EXCLUSIV / Avancronica etapei a XIX-a

Publicat: 06 Mar. 2009, 13:30 Actualizat: 13 Jan. 2010, 12:44 Special
EXCLUSIV /  Avancronica etapei a XIX-a

Începând cu etapa a XIX-a, în fiecare vineri, cu aproximativ 24
de ore înainte de disputarea meciurilor, www.liga2.ro vă prezintă
în exclusivitate echipele probabile de la fiecare joc.

Etapa a XIX-a este marcată de disputarea a două derby-uri. În seria
I, duminică, de la ora 19:00, FC Ploiești va primi replica celor de
la Petrolul. În seria a II-a, tot duminică, de la ora 11:00, U Cluj
va da piept cu UTA renăscută.

Toate jocurile vor putea fi urmărite live text exclusiv pe
www.liga2.ro.

SERIA
I

LOTUS BĂ‚ILE FELIX – DELTA
TULCEA

Lotus: Măcelaru – Bâlu, Buzea, Fl. Matei, Évora,
R. Păunescu – Ciortea, Vl. Duru, Gh. Badea – I. Radu, I.
Coman.

Delta: I. Olteanu – L. Petean, Grigorov, D.
Ghiară, Lucan, S. Constantin – P. Anton, N. Crețu, D. Horovei – C.
Borza, Curtuiuș

FC SNAGOV –
PROGRESUL

Snagov: Fl. Olteanu – Al. David, M. Zeciu,
Posteucă, M. Florea – Al. Radu, A. Petrea, I. Bereșoaie, G. Ene –
V. Dinu II, M. Rădulescu.

Progresul: Milenovici – C. Dobre, Winsiowki,
Șomcherechi, Stelea – Șoldea, R. Iancu, Lircă, Gh. Mihăiță –
Ciochină, Roman.

CETATEA SUCEAVA –
SPORTUL

Cetatea Suceava: Rohețki – V. Feraru, Cl.
Sevaciuc, Halip – Șuleru, Onciu, Celpan, Negru, Golofca – Romaniuc,
Guriță
Absenți: Vl. Stănescu (accidentat), Dumitru și Streinu
(suspendați), Breniuc, Ailenii, Corneanu, Tomescu și Duman
(neconvocați).

Sportul: Samoilă – Ciupe, Patrichi, Lung, Rusu
– Irimia, Ghingă, Lungu, Ferfelea – Truță, Curelea
Absenți: M. Postolache (suspendat), M. Dedu, A. Stângă, N. Vasile,
D. Beța și C. Gheorghe, L. Cazan (accidentați)

DUNĂ‚REA GIURGIU – FCM
BACĂ‚U

Dunărea Giurgiu: C. Neagu – Al. Gheorghe,
Șanțmare, Ciocârlan, R. Damian – A. Nicola, Ochia, Cl. Vasile, Cr.
Cojonel – Șt. Iordache, Bâftoi.

FCM Bacău: Manea – Codreanu, Vajou, D.
Spiridon, D. Boboc – Mihălăchioaie, M. Doboș, Taban, Dobârceanu –
R. Neagu, Câmpeanu.
Absenți: Ghiuș (accidentat)

DINAMO II –
CHIAJNA

Dinamo II: Matache – Blay, Dragomir , D. Grigore,
Corcoveanu – G. Marcu, Bucșă, Vranjkovic, Predescu – Mendy,
Voican
Absenți: Homei (convocat la prima echipă)

Chiajna: Vintilă – Gardoș, Ciolcă, Stativă, Lungan
– Bălașa, Oae, C. Iliescu, Mozacu – Diniță, Cr. Ungureanu
Absenți: Pătru și Pop (suspendați)

DUNĂ‚REA GALAȚI – CEAHLĂ‚UL,
ora 13.00, în direct pe
sport.ro

Dunărea Galați: Mindileac – Cristescu, E.
Cristian, Velescu, Al. Cristea – Fodor, Cioinac – V. Munteanu, A.
Popescu, M. Silva – Enache

Ceahlăul: Savu – Burlacu, Forminte, Vițelaru,
Barna – Cebotaru, Achim – Bădescu, Sofroni, Tudosă – Gafița
Absenți: I. Mihai (suspendat)

FC PLOIEȘTI –
PETROLUL
, duminică, 8 martie, ora 19.00, în direct
pe sport.ro

FC Ploiești: B. Miron – O. Mihalache, Rohat,
Oprsal, V. Sandu – Seto, V. Gheorghe – Paulinho, M. Alexe, Al. Stan
– Șt. Ciobanu
Absenți: G.Păun (suspendat), Cataramă, I. Neagu, M. Damaschin
(accidentați)

Petrolul: Cr. Popescu – Odoroabă, A. Stoica, Al.
Costache, M. Tudor – Minciună, Tincu – Coțan, R. Avram, Marinescu –
Arnăutu.
Absenți: Budescu, Stana (suspendați), Ghiță și Panaite
(accidentați)

SERIA A
II-A


DACIA MIOVENI – FC TÂRGOVIȘTE

Dacia Mioveni: M. Ilie – Moșteanu, M. Olteanu, B.
Stoica, G. Neagu – Vladu, G. Enache, Panait, R. Costin – G.
Dumitrescu, M. Vintilă.
Absenți: Cl. Ionescu și Năuiu (suspendați)

FC Târgoviște: Lunescu – B. Popescu, Moroiță,
Reginaldo, Necatu – L. Mihai II, C. Anton, E. Constantin, Boroș –
Cherchez, Henry.

FCM TG. MUREȘ – MINERUL
LUPENI

FCM Tg. Mureș: Botoșer – C. Pop, F. Moldovan,
Gongolea , A. Pop – Târnăvean, Lupuț , Stere , Turcu – Vancea,
Gego
Absenți: C. Antal (accidentat)

Minerul Lupeni: Bănică – Zapodeanu, C. Irina,
Vodiță, Kelemen – I. Dumitra, Bozian, Nicorec, M. Roman – Gideon,
Al. Chițu

CURTEA DE ARGEȘ – FC
DROBETA

Internațional: Pampea – Bier, C. Ciobanu,
Chiricheș, Al. Vlad – Bold, G. Matei, Străuț, Frăsineanu – Dicu,
Itu
Absenți: Vezan, Schumacher, Stoianof, Răduț

Drobeta: Hârșu – F. Roșianu, Amzucu, Ignat, Trofin
– Mitic, Gărgălie, Moutinho, E. Stoica – Jenaru, M. Ene

ACU ARAD – MUREȘUL
DEVA

ACU Arad: Pășcălău – Aldea, R. Lung, Nicolau,
Filaret – Onu – Mușuroaia, Paina, C. Roșca – Găldeanu, Luca

Mureșul: Rahoveanu – M. Savin, Dosan, A.
Florea, Pisoiu – Albinaru, Vajda, Sătmar, Pribac – Bițiș,
Lintaru


LIBERTY SALONTA – MECHEL C. TURZII

Liberty: Huțan – Salomon, S. Oltean,
Deaconescu, Popovic – L. Rus, Balasko, Chiș, Sorean – Cigan,
Bocsfoldi.

Mechel: Szolomajer – Husar, Mitrea, Siecoban,
L. Kelemen, Chiorean – Perde, Grigoroșcuță, G. Luca – Sancira,
Fertea.

ALBA IULIA –
JIUL

Alba Iulia: G. Rotaru – M. Rus, Poverlovici,
Bumba, Bucurică – Foro, Dâlbea, Selagea, Pepenar – S. Costea, T.
Moldovan.

Jiul: Hotoboc – Răduțoiu, Oneț, Pintilii, V.
Stancu – Gheți, Ilin, Drăghici, M. Gheorghe – Antohi, M. Ilie
Absenți: Vădrariu (suspendat), Apetri și Istinie (accidentați)

CSM RM. VÂLCEA – FC
BIHOR

Rm. Vâlcea: Perianu – Mihuț, Dinu, Kutlacik,
Goge, Pasăre – Gârlă, S. Popescu, Câju, Dobre – Orac,
Stromajer.
Absenți: Roszel (suspendat), Vătavu și Olariu (accidentați)

FC Bihor: Szasz – Țârcă, Ambruș, Șomodean, D.
Sânmărtean – Opriceană, Baiano, C. Bucur, Novak – Lukacs, Lucas

CFR TIMIȘOARA – ARIEȘUL
TURDA

CFR: D. Mutu – Geamăn, Ryo, Goșa – Murineanu,
A. Neagoie, Bertea, R. Costescu, Dudaș – Pecarov, S. Szekely.
Absenți: Marchiș, Uros Milosavljevic și Dorin Rădoi
(accidentați)

Arieșul: Pascal – Dianu, Țânc, Miclea, Pașca –
Bilia, Pintea, N. Cristea – S. Pârvu, Lupașcu, Pereș

U CLUJ – UTA, duminică, 8 martie, ora
11.00

U Cluj: Fărcaș – Ungurușan, Soporan, Szilagy,
Iuhas – Bundea, A. Ionescu, Dolha, Borza – Șuteu, Budean

Absenți: Buș (suspendat)

UTA: Marne – Rada, Pascovici, Pascariu, Vasâie
– Militaru, Georgiu, Drida, R. Fritea – Tucudean, D. Mitu

articol scris de Alexandru Amironoaiei și Mihai
ANDRIEȘ

Publicat: 06 Mar. 2009, 13:30 Actualizat: 13 Jan. 2010, 12:44 Special
Pe aceeași temă