doua oară din vară până acum, dar și fără stadion. În schimb, Buftea a fost la un pas de a nu începe campionatul din cauza scandalului cu autoritățile locale, dar și din cauza problemelor financiare.

Totuși, studenții au început cu dreptul având punctaj maxim din două meciuri și golaveraj 4-0. În schimb, Buftea a început cu o victorie la masa verde în fața Bacăului, anulată după retragerea moldovenilor și au continuat cu un usturător 0-4 la Năvodari, administrat de Săgeata.

Meciul de azi va fi arbitrat de o brigadă condusă de la centru de Cristina Bujor (București), iar la cele două tușe asistată de Paul Dimancea și Gabriel Georgescu (ambii din Constanța)