Istvan Kovacs va arbitra partida ACU Arad – CSM Râmnicu Vâlcea

Publicat: 13 Aug. 2009, 14:51 Actualizat: 13 Aug. 2009, 14:52 Special
Istvan Kovacs va arbitra partida  ACU Arad – CSM Râmnicu Vâlcea

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit componența brigăzilor ce vor conduce partidele din prima etapă a sezonului 2009-2010 din Liga a II-a. Istvan Kovacs a fost delegat la partida de la Arad, dintre ACU și CSM Râmnicu Vâlcea. Formația păstorită de Geta Onu a revenit în liga secundă, profitând de retragerea clubului bihorean Liberty.

 

Seria I

 

Concordia Chiajna – Sportul Studențesc

Arbitru: Adrian Comănescu; Asistenți:  Liviu Ciubotariu, Adrian Popescu; Rezervă: Cristina Bujor

 

Victoria Brănești – FC Snagov

Arbitru: Ionuț Neagu; Asistenți: Florin Păunescu, Nicolae Dobrică; Rezervă: Sorin Antonie

 

Petrolul Ploiești – Săgeata Stejaru

Arbitru: Georgian Ionescu; Asistenți: Liviu Guloiu, Mihaela Gomoescu; Rezervă: Marcel Bârsan

 

Delta Tulcea – Dunărea Galați

Arbitru: Cătălin Popa; Asistenți: Ionuț Borcan, Dragoș Vlad; Rezervă: Dragoș Teodor

 

Tricolorul Breaza – Dinamo II București

Arbitru: Emil Voicu; Asistenți: George Fridl, Dănuț Dumitru; Rezervă: Mihai Hârlab

 

CSM Râmnicu Sărat – FCM Bacău

Arbitru: Mugurel Drăgănescu; Asistenți: Ciprian Geambazu, Petruța Iugulescu; Rezervă: Gică Mihai


Steaua II București – Cetate Suceava, în direct la sport.ro

Arbitru: Cristian Sava – Daniel Mitruți, Anghel Voicu; Rezervă: George Trandafir

 

Gloria Buzău – FC Botoșani

Arbitru: Bogdan Hanceariuc; Asistenți: Lorin Udrea, Mihaela Popescu; Rezervă: Ionuț Anghelinei


Dunărea Giurgiu – Farul Constanța, duminică, ora 11.00, în direct la sport.ro

Arbitru: Dragoș Istrate; Asistenți: Andrei Simonis, Vlad Bârleanu; Rezervă: Ionuț Coza

 

 

Seria II

 

ACU Arad – CSM Râmnicu Vâlcea

Arbitru: Istvan Kovacs; Asistenți: Cătălin Haramuz, Marius Nicoară; Rezervă: Nicolae Drăgoi

 

Fortuna Covaci – Dacia Mioveni

Arbitru: Marian Balaci; Asistenți: Iulian Szekely, Florin Potora; Rezervă: Gabor Biro

 

Silvania Șimleu Silvaniei – Drobeta Turnu Severin

Arbitru: Claudiu Ștefănuți; Asistenți: Bogdan Gheorghioiu, Florin Hanca; Rezervă: Marius Omuț

 

FC Argeș – FCM Târgu Mureș

Arbitru: Andrei Chivulete; Asistenți: Gabriel Bârjac, Ferencz Tunyogi; Rezervă: Laurențiu Mosor

 

Minerul Lupeni – Arieșul Turda

Arbitru: Sorin Tarcea; Asistenți: Petru Gașpar, Gabriel Dan; Rezervă: George Găman

 

Gaz Metan Craiova – Universitatea Cluj

Arbitru: Claudiu Baboia; Asistenți: Mihai Gheorghe, Claudiu Florea; Rezervă: Marius Bârzan

 

FC Baia Mare – UTA Arad

Arbitru: Dan Monea; Asistenți: Ioan Onicaș, Radu Timar; Rezervă: Iftenie Sângeorzan

 

FC Bihor – Jiul Petroșani

Arbitru: Marian Bordean; Asistenți: Daniel Ciocănea, Joszef Fodor. Rezervă: Ciprian Demian

 

Partida CS Otopeni – Mureșul Deva a fost amânată.

Publicat: 13 Aug. 2009, 14:51 Actualizat: 13 Aug. 2009, 14:52 Special
Pe aceeași temă