Rezultatele și marcatorii etapei a 6-a din Liga 3. Petrotub Roman și Unirea Jucu au obținut cele mai clare victorii

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Oct. 2015, 23:56 Actualizat: 29 Oct. 2015, 14:37 Liga 3
Rezultatele și marcatorii etapei a 6-a din Liga 3.  Petrotub Roman și Unirea Jucu au obținut cele mai clare victorii

Între 2 și 3 octombrie, Liga 3 și-a consumat etapa cu numărul șase, una care a adus rezultate interesante, dar și o partidă câștigată la masa verde dintr-un motiv mai puțin întâlnit. La Delta Dobrogea Tulcea – Petrolistul Boldești, medicul delegat a fost ocupat cu o operație, iar locul său a fost luat de un asistent. Brigada de arbitri a refuzat să înceapă partida, ias oaspeții au câștigat cu 3-0.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

2 octombrie, ora 15:00
Olimpia Râmnicu  Sărat –  Metalosport Galați 3-1
Marius Vișan (14, 80), Nicola Vasile (42) / Cristian Bahnașu (90+3)
Bucovina Rădăuți – FC Zagon 2-1
Sebastian Vicol (25), Ionel Stoian (55) / Răzvan Antal (61)
3 octombrie, ora 15:00
Știința Miroslava – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0
Tudorel Tudorache (60)
Cetatea Târgu Neamț – Aerostar Bacău 1-2
Ionuț Chirilă (14) / Cristian Matei (2), Edi Tismănaru (45)
Sporting Liești – Atletico Vaslui 3-1
Ștefan Adamache (38), Costin Serea (44), Jurgen Dushkaj (61) / Alexandru Mihăilă (44)
Petrotub Roman – Inter Dorohoi 6-1
Cosmin Țapu (28, 52, 67), George Sofroni (83), Ionuț Tofan (85), Sorin Dutciuc (90+1) / Iosif Netbai (43)
CS Panciu – CSM Pașcani 2-1
Cosmin Pasăre (31), Valentin Ion (90 – pen.) / Petru Agrigoroaei (40)

SERIA II

2 octombrie, ora 15:00
Dinamo II – Metaloglobus București 0-0
Juventus București – CSM Oltenița 1-0

Alin Ilin (87)
3 octombrie, ora 15:00
Gloria Popești Leordeni – Viitorul Domnești 0-3
Daniel Cîrjan (16), Mihai Olaru (68), Alexandru Văduva (88)
CS Tunari – Voința Snagov 1-3
Ionuț Mocanu (41) / Mihai Oancea (20), Eugen Matei (58), Renaldo Bălașa (90+3)
Viitorul II – Unira Slobozia 0-2
Florinel Ibrian (26), Ionel Alexe (52)
Delta Dobrogea Tulcea – Petrolistul Boldești 2-1
Medicul delegat a fost în operație, a fost schimbat cu un asistent, dar brigada de arbitri a refuzat să înceapă partida!
La reprogramare, Delta s-a impus cu 2-1.
Carabela (3), Husein (20) / Micu (71 – pen.)
Înainte Modelu stă

SERIA III

2 octombrie, ora 15:00
Atletic Bradu – SCM Pitești 2-0
Gabriel Jenaru (15), Nicolae Ruță (75)
3 octombrie, ora 15:00
Urban Titu – Concordia Chiajna II 1-4
Marinică Ionică (42) / Bogdan Petrescu (15), Nicușor Fota (30), Lucian Ion (40), Florin Anton (65)
Sporting Roșiori – Voluntari II 1-0
Liviu Floricel (19)
CS Ștefănești – Sporting Turnu Măgurele 0-1
Gabriel Dumitrescu (5)
FC Aninoasa – AFC Hărman 1-1
Ștefan Săndulescu (51) / Vlad Boția (23)
CS Podari – Dinicu Golescu Câmpulung 1-2
Ionuț Șerban (86 – pen.) / George Cotigă (62 – pen.), Adrian Voicu (73 – pen.)
CS Afumați – Inter Olt Slatina 1-2
Răzvan Pivniceru (49) / Cătălin Ionescu (17), Robert Gherghe (86)

SERIA IV

2 octombrie, ora 15:00
CSM Lugoj – Metalurgistul Cugir 4-1
Sergiu Precupanu (5, 50), Flavius Vlădia (64), Mario Porcescu (84) / Gheorghe Goșa (45+1)
ACSO Filiași – Millenium Giarmata 0-2
Abdoulaye Diarra (23, 65)
Pandurii II – Măgura Cisnădie 2-2
Bogdan Dănăricu (39), Bogdan Șandru (71) / Daniel Tătar (10, 19)
Național Sebiș – CS U Craiova II 1-0
Gelu Velici (5)
3 octombrie, ora 15:00
FC Hunedoara – Nouva Mama Mia Becicherecul Mic 0-2
Dacian Bîrză (26), Dan Perju-Silaghi (68)
Performanța Ighiu – Cetate Deva 2-0
Bogdan Bărculeț (30), Romică David (84)
Minerul Motru – CS Ineu 2-0
Georgian Tobă (73), Claudiu Ghighilicea (75 – pen.)
ASU Poli Timișoara stă

SERIA V

2 octombrie, ora 15:00
CS Osorhei – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-2
Ovidiu Popa (40) / Octavian Moldovan (50), Attila Csürös (83)
FC Zalău – Luceafărul Oradea 1-1
Liviu Chețan (5) / Istvan Balla (45+1)
3 octombrie, ora 15:00
CS Iernut – Sănătatea Cluj 2-0
Darius Ghircă (75), Roberto Rotaru (83)
Industria Galda de Jos – Luceafărul Bălan 2-1
Flaviu Baghiu (19), Daniel Lupșan (44) / Raul Brîndușe (15)
Avântul Reghin – Unirea Dej 3-1
Viorel Șaim (15), Ciprian Gliga (32), Szabolcs Kovacs (89 – aut.) / Adrian Nalați (73)
Odorheiu Secuiesc – Unirea Jucu 1-6
Rajmond Balint (5) / Alexandru Pop (13, 60), Rareș Pintea (26), Gabriel Luca (75 – pen.), Patrik Pop (88), Andrei Moldovan (90+3)
CSM Sighetu Marmației – ACS Comuna Recea   3-2
Alexandru Taciuc (3, 17), Denis Lemac (53) / Dumitru Morar (39), Vlad Asăujan (68 – pen.)

Sursa marcatori: FRF

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Oct. 2015, 23:56 Actualizat: 29 Oct. 2015, 14:37 Liga 3
Pe aceeași temă