Istvan Kovacs, la UTA – Fortuna Covaci

Publicat: 03 Sep. 2009, 12:20 Actualizat: 03 Sep. 2009, 12:49 Special
Istvan Kovacs,  la UTA – Fortuna Covaci

 

Istvan Kovacs se va afla la cârma unui nou meci din Liga a II-a, urmând ca în acest wekeend să arbitreze pe "Francisc Neuman" meciul dintre liderul seriei a doua, UTA Arad, și Fortuna Covaci. Meciul se anunță unul plăcut, UTA revenind acasă după o victorie la scor în etapa trecută,  5-0 cu CFR Timișoara. În schimb, ambițioasa echipă a covăcenilor va încerca să producă surpriza. Kovacs va fi ajutat la acest meci de asistenții Megheșani Nicolae și Păunescu Florin.

 

Un alt arbitru de Liga I, Vasile Avram, a fost desemnat să conducă meciul Sportului Studențesc – FC Snagov, o confruntare în care studenții au nevoie neapărată de victorie pentru a părăsi subsolul clasamentului.

 

După începutul mai nefast din Liga I, Sebastian Colțescu a fost delegat la un alt meci important din seria a doua, CSM Râmnicul Vâlcea – Dacia Mioveni.

 

Iată lista completă a arbitrilor și a asistenților din etapa a IV-a:

 

Seria I

 

DELTA TULCEA – TRICOLORUL BREAZA

Arbitru: Baboia Claudiu Gabriel; Asistenți: Popescu Speranța și Gomoescu – Tepusa Mihaela (toți din București)

 

SPORTUL STUDENȚESC – FC SNAGOV, în direct la sport.ro

Arbitru: Avram Marius (București); Asistenți: Crângașu Eduard (Ploiești) și Mitruți Daniel (Craiova)


SĂ‚GEATA STEJARU – CSM RÂMNICU SĂ‚RAT

Arbitru: Hanceariuc Bogdan (Iași); Asistenți: Savu Cătălin și Ciubotariu Liviu (ambii din Galați)

 

FCM BACĂ‚U – GLORIA BUZĂ‚U

Arbitru: Comănescu Adrian (Ramnicu Valcea); Asistenți: Sârbu Lucian și Dumitru Dănuț (ambii din Focșani)

 

CETATEA SUCEAVA – CONCORDIA CHIAJNA

Arbitru: Monea Dan (Cluj-Napoca); Asistenți: Szekely Iulian (Cluj-Napoca) și Potora Florin Tudorel (Turda)


FC BOTOȘANI – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI

Arbitru: Prodan Gheorghe Mihai (Cluj-Napoca); Asistenți: Hulubei Daniel și Artene Mihai Ovidiu (ambii din Vaslui)

 

DUNĂ‚REA GALAȚI – STEAUA II, în direct la sport.ro

Arbitru: Ionescu Cezar Georgian (Buzău); Asistenți: Urzică Vladimir (Piatra Neamț) și  Dimancea Paul (Constanța)


DINAMO II – DUNĂ‚REA GIURGIU, amânat

 

FARUL CONSTANȚA – PETROLUL PLOIEȘTI, amânat

 


Seria a II-a

 

FC ARGEȘ PITEȘTI – MINERUL LUPENI

Arbitru: Bocăneală Iuliu Marius (Galați); Asistenți: Avram Valentin și Constantinescu Andrei (ambii din București)


FC DROBETA TURNU SEVERIN – CS OTOPENI

Arbitru: Danșa Ciprian Florin (Oradea); Asistenți:Florea Claudiu (București) și Stroe Gabriel Sabin (Pitești)

 

ARIEȘUL TURDA – FC BIHOR ORADEA

Arbitru: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Hanca Florin (Aiud) și Cristea Emil Ioan (Arad)


MUREȘUL DEVA – FC BAIA MARE

Arbitru: Uihelyi Ludovic Cristian (Lugoj); Asistenți: Slabu Stelian și Hârlab Bogdan Daniel (ambii din Brașov)

 

UNIVERSITATEA CLUJ – CFR TIMIȘOARA

Arbitru: Ștefănuți Claudiu (Năsăud); Asistenți: Onicaș Ioan și Bârjac Gabriel Ioan (Zalău)


JIUL PETROȘANI – FC SILVANIA

Arbitru: Tarcea Sorin (Timișoara); Asistenți: Dan Gabriel (Timișoara) și Vlad Dragoș (Târgoviște)

 

FCM TÂRGU MUREȘ – GAZ METAN CFR CRAIOVA

Arbitru: Babadac Floarea Cristina (Alexandri); Asistenți: Gheorghioiu Bogdan și Gaspar Petru Marian (ambii din Timișoara)


UTA ARAD – FORTUNA COVACI

Arbitru: Kovacs Istvan (Carei); Asistenți: Megheșan Nicolae (Târgu Mureș) și Păunescu Florin (Ramnicu Valcea)

 

CSM RÂMNICU VÂLCEA – DACIA MIOVENI

Arbitru: Colțescu Sebastian Constantin (Craiova); Asistenți: Ungureanu Florin Eduard (București) și Udrea Lorin Adrian (Târgu Jiu)

Publicat: 03 Sep. 2009, 12:20 Actualizat: 03 Sep. 2009, 12:49 Special
Pe aceeași temă