EXCLUSIV: Vezi programul complet al Seriei I a Ligii a III-a

Publicat: 10 Aug. 2012, 14:19 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:38 Special
EXCLUSIV:  Vezi programul complet al Seriei I a Ligii a III-a

Astăzi la sediul FRF, pe parcursul a aproape două ore, s-a tras la sorți programul meciurilor Ligii a III-a pentru următorul sezon competițional 2012-2013. Dacă la Liga a II-a s-a folosit o tabelă Berger de 16 echipe, în schimb la Liga a III-a s-a mers pe una de 14 echipe. Cele 78 de echipe înscrise în eșalonul al treilea au fost împărțite în șase serii a câte 13 echipe, astfel că în următorul campionat vom avea 26 de etape.

Liga2.ro vă oferă mai jos, în exclusivitate, programul complet al seriei I din Liga a III-a:

Etapa I

CSM Moinești – Oțelul II
CSM Pașcani – Petrotub
Aerostar – SC Bacău
Bucovina Frătăuți – Panciu
Dorohoi – Ceahlăul II
FCM Huși – Sporting Suceava
Știința Miroslava
stă.

Etapa a II-a

Petrotub – CSM Moinești
SC Bacău – Știința Miroslava
Panciu – Aerostar
Ceahlăul II – Bucovina Frătăuți
Sporting Suceava – Dorohoi
Oțelul II – FCM Huși
CSM Pașcani
stă.

Etapa a III-a

Petrotub – Oțelul II
CSM Pașcani – SC Bacău
Știința Miroslava – Panciu
Aerostar – Ceahlăul II
Bucovina Frătăuți – Sporting Suceava
Dorohoi – FCM Huși
CSM Moinești
stă.

Etapa a IV-a

SC Bacău – CSM Moinești
Panciu – CSM Pașcani
Ceahlăul II – Știința Miroslava
Sporting Suceava – Aerostar
FCM Huși – Bucovina Frătăuți
Oțelul II – Dorohoi
Petrotub
stă.

Etapa a V-a

Petrotub – SC Bacău
CSM Moinești – Panciu
CSM Pașcani – Ceahlăul II
Știința Miroslava – Sporting Suceava
Aerostar – FCM Huși
Bucovina Frătăuți – Dorohoi
Oțelul II
stă.

Etapa a VI-a

Panciu – Petrotub
Ceahlăul II – CSM Moinești
Sporting Suceava – CSM Pașcani
FCM Huși – Știința Miroslava
Dorohoi – Aerostar
Oțelul II – Bucovina Frătăuți
SC Bacău
stă.

Etapa a VII-a

Oțelul II – SC Bacău
Petrotub – Ceahlăul II
CSM Moinești – Sporting Suceava
CSM Pașcani – FCM Huși
Știința Miroslava – Dorohoi
Aerostar – Bucovina Frătăuți
Panciu
stă.

Etapa a VIII-a

Panciu – SC Bacău
Sporting Suceava – Petrotub
FCM Huși – CSM Moinești
Dorohoi – CSM Pașcani
Bucovina Frătăuți – Știința Miroslava
Aerostar – Oțelul II
Ceahlăul II
stă.

Etapa a IX-a

Oțelul II – Panciu
SC Bacău – Ceahlăul II
Petrotub – FCM Huși
CSM Moinești – Dorohoi
CSM Pașcani – Bucovina Frătăuți
Știința Miroslava – Aerostar
Sporting Suceava
stă.

Etapa a X-a

Ceahlăul II – Panciu
Sporting Suceava – SC Bacău
Dorohoi – Petrotub
Bucovina Frătăuți – CSM Moinești
Aerostar – CSM Pașcani
Știința Miroslava – Oțelul II
FCM Huși
stă.

Etapa a XI-a

Oțelul II – Ceahlăul II
Panciu – Sporting Suceava
SC Bacău – FCM Huși
Petrotub – Bucovina Frătăuți
CSM Moinești – Aerostar
CSM Pașcani – Știința Miroslava
Dorohoi
stă.

Etapa a XII-a

Sporting Suceava – Ceahlăul II
FCM Huși – Panciu
Dorohoi – SC Bacău
Aerostar – Petrotub
Știința Miroslava – CSM Moinești
CSM Pașcani – Oțelul II
Bucovina Frătăuți stă.

Etapa a XIII-a

Oțelul II – Sporting Suceava
Ceahlăul II – FCM Huși
Panciu – Dorohoi
SC Bacău – Bucovina Frătăuți
Petrotub – Știința Miroslava
CSM Moinești – CSM Pașcani
Aerostar
stă.

Etapa a XIV-a

Oțelul II – CSM Moinești
Petrotub – CSM Pașcani
SC Bacău – Aerostar
Panciu – Bucovina Frătăuți
Ceahlăul II – Dorohoi
Sporting Suceava – FCM Huși
Știința Miroslava
stă.

Etapa a XV-a

CSM Moinești – Petrotub
Știința Miroslava – SC Bacău
Aerostar – Panciu
Bucovina Frătăuți – Ceahlăul II
Dorohoi – Sporting Suceava
FCM Huși – Oțelul II
CSM Pașcani
stă.

Etapa a XVI-a

Oțelul II – Petrotub
SC Bacău – CSM Pașcani
Panciu – Știința Miroslava
Ceahlăul II – Aerostar
Sporting Suceava – Bucovina Frătăuți
FCM Huși – Dorohoi
CSM Moinești
stă.

Etapa a XVII-a

CSM Moinești – SC Bacău
CSM Pașcani – Panciu
Știința Miroslava – Ceahlăul II
Aerostar – Sporting Suceava
Bucovina Frătăuți – FCM Huși
Dorohoi – Oțelul II
Petrotub
stă.

Etapa a XVIII-a

SC Bacău – Petrotub
Panciu – CSM Moinești
Ceahlăul II – CSM Pașcani
Sporting Suceava – Știința Miroslava
FCM Huși – Aerostar
Dorohoi – Bucovina Frătăuți
Oțelul II
stă.

Etapa a XIX-a

Petrotub – Panciu
CSM Moinești – Ceahlăul II
CSM Pașcani – Sporting Suceava
Știința Miroslava – FCM Huși
Aerostar – Dorohoi
Bucovina Frătăuți – Oțelul II
SC Bacău
stă.

Etapa a XX-a

SC Bacău – Oțelul II
Ceahlăul II – Petrotub
Sporting Suceava – CSM Moinești
FCM Huși – CSM Pașcani
Dorohoi – Știința Miroslava
Bucovina Frătăuți – Aerostar
Panciu
stă.

Etapa a XXI-a

SC Bacău – Panciu
Petrotub – Sporting Suceava
CSM Moinești – FCM Huși
CSM Pașcani – Dorohoi
Știința Miroslava – Bucovina Frătăuți
Oțelul II – Aerostar
Ceahlăul II
stă.

Etapa a XXII-a

Panciu – Oțelul II
Ceahlăul II – SC Bacău
FCM Huși – Petrotub
Dorohoi – CSM Moinești
Bucovina Frătăuți – CSM Pașcani
Aerostar – Știința Miroslava
Sporting Suceava
stă.

Etapa a XXIII-a

Panciu – Ceahlăul II
SC Bacău – Sporting Suceava
Petrotub – Dorohoi
CSM Moinești – Bucovina Frătăuți
CSM Pașcani – Aerostar
Oțelul II – Știința Miroslava
FCM Huși
stă.

Etapa a XXIV-a

Ceahlăul II – Oțelul II
Sporting Suceava – Panciu
FCM Huși – SC Bacău
Bucovina Frătăuți – Petrotub
Aerostar – CSM Moinești
Știința Miroslava – CSM Pașcani
Dorohoi
stă.

Etapa a XXV-a

Ceahlăul II – Sporting Suceava
Panciu – FCM Huși
SC Bacău – Dorohoi
Petrotub – Aerostar
CSM Moinești – Știința Miroslava
Oțelul II – CSM Pașcani
Bucovina Frătăuți
stă.

Etapa a XXVI-a

Sporting Suceava – Oțelul II
FCM Huși – Ceahlăul II
Dorohoi – Panciu
Bucovina Frătăuți – SC Bacău
Știința Miroslava – Petrotub
CSM Pașcani – CSM Moinești
Aerostar
stă.

VEZI PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A II-A a LIGII A III-A

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Publicat: 10 Aug. 2012, 14:19 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:38 Special
Pe aceeași temă