EXCLUSIV: Vezi programul turului seriei I a Ligii a II-a în ambele variante

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 Aug. 2013, 16:20 Actualizat: 16 Aug. 2013, 10:23 Special
EXCLUSIV:  Vezi programul turului seriei I a Ligii a II-a în ambele variante

Seria I are parte de un haos de proporții cosmice, federația fiind nevoită să facă jonglerii din cauza celor de la Farul. Asta deoarece gruparea de la malul mării va anunța de abia sâmbătă dacă va continua sau nu.

Iată componența actuală a seriei a II-a: Rapid București, CSMS Iași, CF Brăila, FC Clinceni, Unirea Slobozia, Dunărea Galați, Sportul, Rapid CFR Suceava, Farul Constanța, ACS Berceni, Gloria Buzău, SC Bacău, Unirea Tărlungeni, cu mențiunea că acestea sunt numele sub care s-a făcut tragerea la sorți.

Amuzamentul vine de la faptul că s-a tras țintarul de două ori! S-a tras o variantă pe 12 echipe și una pe 13 echipe. Mai jos aveți varianta cu 12 echipe, urmând ca în scurt timp să revenim și cu cel pe 13 echipe

Etapa 1
SC Bacău – FC Clinceni
Gloria Buzău – CSMS Iași
ACS Berceni – Rapid București
Tărlungeni – Rapid Suceava
Unirea Slobozia – Sportul
CF Brăila – Dunărea

Etapa 2    
CSMS Iași – SC Bacău
Rapid București – Gloria Buzău
Rapid Suceava – ACS Berceni
Sportul – Tărlungeni
Dunărea – Unirea Slobozia
FC Clinceni – CF Brăila

Etapa 3    
CSMS Iași – FC Clinceni
SC Bacău – Rapid București
Gloria Buzău – Rapid Suceava
ACS Berceni – Sportul
Tărlungeni – Dunărea
Unirea Slobozia – CF Brăila

Etapa 4    
Rapid București – CSMS Iași
Rapid Suceava – SC Bacău
Sportul – Gloria Buzău
Dunărea – ACS Berceni
CF Brăila – Tărlungeni
FC Clinceni – Unirea Slobozia

Etapa 5    
Rapid București – FC Clinceni
CSMS Iași – Rapid Suceava
SC Bacău – Sportul
Gloria Buzău – Dunărea
ACS Berceni – CF Brăila
Tărlungeni – Unirea Slobozia

Etapa 6    
Rapid Suceava – Rapid București
Sportul – CSMS Iași
Dunărea – SC Bacău
CF Brăila – Gloria Buzău
Unirea Slobozia – ACS Berceni
Tărlungeni – FC Clinceni

Etapa 7
FC Clinceni – Rapid Suceava
Rapid București – Sportul
CSMS Iași – Dunărea
SC Bacău – CF Brăila
Gloria Buzău – Unirea Slobozia
ACS Berceni – Tărlungeni

Etapa 8
Sportul – Rapid Suceava
Dunărea – Rapid București
CF Brăila – CSMS Iași
Unirea Slobozia – SC Bacău
Tărlungeni – Gloria Buzău
ACS Berceni – FC Clinceni

Etapa 9    
FC Clinceni – Sportul
Rapid Suceava – Dunărea
Rapid București – CF Brăila
CSMS Iași – Unirea Slobozia
SC Bacău – Tărlungeni
Gloria Buzău – ACS Berceni

Etapa 10    
Dunărea – Sportul
CF Brăila – Rapid Suceava
Unirea Slobozia – Rapid București
Tărlungeni – CSMS Iași
ACS Berceni – SC Bacău
Gloria Buzău – FC Clinceni
    
Etapa 11    
SC Bacău – Gloria Buzău
CSMS Iași – ACS Berceni
Rapid București – Tărlungeni
Rapid Suceava – Unirea Slobozia
Sportul – CF Brăila
FC Clinceni – Dunărea

 

 

CALENDARUL CAMPIONATULUI CU 13 ECHIPE

Etapa I            
            
CF Brăila – Unirea Slobozia    
SC Bacău – FC Clinceni    
Tărlungeni – CSMS Iași    
Gloria Buzău – Farul    
ACS Berceni – Rapid București    
Dunărea stă    
Rapid Suceava – Sportul    
            
Etapa a II-a            
            
FC Clinceni – CF Brăila    
CSMS Iași – SC Bacău    
Farul – Tărlungeni    
Rapid București – Gloria Buzău    
ACS Berceni stă
Sportul – Dunărea    
Unirea Slobozia – Rapid Suceava    

Etapa a III-a            

FC Clinceni – Unirea Slobozia    
CF Brăila – CSMS Iași    
SC Bacău – Farul    
Tărlungeni – Rapid București    
Gloria Buzău stă    
ACS Berceni – Sportul    
Dunărea – Rapid Suceava    
            
Etapa a IV-a            

CSMS Iași – FC Clinceni    
Farul – CF Brăila    
Rapid București – SC Bacău    
Tărlungeni stă
Sportul – Gloria Buzău    
Rapid Suceava – ACS Berceni    
Unirea Slobozia – Dunărea    

Etapa a V-a            

CSMS Iași – Unirea Slobozia    
FC Clinceni – Farul    
CF Brăila – Rapid București    
SC Bacău stă    
Tărlungeni – Sportul    
Gloria Buzău – Rapid Suceava    
ACS Berceni – Dunărea    

Etapa a VI-a            

Farul – CSMS Iași    
Rapid București – FC Clinceni    
CF Brăila stă
Sportul – SC Bacău    
Rapid Suceava – Tărlungeni    
Dunărea – Gloria Buzău    
Unirea Slobozia – ACS Berceni    

Etapa a VII-a            

Unirea Slobozia – Farul    
CSMS Iași – Rapid București    
FC Clinceni stă    
CF Brăila – Sportul    
SC Bacău – Rapid Suceava    
Tărlungeni – Dunărea    
Gloria Buzău – ACS Berceni    

Etapa a VIII-a            
            
Rapid București – Farul    
CSMS Iași stă
Sportul – FC Clinceni    
Rapid Suceava – CF Brăila    
Dunărea – SC Bacău    
ACS Berceni – Tărlungeni    
Gloria Buzău – Unirea Slobozia    
            
Etapa a IX-a            
            
Unirea Slobozia – Rapid București    
Farul stă    
CSMS Iași – Sportul    
FC Clinceni – Rapid Suceava    
CF Brăila – Dunărea    
SC Bacău – ACS Berceni    
Tărlungeni – Gloria Buzău    

Etapa a X-a            

Rapid București stă
Sportul – Farul    
Rapid Suceava – CSMS Iași    
Dunărea – FC Clinceni    
ACS Berceni – CF Brăila    
Gloria Buzău – SC Bacău    
Tărlungeni – Unirea Slobozia    
            
Etapa a XI-a            

Unirea Slobozia stă    
Rapid București – Sportul    
Farul – Rapid Suceava    
CSMS Iași – Dunărea    
FC Clinceni – ACS Berceni    
CF Brăila – Gloria Buzău    
SC Bacău – Tărlungeni    

Etapa a XII-a            

Sportul stă    
Rapid Suceava – Rapid București    
Dunărea – Farul    
ACS Berceni – CSMS Iași    
Gloria Buzău – FC Clinceni    
Tărlungeni – CF Brăila    
SC Bacău – Unirea Slobozia    

Etapa a XIII-a            

Unirea Slobozia – Sportul    
Rapid Suceava stă
Rapid București – Dunărea    
Farul – ACS Berceni    
CSMS Iași – Gloria Buzău    
FC Clinceni – Tărlungeni    
CF Brăila – SC Bacău  


 

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 Aug. 2013, 16:20 Actualizat: 16 Aug. 2013, 10:23 Special
Pe aceeași temă