EXCLUSIV: Vezi programul complet al Seriei a VI-a a Ligii a III-a

Publicat: 10 Aug. 2012, 15:31 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:49 Special
EXCLUSIV:  Vezi programul complet al Seriei a VI-a a Ligii a III-a

Astăzi la sediul FRF, pe parcursul a aproape două ore, s-a tras la sorți programul meciurilor Ligii a III-a pentru următorul sezon competițional 2012-2013. Dacă la Liga a II-a s-a folosit o tabelă Berger de 16 echipe, în schimb la Liga a III-a s-a mers pe una de 14 echipe. Cele 78 de echipe înscrise în eșalonul al treilea au fost împărțite în șase serii a câte 13 echipe, astfel că în următorul campionat vom avea 26 de etape.

Liga2.ro vă oferă mai jos, în exclusivitate, programul complet al Seriei a VI-a din Liga a III-a:

Etapa I

Unirea Câmpina – Tomșani
Șelimbăr – FCM Târgoviște
FC Zagon – Avântul Reghin
Tărlungeni – FC Cisnădie
SCM Pitești – CSO Plopeni
CSM Făgăraș – Conpet
Girom Albota
stă.

Etapa a II-a

FCM Târgoviște – Unirea Câmpina
Avântul Reghin – Șelimbăr
FC Cisnădie – FC Zagon
CSO Plopeni – Tărlungeni
Conpet – Girom Albota
Tomșani – CSM Făgăraș
SCM Pitești
stă.

Etapa a III-a

FCM Târgoviște – Tomșani
Unirea Câmpina – Avântul Reghin
Șelimbăr – FC Cisnădie
FC Zagon – CSO Plopeni
SCM Pitești – Conpet
Girom Albota – CSM Făgăraș
Tărlungeni
stă.

Etapa a IV-a

Avântul Reghin – FCM Târgoviște
FC Cisnădie – Unirea Câmpina
CSO Plopeni – Șelimbăr
Conpet – Tărlungeni
CSM Făgăraș – SCM Pitești
Tomșani – Girom Albota
FC Zagon
stă.

Etapa a V-a

Avântul Reghin – Tomșani
FCM Târgoviște – FC Cisnădie
Unirea Câmpina – CSO Plopeni
FC Zagon – Conpet
Tărlungeni – CSM Făgăraș
SCM Pitești – Girom Albota
Șelimbăr
stă.

Etapa a VI-a

FC Cisnădie – Avântul Reghin
CSO Plopeni – FCM Târgoviște
Conpet – Șelimbăr
CSM Făgăraș – FC Zagon
Girom Albota – Tărlungeni
Tomșani – SCM Pitești
Unirea Câmpina
stă.

Etapa a VII-a

Tomșani – FC Cisnădie
Avântul Reghin – CSO Plopeni
Unirea Câmpina – Conpet
Șelimbăr – CSM Făgăraș
FC Zagon – Girom Albota
Tărlungeni – SCM Pitești
FCM Târgoviște
stă.

Etapa a VIII-a

CSO Plopeni – FC Cisnădie
Conpet – FCM Târgoviște
CSM Făgăraș – Unirea Câmpina
Girom Albota – Șelimbăr
SCM Pitești – FC Zagon
Tărlungeni – Tomșani
Avântul Reghin
stă.

Etapa a IX-a

Tomșani – CSO Plopeni
Avântul Reghin – Conpet
FCM Târgoviște – CSM Făgăraș
Unirea Câmpina – Girom Albota
Șelimbăr – SCM Pitești
FC Zagon – Tărlungeni
FC Cisnădie
stă.

Etapa a X-a

Conpet – FC Cisnădie
CSM Făgăraș – Avântul Reghin
Girom Albota – FCM Târgoviște
SCM Pitești – Unirea Câmpina
Tărlungeni – Șelimbăr
FC Zagon – Tomșani
CSO Plopeni
stă.

Etapa a XI-a

CSO Plopeni – Conpet
FC Cisnădie – CSM Făgăraș
Avântul Reghin – Girom Albota
FCM Târgoviște – SCM Pitești
Unirea Câmpina – Tărlungeni
Șelimbăr – FC Zagon
Tomșani
stă.

Etapa a XII-a

CSM Făgăraș – CSO Plopeni
Girom Albota – FC Cisnădie
SCM Pitești – Avântul Reghin
Tărlungeni – FCM Târgoviște
FC Zagon – Unirea Câmpina
Șelimbăr – Tomșani
Conpet
stă.

Etapa a XIII-a

Tomșani – Conpet
CSO Plopeni – Girom Albota
FC Cisnădie – SCM Pitești
Avântul Reghin – Tărlungeni
FCM Târgoviște – FC Zagon
Unirea Câmpina – Șelimbăr
CSM Făgăraș
stă.

Etapa a XIV-a

Tomșani – Unirea Câmpina
FCM Târgoviște – Șelimbăr
Avântul Reghin – FC Zagon
FC Cisnădie – Tărlungeni
CSO Plopeni – SCM Pitești
Conpet – CSM Făgăraș
Girom Albota
stă.

Etapa a XV-a

Unirea Câmpina – FCM Târgoviște
Șelimbăr – Avântul Reghin
FC Zagon – FC Cisnădie
Tărlungeni – CSO Plopeni
Girom Albota – Conpet
CSM Făgăraș – Tomșani
SCM Pitești
stă.

Etapa a XVI-a

Tomșani – FCM Târgoviște
Avântul Reghin – Unirea Câmpina
FC Cisnădie – Șelimbăr
CSO Plopeni – FC Zagon
Conpet – SCM Pitești
CSM Făgăraș – Girom Albota
Tărlungeni
stă.

Etapa a XVII-a

FCM Târgoviște – Avântul Reghin
Unirea Câmpina – FC Cisnădie
Șelimbăr – CSO Plopeni
Tărlungeni – Conpet
SCM Pitești – CSM Făgăraș
Girom Albota – Tomșani
FC Zagon
stă.

Etapa a XVIII-a

Tomșani – Avântul Reghin
FC Cisnădie – FCM Târgoviște
CSO Plopeni – Unirea Câmpina
Conpet – FC Zagon
CSM Făgăraș – Tărlungeni
Girom Albota – SCM Pitești
Șelimbăr
stă.

Etapa a XIX-a

Avântul Reghin – FC Cisnădie
FCM Târgoviște – CSO Plopeni
Șelimbăr – Conpet
FC Zagon – CSM Făgăraș
Tărlungeni – Girom Albota
SCM Pitești – Tomșani
Unirea Câmpina
stă.

Etapa a XX-a

FC Cisnădie – Tomșani
CSO Plopeni – Avântul Reghin
Conpet – Unirea Câmpina
CSM Făgăraș – Șelimbăr
Girom Albota – FC Zagon
SCM Pitești – Tărlungeni
FCM Târgoviște
stă.

Etapa a XXI-a

FC Cisnădie – CSO Plopeni
FCM Târgoviște – Conpet
Unirea Câmpina – CSM Făgăraș
Șelimbăr – Girom Albota
FC Zagon – SCM Pitești
Tomșani – Tărlungeni
Avântul Reghin
stă.

Etapa a XXII-a

CSO Plopeni – Tomșani
Conpet – Avântul Reghin
CSM Făgăraș – FCM Târgoviște
Girom Albota – Unirea Câmpina
SCM Pitești – Șelimbăr
Tărlungeni – FC Zagon
FC Cisnădie
stă.

Etapa a XXIII-a

FC Cisnădie – Conpet
Avântul Reghin – CSM Făgăraș
FCM Târgoviște – Girom Albota
Unirea Câmpina – SCM Pitești
Șelimbăr – Tărlungeni
Tomșani – FC Zagon
CSO Plopeni
stă.

Etapa a XXIV-a

Conpet – CSO Plopeni
CSM Făgăraș – FC Cisnădie
Girom Albota – Avântul Reghin
SCM Pitești – FCM Târgoviște
Tărlungeni – Unirea Câmpina
FC Zagon – Șelimbăr
Tomșani
stă.

Etapa a XXV-a

CSO Plopeni – CSM Făgăraș
FC Cisnădie – Girom Albota
Avântul Reghin – SCM Pitești
FCM Târgoviște – Tărlungeni
Unirea Câmpina – FC Zagon
Tomșani – Șelimbăr
Conpet
stă.

Etapa a XXVI-a

Conpet – Tomșani
Girom Albota – CSO Plopeni
SCM Pitești – FC Cisnădie
Tărlungeni – Avântul Reghin
FC Zagon – FCM Târgoviște
Șelimbăr – Unirea Câmpina
CSM Făgăraș
stă.

VEZI PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A I-A a LIGII A III-A

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Publicat: 10 Aug. 2012, 15:31 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:49 Special
Pe aceeași temă