Formațiile ce vor fi aliniate la startul partidelor de azi

Publicat: 23 Sep. 2009, 11:10 Actualizat: 23 Sep. 2009, 14:32 Special
Formațiile ce vor fi aliniate  la startul partidelor de azi

Miercuri se dispută majoritatea partidelor din 16-imile Cupei
României. www.liga2.ro vă prezintă echipele probabile ce se vor
prezenta la startul celor nouă meciuri.

Ieri, în urma primelor meciuri din această fază, Gloria
Bistrița, Politehnica Iași, Universitatea Craiova și Gaz Metan
Mediaș au obținut calificarea în optimi, în dauna formațiilor
Dunărea Giurgiu (L2), Pandurii Târgu Jiu (L1), Gloria II Bistrița
(L3) și, respectiv, CSM Râmnicu Vâlcea (L2).

Unirea Urziceni –
Sportul Studențesc

Unirea: D. Tudor – E. Nicu, D. Munteanu,
Mehmedovic, Brandan – L. Marinescu, Ricardo, Todoran – S. Frunză,
Rusescu, Semedo
Absenți: Pădurețu (accidentat)

Sportul: Viciu – Irimia, Patrichi, Lungu, Cazan
– C. Gheorghe, V. Nicola, Cruceru, Ferfelea – Postolache,
Curelea
Absenți: Beța, Lung (accidentați), Ghinga
(suspendat)

Oțelul Galați – Unirea
Alba Iulia

Oțelul: Kolev – Cârjă, Sg. Costin, Jelev, S. Ilie
– I. Neagu, Giurgiu, Ibeh, G. Paraschiv, Pătraș – Axente

Unirea: Rotaru – S. Rădoi, Poverlovici,
Vujadinovic, Vitinha – Selagea, Sg. Costea, N. Varga, Pepenar – B.
Verdeș, Johnes
Absent: Cernea (scos din lot)

Chimia Brazi – FC
Vaslui

Chimia: A. Gheorghe – Docea, Sambou, Gâțu, Cotea –
V. Lazăr, Stana, Irimescu, Coțan – Muțiu, C. Vlad
Absent: Cl. Vasile (accidentat)

FC Vaslui: Kuciak – Buhuș, Zuhar, Akakpo,
Bălace – Delgado, Ljubinkovic, Pavlovic, Gerlem – Wesley, N.
Jovanovic
Absenți: Cânu, Farkaș, Hugo Luz, Gheorghiu,
Gângioveanu (accidentați)

Ceahlăul – Gaz Metan
CFR Craiova


Ceahlăul:
Rohețki – Burlacu, Forminte, Vițelaru, Barna –
Bădescu, Achim, Onciu, D. Prodan – Cebotaru, Gafița
Absenți: Miron, Macovei (accidentați)

Gaz Metan: Râmniceanu – Buleică, Feleagă,
Crușoveanu, L. Preda – Vigariu, Rioșeanu, Pătrană, D. Rădoi – S.
Chivu, Lăpădat
Absenți: Trifu (accidentat), Crăciun
(suspendat)

Astra Ploiești – Farul
Constanța

Astra: Cr. Munteanu – E. Crăciun, Valdez, Vlaicu,
V. Sandu – Paulinho, V. Gheorghe, Hatchi, Vădrariu – Cr. Gafița, G.
Păun

Farul: Sardescu – Mățel, Diogo, Papp, Mendy –
B. Andone, Rusmir, Mansur, Cristocea – M. Ene, Chico

Minerul Mehedinți –
Internațional C. de Argeș


Minerul:
Omuț – Gîrbiță, C. Mihart, Petrovici, Chirfot –
D. Dragotescu, Drăcea, Schintee, M. Mihăescu – Boboescu, I.
Ivan

Internațional: Pampea – G. Matei, Chiricheș,
Rațiu, Al. Filip – Abiodun, Nasser, Gado, Ct. Lazăr – Cl. Ionescu,
D. Stan
Absent: Frăsineanu (suspendat)

FC Brașov – CS
Otopeni

FC Brașov: D. Coman – I. Voicu, Oros, B. Niculae,
Cr. Ionescu – Cristescu, Ilyeș, N. Grigore, C. Munteanu – Sburlea,
Hadnagy
Absenți: Măldărășanu, N. Constantin, M. Roman,
Ezequias (accidentați)

CS Otopeni: Nae – L. Ivan, Onuț, Panait, S.
Constantin – Caramarin, Fl. Pârvu, S. Pană, Celpan – Kallé, M.
Constantinescu
Absenți: Drăghici, I. Savu, Manea
(accidentați)


FC Timișoara – Sănătatea Cluj

FC Timișoara: Taborda – I. Matei, Mera, Scutaru,
Maxim – Stancu, Borceanu, Vrsic, Arman Karamyan – Magera,
Rusic
Accidentat: Cisovsky

Sănătatea:Pîglișan – G. Molnar. Șimon, Șoș, Moga – Hoca, Loghin,
Radu Sabo, Albu – Nicula, Gașpar

FCM Bacău – Steaua
București


FCM:
C. Manea – Mihălăchioaie, D. Spiridon, Kalai,
Dobârceanu – Simao, Taban, Petrea, Boboc – Ad. Câmpeanu, I.
Radu
Absenți: Vajou (accidentat)

Steaua: Zapata – Ninu, Tudose, Rada, P. Marin –
Nicoliță, Onicaș, A. Ionescu, Ochiroșii – Kapetanos, B.
Stancu
Absenți: Ov. Petre, Emeghara, Golanski, Surdu,
Tătărușanu, Grzelak (accidentați), Toja (suspendat)

Publicat: 23 Sep. 2009, 11:10 Actualizat: 23 Sep. 2009, 14:32 Special
Pe aceeași temă