EXCLUSIV: Vezi programul complet al Seriei a IV-a a Ligii a III-a

Publicat: 10 Aug. 2012, 15:14 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:41 Special
EXCLUSIV:  Vezi programul complet al Seriei a IV-a a Ligii a III-a

Astăzi la sediul FRF, pe parcursul a aproape două ore, s-a tras la sorți programul meciurilor Ligii a III-a pentru următorul sezon competițional 2012-2013. Dacă la Liga a II-a s-a folosit o tabelă Berger de 16 echipe, în schimb la Liga a III-a s-a mers pe una de 14 echipe. Cele 78 de echipe înscrise în eșalonul al treilea au fost împărțite în șase serii a câte 13 echipe, astfel că în următorul campionat vom avea 26 de etape.

Liga2.ro vă oferă mai jos, în exclusivitate, programul complet al Seriei a IV-a din Liga a III-a:

Etapa I

Apă Craiova – Minerul Motru
Jiul Rovinari – Min. Mătăsari
Oltchim – Școlar Reșița
Flacăra Făget – Giarmata
CSM Lugoj – Timișoara II
Muncitorul Reșița – Pandurii II
Vladimirescu – FC Caransebeș

Etapa a II-a

Min. Mătăsari – Apă Craiova
Școlar Reșița – Jiul Rovinari
Giarmata – Oltchim
Timișoara II – Flacăra Făget
Pandurii II – CSM Lugoj
FC Caransebeș – Muncitorul Reșița
Minerul Motru – Vladimirescu

Etapa a III-a

Min. Mătăsari – Minerul Motru
Apă Craiova – Școlar Reșița
Jiul Rovinari – Giarmata
Oltchim – Timișoara II
Flacăra Făget – Pandurii II
CSM Lugoj – FC Caransebeș
Muncitorul Reșița – Vladimirescu

Etapa a IV-a

Școlar Reșița – Min. Mătăsari
Giarmata – Apă Craiova
Timișoara II – Jiul Rovinari
Pandurii II – Oltchim
FC Caransebeș – Flacăra Făget
Vladimirescu – CSM Lugoj
Minerul Motru – Muncitorul Reșița

Etapa a V-a

Școlar Reșița – Minerul Motru
Min. Mătăsari – Giarmata
Apă Craiova – Timișoara II
Jiul Rovinari – Pandurii II
Oltchim – FC Caransebeș
Flacăra Făget – Vladimirescu
CSM Lugoj – Muncitorul Reșița

Etapa a VI-a

Giarmata – Școlar Reșița
Timișoara II – Min. Mătăsari
Pandurii II – Apă Craiova
FC Caransebeș – Jiul Rovinari
Vladimirescu – Oltchim
Muncitorul Reșița – Flacăra Făget
Minerul Motru – CSM Lugoj

Etapa a VII-a

Minerul Motru – Giarmata
Școlar Reșița – Timișoara II
Min. Mătăsari – Pandurii II
Apă Craiova – FC Caransebeș
Jiul Rovinari – Vladimirescu
Oltchim – Muncitorul Reșița
Flacăra Făget – CSM Lugoj

Etapa a VIII-a

Timișoara II – Giarmata
Pandurii II – Școlar Reșița
FC Caransebeș – Min. Mătăsari
Vladimirescu – Apă Craiova
Muncitorul Reșița – Jiul Rovinari
CSM Lugoj – Oltchim
Flacăra Făget – Minerul Motru

Etapa a IX-a

Minerul Motru – Timișoara II
Giarmata – Pandurii II
Școlar Reșița – FC Caransebeș
Min. Mătăsari – Vladimirescu
Apă Craiova – Muncitorul Reșița
Jiul Rovinari – CSM Lugoj
Oltchim – Flacăra Făget

Etapa a X-a

Pandurii II – Timișoara II
FC Caransebeș – Giarmata
Vladimirescu – Școlar Reșița
Muncitorul Reșița – Min. Mătăsari
CSM Lugoj – Apă Craiova
Flacăra Făget – Jiul Rovinari
Oltchim – Minerul Motru

Etapa a XI-a

Minerul Motru – Pandurii II
Timișoara II – FC Caransebeș
Giarmata – Vladimirescu
Școlar Reșița – Muncitorul Reșița
Min. Mătăsari – CSM Lugoj
Apă Craiova – Flacăra Făget
Jiul Rovinari – Oltchim

Etapa a XII-a

FC Caransebeș – Pandurii II
Vladimirescu – Timișoara II
Muncitorul Reșița – Giarmata
CSM Lugoj – Școlar Reșița
Flacăra Făget – Min. Mătăsari
Oltchim – Apă Craiova
Jiul Rovinari – Minerul Motru

Etapa a XIII-a

Minerul Motru – FC Caransebeș
Pandurii II – Vladimirescu
Timișoara II – Muncitorul Reșița
Giarmata – CSM Lugoj
Școlar Reșița – Flacăra Făget
Min. Mătăsari – Oltchim
Apă Craiova – Jiul Rovinari

Etapa a XIV-a

Minerul Motru – Apă Craiova
Min. Mătăsari – Jiul Rovinari
Școlar Reșița – Oltchim
Giarmata – Flacăra Făget
Timișoara II – CSM Lugoj
Pandurii II – Muncitorul Reșița
FC Caransebeș – Vladimirescu

Etapa a XV-a

Apă Craiova – Min. Mătăsari
Jiul Rovinari – Școlar Reșița
Oltchim – Giarmata
Flacăra Făget – Timișoara II
CSM Lugoj – Pandurii II
Muncitorul Reșița – FC Caransebeș
Vladimirescu – Minerul Motru

Etapa a XVI-a

Minerul Motru – Min. Mătăsari
Școlar Reșița – Apă Craiova
Giarmata – Jiul Rovinari
Timișoara II – Oltchim
Pandurii II – Flacăra Făget
FC Caransebeș – CSM Lugoj
Vladimirescu – Muncitorul Reșița

Etapa a XVII-a

Min. Mătăsari – Școlar Reșița
Apă Craiova – Giarmata
Jiul Rovinari – Timișoara II
Oltchim – Pandurii II
Flacăra Făget – FC Caransebeș
CSM Lugoj – Vladimirescu
Muncitorul Reșița – Minerul Motru

Etapa a XVIII-a

Minerul Motru – Școlar Reșița
Giarmata – Min. Mătăsari
Timișoara II – Apă Craiova
Pandurii II – Jiul Rovinari
FC Caransebeș – Oltchim
Vladimirescu – Flacăra Făget
Muncitorul Reșița – CSM Lugoj

Etapa a XIX-a

Școlar Reșița – Giarmata
Min. Mătăsari – Timișoara II
Apă Craiova – Pandurii II
Jiul Rovinari – FC Caransebeș
Oltchim – Vladimirescu
Flacăra Făget – Muncitorul Reșița
CSM Lugoj – Minerul Motru

Etapa a XX-a

Giarmata – Minerul Motru
Timișoara II – Școlar Reșița
Pandurii II – Min. Mătăsari
FC Caransebeș – Apă Craiova
Vladimirescu – Jiul Rovinari
Muncitorul Reșița – Oltchim
CSM Lugoj – Flacăra Făget

Etapa a XXI-a

Giarmata – Timișoara II
Școlar Reșița – Pandurii II
Min. Mătăsari – FC Caransebeș
Apă Craiova – Vladimirescu
Jiul Rovinari – Muncitorul Reșița
Oltchim – CSM Lugoj
Minerul Motru – Flacăra Făget

Etapa a XXII-a

Timișoara II – Minerul Motru
Pandurii II – Giarmata
FC Caransebeș – Școlar Reșița
Vladimirescu – Min. Mătăsari
Muncitorul Reșița – Apă Craiova
CSM Lugoj – Jiul Rovinari
Flacăra Făget – Oltchim

Etapa a XXIII-a

Timișoara II – Pandurii II
Giarmata – FC Caransebeș
Școlar Reșița – Vladimirescu
Min. Mătăsari – Muncitorul Reșița
Apă Craiova – CSM Lugoj
Jiul Rovinari – Flacăra Făget
Minerul Motru – Oltchim

Etapa a XXIV-a

Pandurii II – Minerul Motru
FC Caransebeș – Timișoara II
Vladimirescu – Giarmata
Muncitorul Reșița – Școlar Reșița
CSM Lugoj – Min. Mătăsari
Flacăra Făget – Apă Craiova
Oltchim – Jiul Rovinari

Etapa a XXV-a

Pandurii II – FC Caransebeș
Timișoara II – Vladimirescu
Giarmata – Muncitorul Reșița
Școlar Reșița – CSM Lugoj
Min. Mătăsari – Flacăra Făget
Apă Craiova – Oltchim
Minerul Motru – Jiul Rovinari

Etapa a XXVI-a

FC Caransebeș – Minerul Motru
Vladimirescu – Pandurii II
Muncitorul Reșița – Timișoara II
CSM Lugoj – Giarmata
Flacăra Făget – Școlar Reșița
Oltchim – Min. Mătăsari
Jiul Rovinari – Apă Craiova

VEZI PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A V-A a LIGII A III-A

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Publicat: 10 Aug. 2012, 15:14 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:41 Special
Pe aceeași temă