![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Pe website-ul clubului Progresul București a fost publicat un comunicat semnat de Adunarea Generală a Acționarilor sub titlul " Ce nu a reușit Nicolae Ceaușescu, a reușit Mugur Isărescu", în care este atacată vehement decizia BNR de a evacua gruparea "bancară" din baza sportivă. Acționarii acuză fățiș conducerea băncii centrale de interese străine de activiatea sportivă și solicită ajutorul mass-media pentru a se găsi o soluție pentru ca cei 300 de copii și juniori să își continue activatea pe terenurile din Cotroceni.Â
Â
"Valoarea imobiliară a celor 60.000 m2, unde își desfășoară activitatea clubul Progresul este de 200 milioane EUROÂ…. Restul e tăcereÂ…". Astfel se încheie comunicatul acționarilor, lăsând să se înțeleagă că problemele, pe care clubul le are în acest moment, sunt cauzate de mafia imobiliară.